• Informacje na temat:

  tomasz kaczmarek

Artykuły na temat: tomasz kaczmarek
 • Tomasz Stańko dla Krzysztofa Komedy

  Wybitny trębacz Tomasz Stańko i amerykański wokalista jazzowy Jimmy Scott wystąpią na koncercie "Komeda" 28 lutego w warszawskiej Sali Kongresowej. Impreza ma na celu upamiętnienie twórczości Krzysztofa Komedy, jednego z najwybitniejszych polskich jazzmanów i twórców muzyki filmowej (m.in. "Nóż w wodzie" Andrzeja Wajdy i "Dziecko Rosemary" Romana Polańskiego).

 • Ślub z "X Factora": Daria Zawiałow wyszła za muzyka Całej Góry Barwinków

  W sobotę 21 maja wokalistka Daria Zawiałow poślubiła Tomasza Kaczmarka, gitarzystę i wokalistę grupy Cała Góra Barwinków. Oboje występowali w 4. edycji programu "X Factor".

 • "Ona tańczy dla mnie" z agentem Tomkiem w roli głównej

  Poseł PiS-u Tomasz Kaczmarek - znany również jako agent Tomek - stał się bohaterem kolejnej przeróbki discopolowego hitu "Ona tańczy dla mnie".

 • "Najpiękniejsza muzyka filmowa": Polscy kompozytorzy bohaterami cyklu

  Jimek, Jan A.P. Kaczmarek, Atanas Valkov i Jan Kanty Pawluśkiewicz będą gośćmi Alicji Myśliwiec w programie "Najpiękniejsza muzyka filmowa". Cykl powstał przy współpracy TVN Fabuła i RMF Classic.

 • Oscary: Czas na nominacje

  We wtorek, 25 stycznia, w godzinach popołudniowych czasu polskiego, poznamy filmy i twórców nominowanych w tym roku do Oscarów, najważniejszych nagród filmowych na świecie. Za faworytów uważa się filmy: "The Aviator" , "Bezdroża" i "Za wszelką cenę" . Szansę na nominację mają także polscy twórcy - Jan A.P. Kaczmarek , Paweł Edelman i Tomasz Bagiński.

 • Oscary: Szanse Polaków

  Dopiero 25 stycznia 2005 roku dowiemy się, czy w gronie nominowanych do Oscara znajdą się polscy twórcy. Szansę na oscarowe nominacje mają m.in. Jan A.P. Kaczmarek za muzykę do filmu "Marzyciel" , Paweł Edelman za zdjęcia do "Ray'a" , Tomasz Bagiński, autor krótkometrażowej animacji "Sztuka spadania" oraz Magdaleny Piekorz za "Pręgi" .

 • "Tajemnica Westerplatte" wreszcie w kinach

  Historyczna "Tajemnica Westerplatte", z Michałem Żebrowskim w jednej z głównych ról, trafi do kin 15 lutego - poinformował dystrybutor obrazu, firma ITI Cinema. Autorem muzyki do poświęconego obronie Westerplatte filmu w reżyserii Pawła Chochlewa będzie Jan A.P. Kaczmarek.

 • Polscy kompozytorzy gośćmi gali Festiwalu Muzyki Filmowej

  Polscy kompozytorzy - Abel Korzeniowski, Jan A.P. Kaczmarek, Maciej Zieliński i Atanas Valkov - będą obok gwiazd zza oceanu gośćmi gali "All is Film Music". Goszczący na Festiwalu Muzyki Filmowej po raz drugi, urodzony w Krakowie Abel Korzeniowski, laureat nagrody BAFTA - zachwyci dźwiękami z "Domu grozy", a laureat Oscara Jan A.P. Kaczmarek zaprezentuje muzykę do filmu "Marzyciel".

 • ​W Łodzi odbędzie się 6. edycja Festiwalu "Transatlantyk"

  Szósta edycja Festiwalu "Transatlantyk" odbędzie się w dniach 23-30 czerwca 2016 r. w Łodzi. Jego główną ideą będzie kwestia uchodźców i kryzys Europy oraz całej cywilizacji zachodniej - poinformował w czwartek dyrektor Festiwalu kompozytor Jan A.P. Kaczmarek.

 • Ogromna hala, mały człowiek

  ...marginesie filmu "Braci Karamazow" z reżyserem Petrem Zelenką rozmawiał Tomasz Bielenia.

Dyskusje na temat: tomasz kaczmarek