• Informacje na temat:

  tajemnica westerplatte

Artykuły na temat: tajemnica westerplatte
 • "Tajemnica Westerplatte": Krytycy podzieleni

  Poświęcona obronie Westerplatte "Tajemnica Westerplatte" z Michałem Żebrowskim w roli majora Sucharskiego i z muzyką Jana A.P. Kaczmarka, została we wtorek zaprezentowana na pokazie prasowym w Warszawie. Opinie krytyków o filmie Pawła Chochlewa są podzielone.

 • "Tajemnica Westerplatte": Konflikt racji

  ..."Tajemnica Westerplatte" prowokuje pytania także o współczesny patriotyzm - uważa odtwórca roli kpt. Dąbrowskiego Robert Żołędziewski. Aktor opowiada o kulisach pracy nad filmem, m.in. o zdjęciach kręconych na poligonach w dwóch krajach.

 • "Tajemnica Westerplatte" we wrześniu

  Zakończyły się już zdjęcia do filmu "Tajemnice Westerplatte". Zasadnicza część zdjęć powstała jesienią, a teraz zrobione zostały tak zwane "dokrętki" scen, które wcześniej nakręcono w innej obsadzie.

 • "Tajemnica Westerplatte" okiem historyka

  Film "Tajemnica Westerplatte", który na ekrany kin wejdzie już 15 lutego wzbudza bardzo duże zainteresowanie wśród historyków. Czemu? To zarówno kino odważne - które na światło dzienne wyciąga głośne wydarzenia, jak i rozrywka na wysokim poziomie.

 • "Tajemnica Westerplatte": Jest zwiastun!

  ...15 lutego na ekranach polskich kin zadebiutuje film Pawła Chochlewa "Tajemnica Westeplatte". Dystrybutor obrazu udostępnił pierwszy zwiastun filmu.

 • "Tajemnica Westerplatte" wreszcie w kinach

  Historyczna "Tajemnica Westerplatte", z Michałem Żebrowskim w jednej z głównych ról, trafi do kin 15 lutego - poinformował dystrybutor obrazu, firma ITI Cinema. Autorem muzyki do poświęconego obronie Westerplatte filmu w reżyserii Pawła Chochlewa będzie Jan A.P. Kaczmarek.

 • "Tajemnica Westerplatte" : O polskich Termopilach!

  W roku 2008 rozpoczęły się zdjęcia do filmu debiutanta, Pawła Chochlewa pod tytułem "Tajemnica Westerplatte". Od tego czasu "obraz nie skończony" zyskał status dzieła przeklętego. W końcu wchodzi na ekrany polskich kin.

 • Co dalej z "Tajemnicą Westerplatte"?

  ..."Tajemnica Westerplatte", z Michałem Żebrowskim w jednej z głównych ról, jest w fazie postprodukcji, zdjęcia zakończono. Data premiery nie jest jeszcze ustalona, rozważane terminy to listopad i luty - poinformował PAP producent wykonawczy filmu Jacek Samojłowicz.

 • Sekrety "Tajemnicy Westerplatte"

  Co mają wspólnego kostiumy i broń, które zagrały w polskim filmie z Quentinem Tarantino? Jakie efekty specjalne wykorzystano w tej produkcji? Twórcy "Tajemnica Westerplatte" zdradzili tajemnice powstawania filmu.

 • Premiera "Tajemnicy Westerplatte"

  Film wojenny "Tajemnica Westerplatte", z Michałem Żebrowskim w roli głównej, miał we wtorek, 12 lutego, uroczystą premierę w Warszawie. Scenariusz powstał m.in. na podstawie listów pisanych do siebie po wojnie przez westerplatczyków - mówił reżyser Paweł Chochlew.

Wideo na temat: tajemnica westerplatte
Dyskusje na temat: tajemnica westerplatte
 • Re: Zakazane uczucie. Romans aktorów ciągnął się przez lata

  Obejrzałem film Tajemnica Westerplatte, żenująco słaba gra aktorów m.in Englerta, który gra pułkownika Sobocińskiego. Nie wiem jak można było takiego gniota wypuścić na ekrany. Poprzedni film z 1967 roku bije go na głowę a gra aktorów z Zygmuntem Huebnerem w roli głównej rewelacyjna.

 • Re: "Drogi wolności": Szansa na sukces

  Ida 2013, Tajemnica Westerplatte 2013, Obława 2012 itp. Rzeczywiście przed rządami PiS nie kręcili takich filmów. Po za tym jak po jednym odcinku jesteś w stanie określić czy cały serial to gniot to gratuluję. Choć bardziej skłaniam się ku temu że jesteś po prostu gł.....i.

 • Re: "Świat według Kiepskich": Andrzej Grabowski martwi się o swoją karierę? Ma powody!

  (2012) jako Bogdan, przyjaciel Wiktora Od pełni do pełni (2012) jako Kamiński, hodowca Drogówka (2013) jako Musiał Tajemnica Westerplatte (2013) jako Adolf Petzelt Bilet na Księżyc (2013) jako

 • Re: "Na dobre i na złe": Romantyczny wypad Agaty i Szczepana

  i majaki ("Tajemnica Westerplatte") - Najgorszy efekt specjalny za stanie w oknie w "Tajemnicy..." Spodziewalibyście się, że Michał dostanie aż tyle nominacji?(...) aktorem. Gwiazdor otrzymał aż 7 nominacji. Zobaczcie, w jakich kategoriach! - Najgorsza rola męska za film"Sęp". - Najgorsza rola męska za "Tajemnicę Westerplatte" - Występ poniżej godności za "Tajemnicę

 • Re: "Na dobre i na złe": Zemdlał z wrażenia

  7 nominacji. Zobaczcie, w jakich kategoriach! - Najgorsza rola męska za film"Sęp". - Najgorsza rola męska za "Tajemnicę Westerplatte" - Występ poniżej godności za "Tajemnicę Westerplatte" - Najgorszy duet na ekranie (razem z tablicą) za "Sępa" - Najgorszy duet na ekranie (wraz z Robertem Żołędziowskim) za "Tajemnicę..." - Najbardziej żenująca scena za załamanie nerwowe i majaki ("Tajemnica

 • Re: "Na dobre i na złe": Doktor Sambor odchodzi z Leśnej Góry

  ("Tajemnica Westerplatte") - Najgorszy efekt specjalny za stanie w oknie w "Tajemnicy..." Spodziewalibyście się, że Michał dostanie aż tyle nominacji? „(...). Gwiazdor otrzymał aż 7 nominacji. Zobaczcie, w jakich kategoriach! - Najgorsza rola męska za film "Sęp". - Najgorsza rola męska za "Tajemnicę Westerplatte" - Występ poniżej godności za "Tajemnicę