• Informacje na temat:

  thomas kretschmann aktor

Artykuły na temat: thomas kretschmann aktor
 • Kretschmann przed Voightem

  W najbliższy piątek, 24 lutego, w wybranych kinach Polski zostanie wyświetlony amerykański film biograficzny "Jan Paweł II: Nie lękajcie się" w reżyserii Jeffa Blecknera. W postać polskiego papieża wcielił się w nim znany z roli gestapowca w "Pianiście" Thomas Kretschmann. Tydzień później, 3 marca, na polskich ekranach zadebiutuje "Jan Paweł II" z Jonem Voightem w tytułowej roli.

 • "Pianista" kontra "King Kong"

  Kolejny aktor z oscarowego "Pianisty" Romana Polańskiego dołączył do obsady superprodukcji "King Kong", którą przygotowuje Peter Jackson ( "Drużyna Pierścienia" , "Dwie Wieże" , "Powrót Króla" ). Po Adrienie Brodym do grona aktorów, którzy zagrają w remake'u klasycznego widowiska o gigantycznej małpie z 1933 roku, dołączył Thomas Kretschmann.

 • Kontrowersyjny film o papieżu

  W czwartek, 1 grudnia, amerykańska telewizja ABC pokazała film "Have No Fear; The Life of Pope John Paul II" , przypominający biografię zmarłego w kwietniu Ojca Świętego. Rolę dorosłego Karola Wojtyły i od 1978 roku papieża odtwarza niemiecki aktor Thomas Kretschmann ( "Pianista" , "Upadek" ).

 • Bitwa o Stalingrad tym razem w 3D

  Rosyjski film wojenny "Stalingrad" w reżyserii Fiodora Bondarczuka, o przełomowej bitwie II wojny światowej, można oglądać w kinach w Polsce. W obsadzie są m.in. Thomas Kretschmann, Philippe Reinhardt, Piotr Fiodorow i Janina Studilina.

 • Amerykańskie filmy o polskim papieżu

  Dwie amerykańskie sieci telewizyjne, CBS i ABC realizują filmy o zmarłym w kwietniu papieżu Janie Pawle II, ze znanymi aktorami w głównych rolach. Film CBS, zatytułowany "Pope John Paul II", jest kręcony w Rzymie i Krakowie. Rolę Karola Wojtyły, zanim jeszcze został papieżem, gra brytyjski aktor Cary Elwes, a po wyborze na tron Piotrowy 66-letni amerykański aktor Jon Voight, znany m.in. z filmu...

 • Filmy o Janie Pawle II

  Amerykańskie filmy "Jan Paweł II" , z Jonem Voightem w roli papieża, i "Jan Paweł II: Nie lękajcie się" , z kreacją Thomasa Kretschmanna, oraz włoska produkcja "Karol - Papież, który pozostał człowiekiem" , z główną rolą Piotra Adamczyka, będąca kontynuacją filmu "Karol - człowiek, który został Papieżem" - to filmy fabularne poświęcone papieżowi-Polakowi, zrealizowane po jego śmierci.

 • King Kong w baletkach

  Jamie Bell, gwiazdor filmu "Billy Elliot" , dołączył do obsady filmu "King Kong", który przygotowuje Peter Jackson (trylogia "Władca Pierścieni" ). Młody aktor wcieli się w filmie w operatora kamery, asystenta Carla Denhama - bohatera kreowanego przez Jacka Blacka ( "Szkoła rocka" ).

 • "Dżungla": Daniel Radcliffe walczy o przeżycie

  Gwiazda cyklu "Harry Potter", Daniel Radcliffe, pokazuje nowe aktorskie oblicze w porażającym thrillerze o grupie turystów zagubionych w amazońskiej dżungli.

 • Młody Hanks i King Kong

  Kongiem oraz Thomas Kretschmann ( "Blade - Wieczny łowca II" ), który zagra kapitana statku przewożącego wielką małpę do Ameryki. Peter Jackson powiedział, że jest "niezwykle podekscytowany" pozyskaniem do(...) podrzędnego aktora, kolegę po fachu porwanej przez wielką małpę Ann Darrow (Naomi Watts, "21 gramów" ) W nowej wersji opowieści pojawi się również Andy Serkis (Gollum z "Władcy Pierścieni" ), który użyczy...

 • King Kong zdobył Londyn

  ...? Tak - wakacje!" - wyznała odtwórczyni głównej roli, Naomi Watts Nie obyło się bez komplementów pod adresem reżysera Petera Jacksona. "Każdy aktor chce pracować z Peterem Jacksonem .To niesamowite przeżycie. Szczególnie gdy kręci się film, który na pewno zostanie klasykiem" - powiedział Thomas Kretschmann ( "Pianista" ), który w filmie Jackona zagrał kapitana Engelhorna. "Myślę, że Peter Jackson...