• Informacje na temat:

  syn papieża karola wojtyły

Artykuły na temat: syn papieża karola wojtyły
 • Rzym: Pokaz filmu o papieżu

  Przed południem w czwartek, 14 kwietnia, na Papieskim Uniwersytecie Laterańskim w Rzymie, na pokazie prasowym zostanie zaprezentowany 2-odcinkowy włoski film telewizyjny o młodości i krakowskich latach Karola Wojtyły, "Karol - człowiek, który został papieżem".

 • Rywalizacja o papieża

  ...zareagowała konkurencyjna RAI, przypominając, że już latem rozpocznie zdjęcia do własnej wersji filmowej opowieści o życiu Karola Wojtyły, w którego ma się wcielić Liam Neeson. Przygotowania do filmu(...)Wiceprezes Mediaset Pier Silvio Berlusconi, syn premiera Włoch, oświadczył we wtorek, że jego koncern jest dumny z sukcesu filmu "Karol - człowiek, który został papieżem", w reżyserii Giacomo...

 • Jacek Kawalec w roli Jana Pawła II (musical "Karol")

  ...25 lutego 2017 r. w Tauron Arenie Kraków odbędzie się premiera "Karola", pierwszego polskiego musicalu o życiu Jana Pawła II. Właśnie ogłoszono, że w tytułową rolę wcieli się śpiewający aktor Jacek Kawalec, znany z m.in. "Twoja twarz brzmi znajomo", serialu "Ranczo" czy prowadzenia "Randki w ciemno".

 • Musical "Karol": Anna Wyszkoni i bracia Cugowscy w obsadzie

  ...: "Wybaczcie nam nieskromność, ale według nas ta piosenka to jeden z najpiękniejszych utworów o miłości matki do syna, jakie kiedykolwiek w Polsce powstały... W teledysku w rolę kilkuletniego Karola Wojtyły(...)Spektakl muzyczny poświęcony życiu papieża Polaka napisano na podstawie jego biografii. Na scenie będzie można zobaczyć gwiazdy takie jak:   Piotr i  Wojciech Cugowscy , Ania Wyszkoni i Edyta...

 • Śpiewają dla papieża

  ...1 i 2 kwietnia prezentowano m.in. "Pielgrzyma" - dokumentalny zapis pierwszej pielgrzymki Jana Pawła II do Polski, a także film "Karol - człowiek, który został papieżem". Trzecią rocznicę śmierci Karola Wojtyły upamiętni także uroczysta msza święta w kościele św. św. Piotra i Pawła, a zakończy wieczorne czuwanie pod oknem papieskim przy ul. Franciszkańskiej 3.

 • Stanisław Soyka i Andrzej Piaseczny dla Jana Pawła II

  ...15 kwietnia odbędzie się premiera wspólnego albumu Stanisława Soyki i Andrzeja Piasecznego. "W blasku światła" to muzyczna interpretacja poematów Karola Wojtyły.

 • Na co do kina?

  ..."Świadectwo" - filmowa opowieść o życiu Jana Pawła II zrealizowana na podstawie wspomnień sekretarza i przyjaciela papieża, kardynała Stanisława Dziwisza, oraz "Senność" - nowy film Magdaleny Piekorz trafią w piątek na ekrany polskich kin.

 • Jerzy Stuhr: Widzę światełko nadziei

  .... - Przerywałem pracę, powracałem, dodawałem daty. Bardzo późno się zorientowałem na przykład, że nie mam sceny dokumentującej moment, który w moim życiu był niezwykły, czyli wyboru Karola Wojtyły na papieża(...), jak i w nowoczesnej, demokratycznej Polsce, doprowadzając do zabawnych wpadek. Jana Bratka, który przez całe życie stara się jedynie być sobą, zagrali ojciec i syn - Jerzy i Maciej Stuhrowie...