• Informacje na temat:

  symbol nadziei

Artykuły na temat: symbol nadziei
 • Artyści w akcji "Pola nadziei"

  Alina Janowska, Joanna Szczepkowska, Maja Komorowska i inne znane osoby będą w piątek, 29 października, w Warszawie sadzić cebulki żonkili. To część akcji "Pola nadziei", która ma pomóc w zbieraniu pieniędzy na rzecz hospicjów i organizacji zajmujących się opieką paliatywną.

 • "Wałęsa. Człowiek z nadziei": Polska premiera

  Prezydent Bronisław Komorowski z małżonką oraz Lech Wałęsa przybyli w sobotę, 21 września, na polską premierę filmu "Wałęsa. Człowiek z nadziei" w Teatrze Wielkim-Operze Narodowej w Warszawie. Kłopoty zdrowotne uniemożliwiły udział reżyserowi obrazu Andrzejowi Wajdzie.

 • 20. MFF Nowe Horyzonty i 11. American Film Festival połączone

  ...sztuka filmowa ma w sobie "coś więcej". W tym roku nasze spojrzenia kierujemy ku nadchodzącej przyszłości, dlatego znakiem połączonych festiwali została jaskółka: symbol wolności, otwartości, poszukiwania i przede wszystkim - nadziei.

 • Kalina Jędrusik: Kobieta samotna

  Artystka, prowokatorka, skandalistka. Niezaprzeczalny symbol seksu lat 60. Dziś Kalina Jędrusik obchodziłaby 85 urodziny.

 • Israel Kamakawiwoʻole: Olbrzym o gołębim sercu skończyłby 61 lat

  Gdy śpiewał, wzruszali się nawet najwięksi twardziele. Był żywym symbolem Hawajów i zdobył rozgłos na całym świecie za sprawą piosenki "Somewhere Over The Rainbow". 20 maja 2020 roku popularny "IZ" świętowałby 61. urodziny.

 • Joss Stone: Rozstanie z chłopakiem

  Niespełna dwa lata trwał związek Joss Stone, 18-letniej brytyjskiej nadziei muzyki soul, z Amerykaninem Beau Dozierem, synem Lamonta Doziera, słynnego niegdyś producenta i autora piosenek z wytwórni Motown. Wokalistka twierdzi jednak, że powodem rozstania nie był jej napięty kalendarz.

 • Orphaned Land: Tango Boga z Szatanem

  ..."Muzyczna podróż ku nadziei w świecie wojny, tworząca niebo na ziemi, budująca nowe Jeruzalem" - tak o przesłaniu nowej płyty "The Never Ending Way Of ORwarriOR" mówią muzycy prog / folkmetalowej formacji Orphaned Land z Izraela.

 • Kino jak spowiedź. Reżyser Krzysztof Zanussi kończy 80 lat

  ...twórczości. Statuetkę odebrał z rąk Mai Komorowskiej. Wcześniej jednak otrzymał długie owacje na stojąco od zgromadzonych na sali twórców polskiego kina. "Orły to jest ładny symbol. (...) Są symbolem...

 • Israel Kamakawiwoʻole: Olbrzym o gołębim sercu

  Gdy śpiewał, wzruszali się nawet najwięksi twardziele. Był żywym symbolem Hawajów i zdobył rozgłos na całym świecie za sprawą piosenki "Somewhere Over The Rainbow". 1 listopada mija 25 lat od wydania jego najpopularniejszej płyty w karierze – "Facing Future".

 • Dni Kina Polskiego na Ukrainie

  Po raz dziewiąty na Ukrainie rozpoczęły się Dni Kina Polskiego - przegląd najnowszych filmów, zrealizowanych w ostatnich latach w Polsce. W Kijowie festiwal otworzył obraz Andrzeja Wajdy "Wałęsa. Człowiek z nadziei".

Zdjęcia na temat: symbol nadziei
Dyskusje na temat: symbol nadziei
 • Re: Święta Wielkiej Nocy w "Plebanii"

  Dobrze pomyślane - gdy grzeszymy to tak jakbyśmy deptali krzyż, symbol cierpienia i nadziei. Nie mniej we wczorajszym odcinku babcia Józia przeszła samą siebie.Jeśli matka pół roku nie widzi swojego dziecka - nie ważne czy jest on księdzem czy robotnikiem i czy ma lat 10,15, 20, 30 -to ma prawo go przytulić, przywitać się z nim w sposób szczególny. Babci Józi w ogóle matczyne uczucia jakby obce