• Informacje na temat:

  tytuł kiczu

Artykuły na temat: tytuł kiczu
 • Syn Stinga chce zmienić wizerunek Eurowizji

  Konkurs Piosenki Eurowizji od lat uchodzi za festiwal kiczu i tandety. Wyzwanie zmiany tego wizerunku chce podjąć Joe Sumner, syn Stinga.

 • Adamczyk jest "Naznaczony"

  Producenci serial owi odchodzą powoli od taniego kiczu. Jesienią zobaczymy serial, którego w Polsce jeszcze nie było.

 • Austriacka reżyserka Feo Aladag zrealizuje film o Witoldzie Pileckim

  Trwają prace nad kolejnym filmem o życiu legendarnego rotmistrza Witolda Pileckiego. Według informacji, do których dotarł portal "The Hollywood Reporter", zrealizuje go austriacka reżyserka Feo Aladag na podstawie własnego scenariusza. Roboczy tytuł brzmi "The Inconvenient Truth" (Niewygodna prawda).

 • "Zagrać porządnego rock'n'rolla!"

  ...większe, że na imprezie, przez wielu uważanej za szczyt kiczu, hardrockowa grupa Lordi zajęła pierwsze miejsce! Zwycięski utwór "Hard Rock Hallelujah" w stolicy Grecji uzyskał rekordową ilość 292 punktów. Dwa dni po finale Eurowizji, 22 maja 2006 roku, do sklepów trafiła trzecia regularna płyta Finów, zatytułowana "The Arockalypse". Lepszej promocji zespół chyba nie mógł sobie wymarzyć. Tematem rozmowy...

 • "Po prostu mam szczęście"

  Udo Dirkschneider, niegdyś lider bardzo popularnej w naszym kraju niemieckiej grupy Accept, stoi obecnie na czele formacji U.D.O. i wciąż nagrywa płyty, wypełnione klasycznym, pompatycznym heavymetalowym graniem, jakże typowym dla naszych zachodnich sąsiadów. Dla jednych to symbol kiczu, dla innych najpiękniejsza muzyka. Z myślą o tych drugich Udo wydał pod koniec 2001 roku podwójny album...

 • ​"Doktor Strange" : Kuglarstwo

  Kolejny tytuł w kinowym serialu Marvela. Kolejna origin story, w której protagonista uczy się wykorzystywać swoje niezwykłe zdolności dla dobra wszechświata. Kolejny wykalkulowany, nudny produkt? Nie tym razem. A przynajmniej nie do końca. "Doktor Strange" Scotta Derricksona, mimo ewidentnej schematyczności, pozostaje filmem żywym, pełnym wyobraźni i po prostu fajnym.

 • Czy wojna jest sexy?

  ..." " Skrzypce to czarno-biały film o barwach dźwięków. Nietuzinkowa opowieść Francisa Vargasa o związkach muzyki i wojny pozwala spojrzeć w głąb współczesnych konfliktów w Ameryce Łacińskiej. Tytuł(...) kiczu, by czerpać z jego oglądania perwersyjną przyjemność. Dreamgirls to zaledwie śpiewogra dla miłośników mydlanych oper w stylu Mody na sukces ". Bartosz Żurawiecki, "Przekrój" "Owszem...

 • "Złodziejka książek": Wierna czytelniczka

  Scenariusz filmu "Złodziejka książek" powstał na podstawie bestsellerowej książki autorstwa australijskiego pisarza Markusa Zusaka pod tym samym tytułem.

 • Red Hot Chili Peppers z Trickym!

  Członkowie amerykańskiej formacji Red Hot Chili Peppers pracowali ostatnio z Trickym, brytyjskim artystą z kręgu muzyki trip hop, nad utworami, które znajdą się na jego nowym, nie mającym jeszcze tytułu, albumie.

 • Powrót wielkich nazwisk

  Trzy dni przed oficjalnym ogłoszeniem tytułów, które w tym roku walczyć będą w Cannes o Złotą Palmę, jedno jest pewne - Hollywood na pewno nie powtórzy na Croisette ubiegłorocznego sukcesu. Szykuje się za to powrót wielkich europejskich nazwisk.