• Informacje na temat:

  tomasz piątek jan paweł ii

Artykuły na temat: tomasz piątek jan paweł ii
 • "Boże Ciało" Jana Komasy: O duchowości i pojednaniu

  ..."Boże Ciało" to film z niesamowitą postacią główną, która łączy w sobie anioła i diabła - powiedział w piątek, 20 września, Jan Komasa. Wyreżyserowana przez niego historia o duchowości i pojednaniu jest jedną z 19 produkcji rywalizujących w Konkursie Głównym 44. Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni.

 • Pogrzeb Tomasza Stańki w Warszawie: List od ministra kultury Piotra Glińskiego

  ..."Tomasz Stańko pozostawia po sobie pustkę nie do zapełnienia; na szczęście pozostaje z nami jego przejmujący, inspirujący jazz, czyniący nas lepszymi" - napisał wicepremier, minister kultury Piotr Gliński w liście odczytanym w piątek podczas uroczystości pogrzebowych muzyka.

 • Grzechy Jana Nowickiego

  Koncert wirtuoza gitary Ala Di Meoli, będący częścią jego światowego tourne w ramach nowego projektu "New World Sinfonia", otworzył w piątek w Płocku trzydniowy IV Międzynarodowy Festiwal Filmowy Cinemagic.pl. W czasie festiwalu odbył się też benefis Jana Nowickiego.

 • Polskie akcenty na festiwalu filmowym w Wenecji

  ...grają: Tomasz Ziętek, Eliza Rycembel, Aleksandra Konieczna, Łukasz Simlat, Barbara Kurzaj, Zdzisław Wardejn i Leszek Lichota. Tuż przed inauguracją weneckiego święta kina Jan Komasa powiedział: "Jestem(...) wydarzeń na Lido. Autorem zdjęć jest Paweł Edelman, a grają: Jean Dujardin, Louis Garrel, Emmanuelle Seigner. Oparty na motywach książki Roberta Harrisa film Polańskiego to dramat historyczny przedstawiający...

 • Kolejne informacje w sprawie Trójki. "Nigdy nie było regulaminu"

  Bartosz Gil, zawieszony dziennikarz Trójki, przedstawił swoją wersję wydarzeń. Tomasz Kowalczewski miał prosić o "zrobienie czegoś z Kazikiem". Opublikowano też poprawioną listę przebojów, na której Kazik Staszewski nie chce jednak już być.

 • Bartosz Bielenia o filmie "Boże Ciało": Duchowość może pomóc w takiej czy innej formie

  Tomasza Hynka. Należał do zespołu Narodowego Starego Teatru w Krakowie, gdzie stworzył ważne role m.in. w przedstawieniach "Wesele" i "Król Lear" Jana Klaty, "Kopciuszek" Anny Smolar, "Edward II" Anny(...) w Egipcie. Obraz trafi na ekrany polskich kin w najbliższy piątek, 11 października 2019 roku i jest polskim kandydatem do Oscara w kategorii "najlepszy film międzynarodowy". Co aktor mówi o swej roli...

 • Gliński kręci "Kamienie na szaniec"

  Dramatyczną scenę egzekucji ludności cywilnej, której świadkami są "Rudy" i "Zośka", realizowali w piątek w Warszawie twórcy filmu "Kamienie na szaniec". Reżyserem jest Robert Gliński, autorem zdjęć Paweł Edelman, główne role grają Marcel Sabat i Tomasz Ziętek.

 • "Karol, który został świętym" od piątku w kinach

  Polski film dla dzieci o Janie Pawle II pt. "Karol, który został świętym" trafi w piątek do kin. Zdjęcia aktorskie połączono w nim z animacją. Reżyserem jest Grzegorz Sadurski, a w obsadzie znaleźli się m.in. Piotr Fronczewski oraz bliźniacy Kamil i Andrzej Tkacz.

 • Rusza Festiwal w Opolu 2019: Gdzie oglądać?

  W piątek (14 czerwca) rozpoczyna się 56. Krajowy Konkurs Piosenki Polskiej w Opolu. Co nas czeka przez cztery dni święta polskiej piosenki?

 • Anna Wyszkoni świętuje: "Jest okazja" w TVP2

  Sporo niespodzianek czeka fanów Ani Wyszkoni z okazji jej 20-lecia na scenie. W piątek (12 maja) wokalistka będzie gościem nowego odcinka "Jest okazja" w telewizyjnej Dwójce (godz. 22:20).

Zdjęcia na temat: tomasz piątek jan paweł ii