• Informacje na temat:

  tvp historia

Artykuły na temat: tvp historia
 • Jacek Knap: Nowa gwiazda TVP

  ..."Ludzie i bogowie" to najważniejsza nowość serialowa w jesiennej ramówce TVP. Główną rolę w projekcie opowiadającym o egzekutorach z Armii Krajowej otrzymał nie tak szeroko znany Jacek Knap. Miał idealne kwalifikacje do roli w tym serialu - jego praca magisterska napisana w Łódzkiej Szkole Filmowej niemal pokrywała się ze scenariuszem pierwszego odcinka wojennej opowieści.

 • "Ludzie i bogowie": Nowy serial TVP

  Nowy serial TVP "Ludzie i bogowie" to opowieść o ludziach, którym historia kazała zmierzyć się z ciężarem podejmowania decyzji o życiu i śmierci innego człowieka. W rolach głównych występują w nim Jacek Knap i Dawida Dziarkowski, a za reżyserię odpowiada Bodo Kox. Pierwszy odcinek już 13 września o godz. 20:15 w TVP1.

 • Rusza TVP Historia

  Odkrywanie mało znanych faktów, wypełnianie białych plam i docieranie do prawdy tak blisko, jak to tylko możliwe - to cele, jakie stawia sobie nowy kanał tematyczny telewizji publicznej TVP Historia. Kanał ruszy w czwartek, 3 Maja.

 • TVP: Nowe programy w reakcji na sytuację epidemiczną

  TVP w związku z sytuacją epidemiczną w całym kraju uruchomiła nowe programy edukacyjne i poradnikowe. W rozszerzonej ofercie znalazły się m.in. audycje edukacyjne dla najmłodszych dzieci - "Wesoła Nauka", starszych uczniów - "Szkoła z TVP" oraz skierowany do seniorów poradnik "Bądźmy razem w domu".

 • "Wielka gra" wróci do TVP?

  Teleturniej "Wielka gra" wróci na antenę TVP? Prezes Telewizji Polskiej, Jacek Kurski, przyznał w rozmowie z portalem Wirtualnemedia.pl, że "zaczyna się zastanawiać" nad przywróceniem do ramówki TVP kultowego programu.

 • Wiosenna ramówka TVP

  Dwa nowe seriale "Za marzenia" i "Leśniczówka" oraz niezwykłe show "Big Music Quiz" ze Sławomirem w roli prowadzącego, a także nowe sezony ulubionych seriali czekają na widzów już od 26 lutego na antenach Telewizji Polskiej. W czwartek odbyła się prezentacja wiosennej ramówki TVP.

 • Reżyser filmu o Grzegorzu Ciechowskim nie chce go promować w TVP

  Wojciech Skrobiszewski nakręcił dokument "Obywatel miłość". Film opowiada historię uczucia Anny Skrobiszewskiej i Grzegorza Ciechowskiego, lidera legendarnej Republiki. Reżyser odmówił promowania dokumentu w TVP. "Mam za złe mediom publicznym podział społeczeństwa i piętnowanie inności" - powiedział portalowi Wirtualnemedia.pl Skrobiszewski. Podobnie postąpił syn nieżyjącego muzyka, Bruno...

 • "Sanatorium miłości": Co w drugim odcinku show TVP?

  ..., które powstały w czasie trwania programu, wykonane przez fotografkę Joannę Zawadę, artystkę z Łodzi. Za tymi portretami kryje się ich historia. Telewizja Polska jako pierwsza upomniała się...

 • "Kamerdyner" w TVP. Ile osób widziało?

  Wyemitowany w piątek, 1 listopada, w programie pierwszym Telewizji Polskiej "Kamerdyner" Filipa Bajona zgromadził średnio 2,7 mln widzów - podał prezes TVP Jacek Kurski.

 • "Nic się nie stało": Gorąca debata po emisji w TVP dokumentu o pedofilach

  ...". Rozmowę prowadził Michał Adamczyk z TVP. "Chciałbym zacząć od apelu do Borysa Szyca. (...) Chcę, żebyś po prostu powiedział opinii publicznej, czego byłeś świadkiem" - niespodziewanie po emisji filmu(...) produkcji prostytutek". Osią wydarzeń, przytoczonych w filmie "Nic się nie stało", jest historia 14-letniej Anaid z Gdańska, która rzuciła się pod pociąg. Według autorów dokumentu, dziewczynka...

Zdjęcia na temat: tvp historia
Wideo na temat: tvp historia
 • Nowa ramówka TVP - Spot Jesień 2018

  z caratem na przełomie XIX i XX wieku. Głównym bohaterem jest młody Józef Piłsudski i jego najbliżsi przyjaciele – późniejsi premierzy i prezydenci. Ponadto TVP tego dnia zaprosi m. in. na transmisję z Koncertu Niepodległości ze Stadionu Narodowego. Nie zabraknie dedykowanych rocznicy premier filmów dokumentalnych w TVP1, TVP Historia i TVP Kultura, a Teatr Telewizji przygotował premierę „Wesela

 • "Wspaniałe stulecie" w TVP

  Serial, który pokochali widzowie TVP. Burzliwa historia miłości sułtana Sulejmana Wspaniałego. Intrygi, namiętności, polityka i przepych osmańskiego dworu - tylko w TVP1.

 • Jacek Kurski o wiosennej ramówce TVP

  nowości pojawią się w wiosennej ramówce TVP. Co będzie jej najmocniejszym punktem? - To się okaże, ale bardzo ambitną nowością są "Wojenne dziewczyny" - wielkoformatowa produkcja, pełny sezon. Historia(...) prezentacji ramówki TVP na wiosnę 2017 Kurski. Co jakiś czas pojawiają się informację o zdjęciu z anteny kultowych seriali TVP: "Klanu" i "M jak miłość". Jaka jest prawda? - Jeżeli widzowie słyszą, że

Dyskusje na temat: tvp historia