• Informacje na temat:

  sztuki pozostały

Artykuły na temat: sztuki pozostały
 • Sara i małe dziełka sztuki

  ..., czasem zmienić całkowicie. Nie chcę, żeby to była płyta na odczepkę - żeby zrobić byle jak, byleby zrobić. Chcę, aby każda z tych 18 piosenek była małym dziełkiem sztuki. Pracuję nad każdym dźwiękiem, aby podpisać się pod każdą nutą" - podkreśla wokalistka. Do ukończenia pozostały ostatnie szlify, lecz to właśnie one pochłaniają dużo czasu i pracy. Na razie jeszcze nie wiadomo, jaki tytuł będzie...

 • Quentin Tarantino: Do dziesięciu razy sztuka

  "Chcę pozostawić po sobie solidne dziedzictwo" - przekonywał Quentin Tarantino, gdy ogłosił, że dziesiąty nakręcony przez niego film będzie ostatnim.

 • Andrzej Seweryn uhonorowany francuskim Orderem Sztuki i Literatury

  Aktor i reżyser Andrzej Seweryn otrzymał z rąk ambasadora Francji Pierre'a Levy'ego insygnia francuskiego Orderu Sztuki i Literatury w randze Komandora. Odznaczenie przyznawane jest za "znaczące osiągnięcia w dziedzinie sztuki i literatury, popularyzację sztuki i literatury we Francji i na świecie".

 • Maria Sadowska żegna Piotra Woźniaka-Staraka: Pozostanie po nim dziura w sercach

  ...w sercach wielu osób, jak i na rynku filmowym" - napisała Sadowska. W obsadzie "Sztuki kochania. Historia Michaliny Wisłockiej" znaleźli się m.in. Magdalena Boczarska, Eryk Lubos, Piotr Adamczyk(...) muzyki Radzimira Dębskiego) i główną nagrodę w konkursie filmów polskich podczas Międzynarodowego Festiwalu Sztuki Autorów Zdjęć Filmowych "Camerimage" w Bydgoszczy.

 • Kto zostanie dyrektorem PISF? Pozostała trójka kandydatów

  Andrzej Jachimczyk, Izabela Kiszka-Hoflik (p.o. dyrektora PISF), Radosław Śmigulski - to kandydaci, którzy przeszli do kolejnego etapu konkursu na dyrektora Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej - ogłoszono w środę w Biuletynie Informacji Publicznej MKiDN.

 • Sztuka śmierci

  Mocno przebudowany skład, w tym nowy wokalista, znaczne poszerzenie muzycznego spektrum, zdecydowanie mroczniejsza atmosfera dźwięków czy w końcu kolejna zmiana wydawcy - na piątej płycie "Blasphemers' Maledictions" powstały w Tczewie Azarath, jeden z najważniejszych reprezentantów podziemnej sceny metalowej w kraju nad Wisłą, wszedł na kolejny poziom, i jak mówią sami muzycy, w sztuce śmierci sięgnął własnego absolutu.

 • Wojciech Smarzowski: Sztuka musi być prowokacją

  W twórczości Wojciecha Smarzowskiego "Kler" to kolejny po "Drogówce" wstrząsający portret "polskich elit". Zdaniem reżysera, bardziej niż sensacja i kontrowersje liczy się tu jednak pokazanie "ludzkiej" strony duchowieństwa. - Chciałbym, żeby po wyjściu z kina widz popatrzył na księdza jak na człowieka, a nie jak na świętego - przekonuje twórca.

 • "Sils Maria" : Sztuka wysoka, sztuka niska

  Aktorka w momencie kryzysu egzystencjalnego, życie w świecie rządzonym przez media, filmy o superbohaterach jako widmo zagłady, które ciąży nad prawdziwą sztuką. "Sils Maria" Oliviera Assayasa w wielu punktach przypomina "Birdmana" Alejandro Gonzáleza Ińárritu. Jest jednak dziełem mniej efekciarskim i bardziej szczerym, słowem: lepszym.

 • Bez cenzury. Pełen seksu zwiastun "Sztuki kochania"

  ...oraz autorce najpopularniejszego w Polsce poradnika o miłości. Losy Michaliny śledzimy na trzech różnych etapach jej życia, które doprowadziły ją do napisania i wydania "Sztuki kochania". W rolę...

 • "Pieniądze niszczą sztukę"

  ...widzenia. I dziękuję w imieniu pozostałych Europejczyków. A wracając do "Sanfte Kuss" - to miała być romantyczna piosenka. Ale wiesz, w angielskim, kiedy śpiewamy o zdradzie, używamy słowa fuck(...)? Nie jestem pewny, czy w ogóle powinna wychodzić. Sam wiesz, jak wielka jest presja związana z komercją. Pieniądze są wszędzie, ale wielkie pieniądze mają tendencję do niszczenia sztuki. Zresztą one...

Dyskusje na temat: sztuki pozostały
 • Re: ​"M jak miłość": Andrzej Młynarczyk otwarcie mówi o swych rozmowach z... Bogiem

  Nikt przykazań nie rozbijał, pozostały w niezmienionej formie w Biblii. KK chciał jednak aby przykazania były łatwe w odbiorze i zachowały swoje oryginalne znaczenie. Czasy się zmieniają i odbiór(...) wytłumaczenia wie, co każde przykazanie oznacza. To żadna tajemnica i dzieci się o tym uczą na religii.. Co do biblijnego przykazania o rzeźbach i obrazach, to nie tyczy się ono zakazu wykonywania sztuki, ale