• Informacje na temat:

  sztuki krawieckiej

Artykuły na temat: sztuki krawieckiej
 • Tomasz Jacyków w twojej szafie

  Tomasz Jacyków przyznaje, że wykorzystuje urlop najlepiej, jak się tylko da. Ładuje akumulatory, bo w życiu zawodowym czeka go niezwykle intensywny czas. Jesienią znów wyruszy ze swoją przewoźną pracownią krawiecką i będzie zmieniał Polkom garderobę w drugim sezonie programu "Jacyków w twojej szafie" w Polsat Café. Wspólnie z Danielem Wielebą poprowadzi też audycję radiową "Design wg Gwiazd", a w międzyczasie będzie pisał swoją drugą książkę.

 • "Bal manekinów": Maciej Stuhr gra u ojca

  ...i działacze robotniczy. Spektakl mistrzowsko łączy różne style teatralne, od farsy po groteskę, a wszystko w szalonym kalejdoskopie ruchu, tańca i pantomimy. Akcja sztuki rozpoczyna się w pracowni krawieckiej, podczas balu manekinów. Właśnie teraz, w ciągu jednej nocy w roku, mogą one zrealizować swoje marzenia o wolności. Niestety, przypadek sprawia, że uroczystość zostaje zakłócona. W pracowni...

 • Kostiumy z szansą na Oscara?

  Stworzenie kostiumów do filmu "Czarny łabędź"", w którym Natalie Portman wciela się w rolę baletnicy, wydaje się naturalnym krokiem na ścieżce kariery siostrzanego duetu projektanckiego - Rodarte.

 • Agnieszka Sienkiewicz przerabia stare ubrania

  Agnieszka Sienkiewicz ("M jak miłość", "Przyjaciółki", "Sama słodycz") udowadnia, że można ubrać się za niewielkie pieniądze, a przy tym wyglądać stylowo i oryginalnie. Aktorka zamiast zamawiać kreacje u projektantów czy wypożyczać z showroomów, kupuje ubrania w sklepach z używaną odzieżą lub przerabia te znalezione na dnie szafy.

 • "Sobibór": O buncie w niemieckim obozie zagłady

  - Chodziło nam o to, aby widz "Sobiboru" poczuł emocje. Dopiero potem zależało nam na wychowywaniu i mówieniu o pamięci - powiedział w poniedziałek reżyser i aktor Konstantin Chabieński. Film o buncie żydowskich więźniów w niemieckim obozie zagłady wejdzie do kin 11 maja.

 • Saramonowicz w smokingu

  ...- historyk sztuki Ewa i pogodynka Maja poznają w ekskluzywnym spa piękną masażystkę - Kornelię. Od tego wszystko się zaczyna. - Moja bohaterka jest chemikiem, ale bywa też ukraińską gosposią, masażystką...

 • "Mam talent": Faceci w szpilkach, damski striptiz i country na bis!

  Czwarty castingowy odcinek dziewiątej edycji "Mam talent" obfitował w emocje. Nie zabrakło wzruszeń, zachwytów, rozczarowań, a także złotego przycisku, który gwarantuje awans do półfinału. Bohaterką okazała się m.in. 60-letnia Halina, której występ roztańczył jurorów i publiczność.

 • Roman Wilhelmi: Król seriali

  Teatralnej w Warszawie. W tym samym roku poznał też swoją pierwszą żonę Danutę. Cztery lata później małżonkowie zamieszkali w... pracowni krawieckiej, ulokowanej w Teatrze Ateneum, do którego Wilhelmi...

 • Mikulski nie zmarł, tylko "się ukrywa"? Internauci komentują

  "Ludzie , zrozumcie, że to as wywiadu i on teraz się ukrywa a w mediach podali, że zmarł. To bujda , obce wywiady deptały mu po piętach i dlatego zrobili mu operację plastyczną i teraz ma nową tożsamość i będzie działał w Azji a może w Ameryce, kto to wie. Trumna będzie pusta bo muszą zainscenizować pogrzeb aby wszystko było wiarygodne" - to jeden z komentarzy, które znalazły się pod informacją o śmierci Stanisława Mikulskiego.