• Informacje na temat:

  tadeusz kantor

Artykuły na temat: tadeusz kantor
 • Edyta Herbuś zagrała w spektaklu! Rola wymagała od niej dużego poświęcenia

  Edyta Herbuś (34 l.) nie jest już tylko tancerką. Coraz śmielsze kroki stawia także w aktorskim światku. Niedawno pojawiła się na scenie Teatru Polskiego, gdzie w spektaklu „Hommage a Tadeusz Kantor” wcieliła się w jedną z postaci. Potargane włosy, skąpa sukieneczka i tajemnicza pomarańczowa substancja na ciele – ta rola wymagała sporo poświęcenia!

 • Marcin Daniec gra za... niewiadomą stawkę

  Artysta wychodzi na estradę, gra recital, ale nie wie dokładnie za ile. To nie zbyt częsta sytuacja. Ale nie w przypadku Marcina Dańca. - W sobotę występuję z Czarkiem Pazurą w Toruniu. Wiem, że biletów już nie ma, ale nie wiem ile wynosi moje honorarium - wyznaje Daniec.

 • Borys Szyc ulegnie namowom ukochanej i odnowi kontakty z ojcem?

  ...zmarły w 1990 r. Tadeusz Kantor (†75 l.) powrócił do świata żywych i swojego ukochanego miasta.   Nie można się im dziwić, bo szczupły, ciemnowłosy mężczyzna do złudzenia przypomina legendarnego twórcę teatru Cricot 2.  To chudszy o prawie 20 kg Borys Szyc tak sugestywnie wciela się w Kantora, tworząc być może jedną z najważniejszych ról w swojej karierze.   O filmie w reżyserii Jana Hryniaka...

 • Dni Kantora w Brukseli

  Od soboty, 14 listopada, w brukselskim ośrodku kulturalnym Bellona królować będzie sztuka legendarnego twórcy teatralnego - Tadeusza Kantora, zmarłego przed niemal 20 laty.

 • Borys Szyc skończył z alkoholem! Na dowód tego pokazał fotkę

  ...przyjaciołom. Dziękuję też tym, którzy zniknęli wraz z procentami oraz brakiem ‘sławy’ i pytania ‘kto płaci?’. Trzymajcie się. Ciągle żyję. Gotowy do działania. T. Kantor" - napisał.  Być może Szyc dał znak, że refleksja i wielka zmiana w jego życiu spowodowane są tym, że wkrótce wcieli się on w postać wybitnego reżysera i założyciela Teatru Cricot 2, Tadeusza Kantora? A może opamiętać pomogła mu się...

 • Boy-Żeleński dla Fronczewskiego

  Piotr Fronczewski, aktor Teatr Ateneum, satyryk, aktor radiowy i telewizyjny, otrzymał w czwartek nagrodę im. Tadeusza Boya-Żeleńskiego.

 • Marcin Daniec: niezwykła historia jego małżeństwa

  ...talent, zrobię wszystko, żeby jej pomóc. Owszem, zawód jest trudny, ale fantastyczny. Pochodzi Pan z Podkarpacia, z Wielopola... - ...Skrzyńskiego! Z tej miejscowości pochodził też słynny Tadeusz Kantor. Mój dom stał 50 metrów od kościoła, w którym byłem ministrantem, a mój dziadek pełnił funkcję kościelnego. Dobrowolnie budziłem się o... 6 rano, żeby zdążyć na roraty. Bez budzika! A czy dziś...

 • Marta Stebnicka kończy 80 lat

  Aktorka i reżyserka Marta Stebnicka, odtwórczyni około 30 ról w krakowskim Starym Teatrze, a także pedagog, której wychowankami byli między innymi Anna Seniuk, Jan Nowicki i Elżbieta Zającówna, kończy we wtorek, 22 marca, 80 lat. Marta Stebnicka debiutowała w czasie II wojny światowej w konspiracyjnym teatrze Tadeusza Kantora.

 • Kora: Tym romansem żył cały Kraków. Skończyło się niemal tragedią

  ...młodzi ludzie spotykali się na Plantach, słuchali muzyki, włóczyli, bywali  w Krzysztoforach u Tadeusza Kantora i w Piwnicy pod Baranami u Piotra Skrzyneckiego. Krążyli po Polsce między środowiskami...

 • Legia Honorowa dla Wajdy

  Andrzej Wajda otrzyma z rąk francuskiego ministra ds. europejskich Pierre Moscovica komandorię Legii Honorowej Republiki Francuskiej. To najwyższe francuskie odznaczenie reżyser odbierze w czwartek, 21 czerwca, w warszawskiej rezydencji ambasadora Francji.

Wideo na temat: tadeusz kantor
Dyskusje na temat: tadeusz kantor