• Informacje na temat:

  tony curtis aktor

Artykuły na temat: tony curtis aktor
 • "Na Wspólnej": Do filmu się nie nadaję

  Aktorem został właściwie przez przypadek. Gdyby w zakładach FSO nie było kółka aktorskiego, to podobnie jak większość mężczyzn z jego rodziny, byłby inżynierem.

 • Pierwsze spotkanie z Curtisem

  Michael Caine wyznał, że nigdy nie zapomni pierwszego spotkania z Tonym Curtisem. Legendarny aktor chwycił zwisającego z ust Caine'a papierosa, wyrzucił go, a na koniec nakazał młodszemu koledze rzucenie palenia.

 • "CSI: Kryminalne zagadki Las Vegas": Niezbędnik fana

  ...wyreżyserował dwugodzinny finał 5. serii, ale napisał też do niego scenariusz. W odcinku pojawiło się dwóch aktorów weteranów - Tony Curtis i Frank Gorshin. Niestety, na dwa dni przed emisją ten drugi zmarł(...) Boy Taki przydomek niewątpliwie zyskał Gary Dourdan. Kłopoty z aktorem zaczęły się od 2005 r., kiedy to pobił i... zgwałcił swoją ówczesną dziewczynę. W 2007 r. wybuchowy temperament 48-letniego dziś...

 • Tony Curtis nie żyje!

  Tony Curtis, amerykański aktor znany przede wszystkim z niezapomnianego "Pół żartem, pół serio" Billy'ego Wildera, zmarł w środę, 29 września, w swoim domu w Las Vegas. Miał 85 lat.

 • Marilyn Monroe była w trzeciej ciąży. Ten sekret ukrywała do samego końca

  ..., pół serio", Marilyn wdała się w romans z aktorem Tonym Curtisem. Spodziewała się jego dziecka, ale ciąży nie donosiła.  Rok później poznała aktora Yvesa Montanda, z którym zagrała parę kochanków(...) nie mogło się udać. Gdy James trafił do wojska, Norma zaczęła go zdradzać. 4 lata później rozwiedli się.  W tym czasie Norma zaczęła już robić karierę najpierw jako modelka, a później aktorka. To...

 • Tony Curtis ponownie w "Pół żartem, pół serio"

  Kariera teatralna młodego Tony'ego Curtisa dopiero raczkowała, kiedy w końcu lat 40. porwał go Hollywood. Teraz 77-letni aktor ma drugą szansę na zostanie gwiazdą sceny. Tony Curtis gra bowiem w teatralnej wersji słynnego filmu Billy'ego Wildera z 1959 roku, "Pół żartem, pół serio" , w którym wystąpili także Marilyn Monroe i Jack Lemmon.

 • Jude Law z francuskim orderem

  Brytyjski aktor Jude Law ("Bliżej", "Wzgórze nadziei") został uhonorowany specjalnym francuskim odznaczeniem państwowym Ordre des Arts et des Lettres. Uroczystość odbyła się 1 marca we francuskiej ambasadzie w Anglii.

 • Złote Globy 2003: Relacja

  O godzinie 2 w nocy czasu polskiego, w Los Angeles, rozpoczęła się uroczysta ceremonia wręczenia Złotych Globów, prestiżowych nagród przyznawanych przez Stowarzyszenie Prasy Zagranicznej w Hollywood (Hollywood Foreign Press Assocation). Uroczystość zakończyła się o godzinie piątej nad ranem czasu polskiego. Była to już 60. edycja rozdania wyróżnień. Oto relacja INTERIA.PL z ceremonii!

 • Najseksowniejsze sceny

  W jednym z amerykańskich pism filmowych opublikowano listę budzących największe pożądanie ujęć w historii kina. Na czele zestawienia znalazła się scena sesji fotograficznej z filmu "Powiększenie" (1966) Michelangelo Antonioniego. Drugie miejsce przypadło pocałunkowi Marilyn Monroe i Tony'ego Curtisa z "Pół żartem, pół serio" (1959) Billy'ego Wildera.

 • Nagroda dla "King Konga"

  "King Kong" Petera Jacksona został uznany najlepszym filmem 2005 roku w plebiscycie prestiżowego brytyjskiego magazynu filmowego "Empire". Pomimo pominięcia w najważniejszych kategoriach przez Amerykańską Akademię Filmową, ostatni film twórcy "Władcy Pierścieni" pobił w głosowaniu Brytyjczyków oscarowe "Miasto gniewu" Paula Haggisa.

Wideo na temat: tony curtis aktor
 • Angele i Tony

  Debiut fabularny francuskiej reżyserki i scenarzystki Alix Delaporte, wyróżnionej m.in. statuetką Złotego Lwa w kategorii Filmów Krótkometrażowych (MFF w Wenecji). Jedna z tych historii miłosnych, której wszyscy pragniemy, lecz która zawsze przytrafia się innym. Normandia, mały port rybacki. Angele to kobieta po przejściach. Właśnie wyszła z więzienia obarczona odpowiedzialnością za spowodowanie wypadku samochodowego, w którym zginął jej mąż. Sąd zabrał jej również prawo do opieki nad synem....

 • Gra dla dwojga

  Oficer CIA Claire Stenwick (Roberts) i agent MI6 Ray Koval (Owen) jakiś czas temu zrezygnowali z pracy w służbach wywiadowczych na rzecz dużo bardziej intratnych stanowisk w szeregach międzynarodowych firm. Ich zadanie? Zdobycie informacji o produkcie, który przyniesie fortunę tej korporacji, która opatentuje go jako pierwsza. W tej grze chodzi o wielkie pieniądze, a wojna między firmami przypomina rozgrywki z czasów zimnej wojny. Roberts i Owen tym razem wcielili się w role korporacyjnych...

 • Niepowstrzymany

  Spektakularny film akcji w reżyserii mistrza gatunku Tony'ego Scotta ("Metro strachu", "Deja vu", "Gliniarz z Beverly Hills II"). Dwukrotny laureat Oscara Denzel Washington ("Dzień próby", "Chwała") w roli pracownika kolei, który usiłuje zapobiec grożącej skażeniem na ogromną skalę katastrofie pociągu towarowego, wiozącego trujące i wybuchowe chemikalia. W pozostałych rolach: Chris Pine ("Star Trek") i Rosario Dawson ("Death Proof").