• Informacje na temat:

  twórcy kolekcji

Artykuły na temat: twórcy kolekcji
 • Twórcy programu "Twoja Twarz Brzmi Znajomo" uczczą pamięć Pawła Królikowskiego

  Już w najbliższą sobotę, 7 marca, stacja Polsat rusza z emisją 13. edycji "Twoja Twarz Brzmi Znajomo". Choć pierwszy odcinek tego show został nagrany dawno temu, nie zostanie pokazany w takiej formie, w jakiej został przygotowany. Twórcy show przemontowują go teraz tak, by oddać hołd zmarłemu niedawno Pawłowi Królikowskiemu, który był jurorem "TTBZ".

 • Niezwykłe listy twórcy Bonda

  Listy wysyłane pomiędzy pisarzem Ianem Flemingiem - twórcą postaci Jamesa Bonda, a jego sekretarką, osiągnęły na aukcji cenę 14,3 tys. funtów - pięć razy więcej niż się spodziewano.

 • Oscary 2020: Elton John z nagrodą za najlepszą piosenkę

  Do swojej bogatej kolekcji nagród Elton John dorzucił kolejnego Oscara za najlepszą piosenkę. W 1995 r. triumfował z przebojem "Can You Feel the Love Tonight" z "Króla lwa".

 • Jan Harlan w Polsce

  W związku z wydaniem kolekcji filmów Stanleya Kubricka na video i DVD, firma Warner Bros. zaprosiła do Polski Jana Harlana - długoletniego współpracownika twórcy takich przebojów jak "Mechaniczna pomarańcza" , "Odyseja kosmiczna 2001" , "Lśnienie" , "Oczy szeroko zamknięte" . Konferencja prasowa z udziełem Harlana zaplanowana jest na 18 września.

 • Soderbergh o znaczkach

  Steven Soderbergh i George Clooney, twórcy "Solaris" , wyprodukują film "Criminal". Będzie to thriller o dwóch oszustach i fałszywej kolekcji znaczków. John C. Reilly ( "Gangi Nowego Jorku" ) i Diego Luna ( "I twoją matkę też" ) zagrają przestępców, zaś reżyserem będzie Gregory Jacobs, wieloletni współpracownik Soderbergha.

 • Madonna: Miliony od Versace

  Madonna zarobiła 10.5 miliona dolarów za wzięcie udziału w kampanii reklamowej nowej kolekcji Versace. Nie jest to pierwsza współpraca gwiazdy pop z tą renomowaną firmą, którą po śmierci jej twórcy, Gianniego Versace, kieruje obecnie jego siostra, 49-letnia Donatella.

 • Kieślowski to tylko początek

  Wydana w czerwcu nakładem Polskiego Wydawnictwa Audiowizualnego (PWA) kolekcja DVD filmów dokumentalnych Krzysztofa Kieślowskiego to nie tylko piękne zwieńczenie obchodów 10 rocznicy śmierci twórcy "Trzech kolorów" . To także szansa na to, by dokumentalna twórczość wielkich polskich reżyserów trafiła do zachodniego widza. W ramach cyklu "Polska Szkoła Dokumentu" PWA zamierza bowiem prezentować...

 • ​W Brukseli retrospektywa filmów Wajdy

  ..."Człowiek z Marmuru", "Człowiek z Żelaza", "Panny z Wilka", "Powidoki" - to tylko niektóre z filmów w reżyserii Andrzeja Wajdy, jakie są pokazywane są w ramach retrospektywy polskiego twórcy zorganizowanej m.in. przez Instytut Polski w Brukseli.

 • Sprzedaje gitary za milion dolarów

  ...niegdyś do Boba Marleya i amerykańskiego twórcy gitar Jamesa D'Aquisto. Wartość całej kolekcji szacowana jest na milion dolarów. Amerykański aktor i producent Richard Gere od lat aktywnie działa w wielu(...), bo mi się podobała, inną, bo brzmiała dobrze, a dalej jakoś poszło samo" - wspomina aktor. W skład kolekcji wchodzi 110 instrumentów. Jest wśród nich m.in. należąca wcześniej do bluesmana Alberta...

 • Obsceniczne gesty przy woskowej Nicki Minaj

  Na początku sierpnia muzeum Madame Tussauds w Las Vegas powiększyło swoją kolekcję woskowych gwiazd o podobiznę Nicki Minaj. Jednak zapewne ani twórcy, ani sama raperka nie spodziewali się takich reakcji turystów.