• Informacje na temat:

  szaflarska danuta rodzina

Artykuły na temat: szaflarska danuta rodzina
 • Danuta Szaflarska: Zgłosiła się do filmu, żeby się... najeść!

  Danuta Szaflarska (+102 l.) nigdy nie planowała zostać aktorką. Kto by przypuszczał, że o jej karierze zadecyduje głód...

 • Hanka Bielicka i Jerzy Duszyński: Dama i dżentelmen

  Zakochali się w sobie na studiach, a pobrali w okupacyjnym Wilnie. Niestety, ich miłość nie przetrwała.

 • Danuta Szaflarska nie zdążyła. Bardzo tego pragnęła!

  ...- Właściwie jestem szczęśliwa. Jeśli się pracuje, jest się szczęśliwym - mówiła w jednym z ostatnich wywiadów Danuta Szaflarska (+102 l.). Aktorka miała w planach zagrać w sztuce "Sklep przy głównej ulicy". Niestety, nie zdążyła. Zmarła 19 lutego w wieku 102 lat.

 • Danuta Szaflarska: Zobaczyć Afrykę!

  Metryki nie kłamią: 20 lutego Danuta Szaflarska na swym urodzinowym torcie zdmuchnie 98 świeczek!

 • Danuta Szaflarska przeżyła 102 lata, ale w jej życiu nie było kolorowo. O tym mało kto wie!

  Danuta Szaflarska (†102 l.) dwa razy wychodziła za mąż i dwa razy się rozwodziła. Rolę żony mogła doskonale odegrać w teatrze, ale w życiu już tak dobrze nie było. Choroby, tragiczne śmierci bliskich, rozczarowania, kłopoty z alkoholem, doświadczenie wojny - tego wszystkiego aktorka zaznała w swoim długim życiu.

 • "Inny świat": Kędzierzawska o Szaflarskiej

  Uroczysta premiera filmu dokumentalnego Doroty Kędzierzawskiej pt." Inny świat" odbyła się w poniedziałek, 6 kwietnia, w warszawskim Kinie Kultura. Bohaterką filmu jest wybitna aktorka Danuta Szaflarska. Od piątku dokument będzie można oglądać w wybranych kinach studyjnych.

 • Danuta Szaflarska odpoczywa po operacji

  Aktorka przeszła niedawno poważną operację stawu biodrowego i dochodzi do zdrowia. Rodzina Szaflarskiej nie ukrywa, że bardzo to przeżyła - taki zabieg w każdym wieku bywa ryzykowny, tym bardziej że lekarze martwili się, czy u pacjentki wszystko przebiegnie pomyślnie. Najmniej zdenerwowana była ona sama, bo - jak mówi - mamy tyle lat, na ile się czujemy. Faktem jest jednak, że pani Danuta nie...

 • Człowiek z żelaza i seks w chmurach

  Spośród aż 8 premier tygodnia najwięcej emocji wywołuje z pewnością "Iron Man 3". Na ekranach zobaczymy też "Stokera" z Nicole Kidman i Mią Wasikowski oraz nowy obraz Pedra Almodovara "Przelotni kochankowie". Stawkę uzupełniają polskie obrazy: dramat "Oszukane" oraz dokument "Inny świat" o Danucie Szaflarskiej.

 • Tam jest lepiej

  Weronika postanawia odwiedzić swoją długo niewidzianą ciocię (Danuta Szaflarska), która słynie w jej rodzinie z rozmaitych dziwactw. Razem ze Stasiem spędza...

 • Wyjątkowe święta Teresy Lipowskiej

  Dla gwiazdy serialu "M jak miłość" to będzie wyjątkowe Boże Narodzenie. Po raz pierwszy w życiu spędzi je poza krajem i daleko od rodziny, ale w miejscu świętym dla chrześcijan.