• Informacje na temat:

  udział romana

Artykuły na temat: udział romana
 • ​Roman Polański odwołał spotkanie w Szkole Filmowej

  ..."Na prośbę Romana Polańskiego, spotkanie w Szkole Filmowej w Łodzi, które miało odbyć się w sobotę, 30 listopada, zostało odwołane" - napisano w komunikacie. W piątek wieczorem reżyser wziął udział w Łodzi w gali zamknięcia 24. Forum Kina Europejskiego Cinergia, podczas której odebrał statuetkę Złotego Glana, przyznawaną "niepokornym twórcom filmowym idącym pod prąd modom i trendom". Polański...

 • Spotkanie z Romanem Polańskim nie zostanie odwołane

  .... W najbliższy piątek i sobotę Polański weźmie udział w 24. Forum Kina Europejskiego Cinergia w Łodzi. Podczas gali zamknięcia festiwalu odbierze statuetkę Złotego Glana, przyznawaną "niepokornym twórcom(...) jakiekolwiek prawo do moralnej oceny życia Romana Polańskiego: "Na jakiej podstawie miałbym ją sobie wyrobić? Rozdygotanych doniesień medialnych, stanowiska amerykańskiego organu sprawiedliwości, własnych...

 • "Oficer i szpieg" Romana Polańskiego na festiwalu w Wenecji

  ..."Oficer i szpieg", epicki thriller Romana Polańskiego, znalazł się w konkursie głównym Międzynarodowego Festiwalu Filmowego w Wenecji. Produkcja trafi do polskich kin 27 grudnia.

 • Pomnik Romana Wilhelmiego

  Pomnik Romana Wilhelmiego - wybitnego aktora teatralnego i filmowego - odsłonięto w Poznaniu. Związane z tym uroczystości przypadły 3 listopada, w 21. rocznicę jego śmierci.

 • Dni Romana Wilhelmiego

  W dniach 3 - 5 listopada już po raz trzeci odbędą się w Poznaniu Dni Romana Wilhelmiego. Jest to wydarzenie poświęcone wybitnemu aktorowi, który pochodzi właśnie ze stolicy Wielkopolski.

 • Roman Polański: Nigdy czegoś takiego nie zrobię

  Robiąc adaptację, staram się być wierny oryginałowi - powiedział Roman Polański w Krakowie. Reżyser wziął udział w polskiej premierze swojego nowego filmu "Prawdziwa historia".

 • Fani Romana Wilhelmiego uczczą jego pamięć

  Przyjaciele i miłośnicy talentu Romana Wilhelmiego uczczą w piątek, 3 listopada, w Poznaniu pamięć aktora. Symboliczne spotkanie przed pomnikiem artysty będzie zwieńczeniem trwających od czerwca wydarzeń poświęconych Wilhelmiemu.

 • "Klecha": Mirosław Baka w roli księdza Romana Kotlarza

  Jak podało biuro prasowe Jasnej Góry, w czwartek planem filmowym były Wały Jasnogórskie, przy dwóch pierwszych stacjach Drogi Krzyżowej. W zdjęciach wzięli udział m.in. Mirosław Baka, Piotr(...) w grobie rodzinnym.  W 1990 r. Prokuratura Wojewódzka w Radomiu próbowała ustalić, czy do śmierci Romana Kotlarza nie przyczynili się "nieznani sprawcy". Postępowanie zostało jednak umorzone...

 • Roman Wilhelmi: Uczczą pamięć aktora

  Przyjaciele i miłośnicy talentu Romana Wilhelmiego uczczą w czwartek, 3 listopada, w Poznaniu pamięć aktora. Symboliczne spotkanie przed pomnikiem artysty będzie zwieńczeniem trwających od czerwca wydarzeń poświęconych artyście.

 • "Nóż w wodzie": "Wariactwo" Romana Polańskiego

  ...55 lat temu na ekrany polskich wszedł pełnometrażowy debiut Romana Polańskiego - kameralny thriller "Nóż w wodzie". To pierwszy polski obraz, który otrzymał nominację do Oscara w kategorii "najlepszy film nieanglojęzyczny".

Zdjęcia na temat: udział romana
Wideo na temat: udział romana
 • "Na Wspólnej": Zwiastun 2520.odcinka

  Włodek chce rozbić bank w "Milionerach" Tomek podstępem nakłania Włodka do udziału w "Milionerach". Rozmowa kwalifikacyjna do programu odbiega jednak od oczekiwań Zięby - i to Maria ma w tym swój udział. W finale zszokowany Roman dowiaduje się, że to on jest ostatnim kołem ratunkowym Włodka.

Dyskusje na temat: udział romana
 • Re: Anna Seniuk: Popularność przyniósł jej... biust!

  Aleksandra Forda aktorka wcieliła się w robotnicę biorącą udział w zamieszkach podczas rewolucji w Paryżu w 1830 roku. Jeden z żołnierzy rozrywa kobiecie bluzkę, odsłaniając biust, po czym rani ją w pierś(...) i w dodatku naga pupa Elżbiety Szymanowskiej była pierwszą,jaką polskie kino utrwaliło na taśmie filmowej. Jolanta Umecka, "Nóż w wodzie", 1961 debiut Romana Polańskiego. W „Nożu w wodzie” śliczna Umecka