• Informacje na temat:

  syn krauzego

Artykuły na temat: syn krauzego
 • Wielkie rzeczy Krzysztofa Krauzego

  Na tegorocznym, jubileuszowym XXV Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni, Krzysztof Krauze, twórca głośnego "Długu", otrzymał nagrodę Stowarzyszenia Filmowców Polskich za swój ostatni film "Wielkie rzeczy: Gra". Obraz jest środkową częścią telewizyjnego tryptyku. Już w piątek, 29 września, o godzinie 12.00 reżyser będzie gościł na naszej CZATerii. Zapraszamy.

 • Krzysztof Krauze: "Dług" dla kobiet

  Premierowy pokaz najnowszego filmu Krzysztofa Krauzego "Plac Zbawiciela" zamknął w sobotę, 29 lipca, listę filmów startujących w konkursie Nowe Filmy Polskie na festiwalu filmowym Era Nowe Horyzonty we Wrocławiu. Podobnie jak w przypadku słynnego "Długu", inspiracją do powstania "Placu Zbawiciela" okazała się notatka prasowa. Tym razem reżyser wybrał jednak bardziej kobiecą perspektywę opowieści.

 • Krzysztof Krauze: Prawo do godnej śmierci

  ...przyczyna tkwi w dzieciństwie. Rzeczywiście - miał nietypowe. Był synem znanego warszawskiego adwokata i aktorki Krystyny Karkowskiej. Matka była zajęta karierą, potem wyemigrowała do Wiednia(...) pomysł z Krzysztofem Krauze. Po jakimś czasie stali się nierozłączni. Gdy zamieszkali razem, jej syn Michał miał 2 lata. Były mąż wyjechał do Nowego Jorku i został rabinem. Ale Joannie udało się zachować...

 • Rodzinny klan Opania: Ojciec, syn i wnuk

  Ojciec, syn i wnuk. Wszystkich trzech łączy nie tylko nazwisko Opania, lecz także niekwestionowany talent. Nestor rodu, Marian, jest wybitnym artystą. Jego syn Bartosz także ma wyrobione nazwisko. Najmłodszy z całej trójki, Filip, dwa lata temu skończył szkołę aktorską. Mało kto wie jednak, że tak naprawdę wszystko zaczęło się dużo wcześniej...

 • Polskie filmy w 2016: "Smoleńsk", "Wołyń" i "Powidoki"

  ..."Smoleńsk" Antoniego Krauzego, "Wołyń" Wojciecha Smarzowskiego, "Powidoki" Andrzeja Wajdy oraz "Ostatnia rodzina" o rodzinie Beksińskich to najbardziej oczekiwane polskie produkcje, które trafią na ekrany w 2016 roku.

 • ​Gdynia 2017: Mniej znaczy więcej

  ..."Zgoda" Macieja Sobieszczańskiego i "Ptaki śpiewają w Kigali" Krzysztofa Krauzego i Joanny Kos-Krazue to dwa tytuły, które powinny liczyć się w walce o nagrody 42. Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni. Obydwa filmy charakteryzuje formalny ascetyzm i przyjęcie intymnej perspektywy w podejmowaniu ważnych historyczno-politycznych tematów.

 • Beata Fido: Aktorski debiut zaliczyła w USA

  Ukończyła Wydział Aktorski PWST w Krakowie. Jej mentorem był Jerzy Trela. Zadebiutowała w USA, gdzie otrzymała nagrodę dla najlepszej aktorki teatralnej. Zagrała główną rolę w filmie "Smoleńsk". Jej najsurowszym recenzentem jest syn - mówi Beata Fido.

 • Polskie filmy w Montrealu i Toronto

  ...zaprezentowana zostanie fabuła Bartka Konopki "Lęk wysokości", film o trudnych relacjach emocjonalnych między synem i ojcem, z Marcinem Dorocińskim i Krzysztofem Stroińskim w rolach głównych ( przeczytaj...

 • Znamy skład jury w Gdyni

  .... "Przyjdź do mnie", reż. Ewa Banaszkiewicz 25. "Syn", reż. Jan Wagner 26. "Vena Cava", reż. Mariko Saga 27. "Wstyd", reż. Edyta Sewruk 28. "Wszystkie małe kłamstwa Anny", reż. Krzysztof Bizio 29

 • Film polski 2011 - premiery oraz nowe produkcje

  Rozpoczęcie prac nad filmami "Wałęsa" Andrzeja Wajdy i "Pokłosie" Władysława Pasikowskiego oraz premiery "1920 Bitwy Warszawskiej" Jerzego Hoffmana i "Czarnego czwartku" Antoniego Krauzego są wśród najważniejszych wydarzeń w kinie polskim w 2011 roku.