• Informacje na temat:

  tytuł szkolnego

Artykuły na temat: tytuł szkolnego
 • J. Lennon: Cenny szkolny zeszyt

  ...10-stronicowy zeszyt został opatrzony przez 12-letniego wówczas Lennona tytułem "My Anthology". Wśród znajdujących się w nim rysunków jest między innymi jeden zatytułowany "The Walrus and the Carpenter", przez wielu uważany za jedną z pierwszych inspiracji dla słynnego utworu The Beatles, "I Am The Walrus". Pamiątka wystawiona zostanie na sprzedaż 19 kwietnia, w muzeum Madame Tussauds w Londynie...

 • 26 tytułów w Konkursie Filmów Krótkometrażowych 43. FPFF

  Zdecydowana większość tytułów to produkcje: Szkoły Filmowej w Łodzi (7 filmów), Warszawskiej Szkoły Filmowej (3 filmy), Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach (7 filmów) oraz Studia Munka (6 filmów). Jest także jedna pozycja - "Nikotyna" Ewy Wikieł - powstała w Berlińskiej Akademii Filmowo-Telewizyjnej. Jedyne filmy w konkursie poza "szkolnym" obiegiem to: "1410" Damiana Kocura i "Gra w Cykora...

 • "Baby One More Time", czyli muzycy wracają do szkolnych ławek

  Lata nauki mają już za sobą, a mimo to postanowili ponownie przekroczyć szkolny próg. Co ich skłoniło do powrotu? To proste - teledyski! Z okazji Dnia Nauczyciela przypominamy klipy nakręcone w przestrzeniach szkolnych korytarzy.

 • "Beverly Hills, 90210": Nie tylko tytuł serialu

  ..."Beverly Hills, 90210" to nie tylko tytuł kultowego serialu. Rejon objęty słynnym kodem pocztowym ciągnie się od Mulholland Drive (znaną na świecie po słynnym filmie Davida Lyncha pod tym samym tytułem) po Wilshire Boulevard. Na wschodzie zaczyna się zaraz za Sunset Strip w West Hollywood, który jest obecnie centrum życia nocnego w Los Angeles. Charakterystycznym punktem na zachodnim skraju jest...

 • Ogłoszenie tytułów polskich filmów na 55. KFF

  ...13 kwietnia zostały ogłoszone tytuły wszystkich polskich filmów, które zostaną pokazane w czasie 55. Krakowskiego Festiwalu Filmowego. Będą one brały udział w trzech konkursach: międzynarodowych dla filmów krótkometrażowych i dokumentalnych oraz konkursie polskim. Odbędą się także pokazy pozakonkursowe zatytułowane "Panorama filmu polskiego".

 • Motorhead w Alei Sław

  ...1 września dzieci i młodzież masowo popędzą na rozpoczęcie roku szkolnego, zaś członkowie legendarnej grupy Motorhead, o godzinie 14:00 czasu kalifornijskiego, stawią się na 7425 Sunset Blvd. w Hollywood, aby odcisnąć swoje dłonie na słynnym Hollywood Rock Walk Of Fame. Tymczasem 7 października ukaże się kolejna kompilacja podsumowująca karierę formacji Lemmy'ego Kilmistera.

 • "Seksualni, niebezpieczni": British Pie, Kac Kreta

  ..."Seksualni, niebezpieczni" to pełnometrażowa wersja brytyjskiego sitcomu "Inbetweeners", który - zgodnie z oryginalnym tytułem - opowiada o grupce chłopaków, bynajmniej nie znajdujących się na szczycie w szkolnej hierarchii popularności. W wyreżyserowanym przez Bena Palmera filmie kończą szkołę i na chwilę opuszczają przedmieścia, aby zabawić się na Krecie.

 • Kate Walsh żoną Willa Ferrella

  Kate Walsh ( "Family Man" , "Pod słońcem Toskanii" ) wystąpi wkrótce w nowej komedii u boku Willa Ferrella ( "Old School" , "Elf" ) i Roberta Duvalla ( "Czas Apokalipsy" , "John Q" ). Projekt opowie o zażartej rywalizacji ojca i syna, prowadzących dwie szkolne drużyny piłki nożnej. Film nie ma na razie tytułu.

 • Krótkie filmy na Dwóch Brzegach

  Na Festiwalu Filmu i Sztuki Dwa Brzegi zawsze jest miejsce na shorty. Również w tym roku ponad 110 tytułów złożyło się na sekcję Na Krótką Metę i na Niezależny Konkurs Szkolnych i Amatorskich Filmów Krótkometrażowych.

 • François Ozon u niej w domu

  Znana jest już data premiery oraz polski tytuł najnowszego filmu Françoisa Ozona, reżysera "Basenu" i "8 kobiet". "U niej w domu" trafi do polskich kin 24 maja.