• Informacje na temat:

  urodziny allana

Artykuły na temat: urodziny allana
 • Filip Bajon obchodzi 70. urodziny

  .... "Płatonowa" Antoniego Czechowa w krakowskim Starym Teatrze oraz "Szaleństwa Jerzego III" Allana Benneta w warszawskim Teatrze Dramatycznym. W latach 90. kierował Studiem Filmowym Dom, aktualnie...

 • Woody Allen: Mistrz kina ma urodziny. Jedni go uwielbiają, inni bojkotują

  Jedni kochają go za pełne humoru i filozoficznych rozważań o ludzkiej egzystencji filmy, drudzy tymczasem te same filmy bojkotują, a ich twórcę potępiają, dając wiarę oskarżeniom o nadużycia seksualne. Woody Allen, kontrowersyjny mistrz kina, kończy 84 lata.

 • Andrzej Wajda świętuje 85. urodziny

  Jubileusz 85-lecia urodzin wybitnego polskiego reżysera świętowano w sobotę w warszawskim kinie Kultura. Tego wieczoru życzenia wybitnemu reżyserowi złożyli przedstawiciele środowiska filmowego oraz władz państwowych.

 • Nie dajmy się podzielić! 90. urodziny Andrzeja Wajdy

  Andrzejowi Wajdzie 200 lat. Na sali pojawił się tort udekorowany kadrami z filmów Wajdy. Goście i jubilat mogli obejrzeć film przygotowany przez Stowarzyszenie Filmowców Polskich specjalnie na urodziny...

 • Rodrigo Santoro: Latynoski przystojniak

  Obchodzący 45. urodziny Rodrigo Santoro to obecnie jedna z najpopularniejszych latynoskich gwiazd w Hollywood. Niewiele osób wie, że ten przystojny aktor karierę zaczynał od występów w południowoamerykańskich telenowelach.

 • Dariusz K.: Wypadek, który przekreślił wszystko

  Był menedżerem największych gwiazd w naszym kraju, a ponadto wraz z Edytą Górniak tworzył jedną z najpopularniejszych par w Polsce. Teraz Dariusz K. odsiaduje wyrok 7 lat więzienia za śmiertelnie potrącenie kobiety. Tam też obchodzi swoje 40. urodziny.

 • Jubileusz Agnieszki Holland

  Agnieszka Holland, należąca do grona najwybitniejszych i najbardziej znanych na świecie polskich reżyserów i scenarzystów filmowych, obchodzi w piątek 60. urodziny.

 • Shirley Temple: Pierwsza gwiazda, która poddała się mastektomii

  Shirley Temple była genialną, dziecięcą aktorką, której talent nie wytrzymał jednak próby czasu. Gdyby żyła, w poniedziałek, 23 kwietnia, obchodziłaby 90. urodziny.

 • Michael C. Hall: Śmierć go prześladuje

  W poniedziałek, 1 lutego, obchodzi 45. urodziny, choć mógł ich... nie dożyć. Jak sam przyznaje, wokół niego krąży śmierć; jest autorką zarówno jego największych sukcesów, jak i najboleśniejszych strat. Tylko jego talent pozostaje niezmienny. Mowa o Michaelu C. Hallu.

 • Uroczystą projekcję filmu "Panny z Wilka" Andrzeja Wajdy zorganizowano w środę, 8 marca, w warszawskim kinie "Kultura", z okazji 80. urodzin reżysera. "Opowiadanie Iwaszkiewicza, na podstawie którego powstał ten film, zawiera najpiękniejszy portret kobiety w polskiej literaturze" - podkreślił Wajda przed projekcją filmu przypadającą na Dzień Kobiet.