• Informacje na temat:

  tyszkiewicz wajda

Artykuły na temat: tyszkiewicz wajda
 • Beata Tyszkiewicz i Andrzej Wajda: Historia pewnego mełżeństwa

  Tyszkiewicz. Aktorka wprowadziła się do pałacyku, który musieli opuścić Żuławski z Kostenką. - Bardzo szybko się zorientowałem, że Wajda i Beata Tyszkiewicz mają się ku sobie. Pozostawało mi więc(...). Andrzej Wajda, wiążąc się z Beatą Tyszkiewicz, nie był wolny. Jego żoną (drugą) od pięciu lat była malarka Zofia Żuchowska, co mocno komplikowało życie całej trójki. Sprawy jednak potoczyły się...

 • Beata Tyszkiewicz obchodzi 80. urodziny

  Polska aktorka filmowa i telewizyjna Beata Tyszkiewicz obchodzi we wtorek, 14 sierpnia, 80. urodziny. Nazywana "polską Sophią Loren" aktorka wystąpiła m.in. w takich filmach jak: "Rękopis znaleziony w Saragossie", "Lalka" Wojciecha J. Hasa, a także "Seksmisja" Juliusza Machulskiego.

 • Warszawa pożegnała Andrzeja Wajdę

  Tłumy warszawiaków, artystów i ludzi kultury żegnały we wtorek zmarłego w 9 października reżysera Andrzeja Wajdę podczas mszy w jego intencji w stołecznym kościele oo. Dominikanów. - Wajda uczył nas mądrego, krytycznego patriotyzmu - mówił w homilii ks. Andrzej Luter.

 • Beata Tyszkiewicz czuje się coraz lepiej!

  Pod koniec maja Beata Tyszkiewicz trafiła do szpitala. Aktorka miała zawał i przeszła operację, jednak czuje się coraz lepiej i niedługo opuści szpital.

 • Karetka zabrała Beatę Tyszkiewicz do szpitala!

  Po raz kolejny w tym roku Beata Tyszkiewicz trafiła do szpitala. Co dzieje się ze zdrowiem 79-aktorki? Córka komentuje stan zdrowia matki.

 • Beata Tyszkiewicz znów oceni uczestników "TzG"

  W piątek, 2 września, na antenę Polsatu wraca kolejna edycja "Tańca z Gwiazdami". Jednym z jego niezmiennych elementów jest obecność Beaty Tyszkiewicz. Pierwsza dama polskiego kina jako jurorka show nie raz zaskoczyła już telewidzów.

 • Andrzej Wajda i Andrzej Żuławski: Kilka niepotrzebnych słów

  ...planie, każdego dnia spędzał kilka godzin nad maszyną do pisania. Na planie "Samsona" Wajda poznał Beatę Tyszkiewicz. Był wtedy (już po raz drugi) żonaty, z Zofią Żuchowską. Po pewnym czasie reżyser i aktorka nawiązali romans, którego owocem była córka Karolina. Andrzej Wajda rozwiódł się  i poślubił Tyszkiewicz, ale małżeństwo szybko zakończyło się rozwodem. Mniej więcej w tym samym czasie...

 • Wajda ekranizuje "Zemstę"

  Jak poinformowała w piątek, 6 lipca, "Gazeta Wyborcza", Andrzej Wajda będzie ekranizował "Zemstę" Aleksandra Fredry. Są już pieniądze na filmową adaptację, reżyser ujawnił również obsadę filmu: Cześnika zagra Jerzy Stuhr, Rejenta - Andrzej Seweryn, Papkina - Wojciech Pszoniak, a Dyndalskiego - Daniel Olbrychski.

 • Beata Tyszkiewicz kończy 75 lat

  Polska aktorka filmowa i telewizyjna, nazywana "polską Sophią Loren", Beata Tyszkiewicz obchodzi w środę 75. urodziny. Aktorka wystąpiła m.in. w takich filmach jak: "Rękopis znaleziony w Saragossie", "Lalka" Wojciecha J. Hasa, a także "Seksmisja" Juliusza Machulskiego.

 • Beata Tyszkiewicz: Hrabianka polskiego kina

  Jest prawdziwą hrabianką, z krwi i kości, która urodziła się w pałacu w Wilanowie. Ale Beata Maria Helena Tyszkiewiczówn-Kalenicka (74 l.) herbu Leliwa nie miała życia jak arystokratka. Już jej(...) - wychodzą za mąż. Ja jestem w tej drugiej grupie - mówiła. Jej pierwszym mężem był Andrzej Wajda. Poznali się na planie "Popiołów". - Był już znanym reżyserem, ale dla mnie był po prostu Jędrkiem - wspomina...

Zdjęcia na temat: tyszkiewicz wajda
Dyskusje na temat: tyszkiewicz wajda