• Informacje na temat:

  stanisław tym choroba

Artykuły na temat: stanisław tym choroba
 • Stanisław Soyka: Powrót z brzegu otchłani

  Po 15 latach przerwy Stanisław Soyka znów śpiewa słowa, które wyszły spod jego pióra - wydał w pełni autorski album. W tym momencie życia jednym z najważniejszych dla niego słów jest nieśpieszność. Muzyk nie musi - i nie chce - nigdzie pędzić.

 • Stanisław Mikulski: Odszedł pięć lat temu

  W środę, 27 listopada, mija dokładnie pięć lat od śmierci Stanisława Mikulskiego, aktora znanego przede wszystkim z roli Hansa Klossa w serialu "Stawka większa niż życie".

 • Odeszli w tym roku...

  Polskie kino straciło w tym roku wiele wybitnych osobowości. Zmarli m.in.: Jan Machulski, Stanisław Różewicz, Zbigniew Zapasiewicz i Marek Walczewski. W czerwcu kinomani na całym świecie przeżywali tragiczną śmierć Farrah Fawcett. We wrześniu pożegnaliśmy z kolei legendę amerykańskiego kina - Patricka Swayze'ego. Dzisiaj wspominamy artystów, którzy odeszli w minionych miesiącach.

 • Zmarł Stanisław Różewicz

  W niedzielę, 9 listopada, po ciężkiej chorobie zmarł Stanisław Różewicz. Był jednym z najwybitniejszych reżyserów filmowych, mistrzem i autorytetem dla młodszych pokoleń artystów. Miał 84 lata.

 • Stanisława Celińska w "Demakijażu" Krzysztofa Ibisza

  Gościem najnowszego odcinka programu "Demakijaż", który widzowie Polsat Cafe obejrzą 25 kwietnia, będzie Stanisława Celińska. O czym Krzysztof Ibisz będzie rozmawiał z aktorką?

 • Stanisław Jędryka: Do końca nie dowiedział się, kim był jego ojciec

  Do historii polskiego kina przeszły jego produkcje: "Wakacje z duchami", "Podróż za jeden uśmiech", "Stawiam na Tolka Banana", "Szaleństwo Majki Skowron". Prywatne życie Stanisław Jędryka miał jednak poplątane. Reżyser kultowych filmów dla dzieci długo bał się zapytać, kim był jego ojciec. A potem było już za późno.

 • Stanisław Mikulski nie żyje

  Stanisław Mikulski, aktor znany przede wszystkim jako odtwórca roli Hansa Klossa w serialu "Stawka większa niż życie", nie żyje. Zmarł w czwartek, 27 listopada, nad ranem. Miał 85 lat.

 • Gwiazdy i ich choroby

  ..."Ta decyzja nie była łatwa, ale jestem szczęśliwa, że ją podjęłam" - mówi Angelina Jolie, która jako nosicielka wadliwego genu usunęła obie piersi. Aktorka zaapelowała do innych kobiet, by się badały. Dla wielu chorych bardzo ważne jest to, że gwiazdy nie wstydzą się już mówić publicznie o swojej walce z chorobami.

 • 15 lat bez Stanisława Zybowskiego. Pierwszy mąż Urszuli zmarł w 2001 r.

  ...22 listopada 2001 r., w wieku 48 lat, zmarł Stanisław Zybowski, gitarzysta, kompozytor, autor wielu przebojów swojej żony Urszuli.

 • Pięć lat temu zmarł Edward Żebrowski

  ...człowieczeństwa. W 1978 r. Żebrowski realizuje swój drugi film fabularny "Szpital Przemienienia" na podstawie powieści Stanisława Lema. To traktat moralny, którego akcja rozgrywa się na początku(...) r. na podstawie książki Władysława Terleckiego, Żebrowski znów w centrum stawia młodego człowieka, tym razem rewolucjonistę, który dostaje zadanie zabicia oskarżonego o zdradę pisarza i publicystę...