• Informacje na temat:

  urodziny emila karewicza

Artykuły na temat: urodziny emila karewicza
 • Kultowe seriale: 85. urodziny Stanisława Mikulskiego!

  Mimo wielu ról, które aktor zagrał w filmie i teatrze, postać kapitana Hansa Klossa zdominowała zawodowe życie Stanisława Mikulskiego. Reżyser Janusz Morgenstern szacował, że "Stawkę większą niż życie" obejrzało na świecie miliard ludzi.

 • J-23 znowu nadaje! Legenda powraca!

  Karewicz. W dniu uroczystej premiery "Hansa Klossa. Stawki większej niż śmierć" Emil Karewicz świętował swoje 89. urodziny. Z tej okazji dostał od ekipy filmu ogromy tort, a publiczność odśpiewała mu...

 • Jubileusz kanału TVP Seriale

  TVP Seriale rozpoczyna dziś - 7 grudnia - trzeci rok istnienia. W mijającym tygodniu w studiu programów "Pytanie na śniadanie" i "Kawa czy herbata", w obecności m.in. gwiazd kultowej "Stawki większej niż życie", hucznie świętowano 2. urodziny najchętniej oglądanego kanału filmowego w Polsce.

 • "M jak miłość": Mam w sobie wiele kolorów - rozmowa z Kacprem Kuszewskim

  Trudno uwierzyć, że po tylu latach odchodzisz z "M jak miłość". - Na moją decyzję miało wpływ wiele czynników. Długo byłem bardzo zadowolony z tej współpracy, ale powoli zaczęła we mnie dojrzewać potrzeba zmiany. Dwa lata tamu obchodziłem czterdzieste urodziny i poczułem, że jestem w punkcie zwrotnym, że czas ułożyć życie zawodowe na nowo. Być może tę decyzję dopełnił udział w programie "Twoja...

 • 90. urodziny Emila Karewicza

  Emil Karewicz, pamiętny Brunner ze "Stawki większej niż życie", Jagiełło z "Krzyżaków", porucznik "Mądry" z "Kanału", kończy w środę 90 lat. "Kostium jest jedynie opakowaniem aktora" - powiedział w jednym z wywiadów.

 • Adamczyk jak Karewicz

  Piotr Adamczyk zagrał młodego Hermana Brunnera w filmie "Hans Kloss. Stawka większa niż śmierć. "Emil Karewicz stwierdził, że przekazuje rolę w dobre ręce. Dało mi to wiarę w to, że nic nie zepsuję" - wyznaje aktor.

 • Stanisław Jędryka: Film jest całym moim życiem

  - Najbardziej w życiu bałem się pustych sal kinowych na moich filmach. Dzisiejszy wieczór jest dla mnie bardzo ważny, bo sala jest pełna - mówił Stanisław Jędryka na jubileuszu 80-lecia w kinie Kultura. Benefis z okazji okrągłych urodzin słynnego reżysera 7 października 2013 roku zorganizowało Stowarzyszenie Filmowców Polskich

 • Nie żałuję sobie dobrego jedzenia

  Spotykamy się w urokliwym, magicznym zakątku - cukierence Stary Dom tuż przy restauracji o tej samej nazwie. - To miejsce jest spełnieniem moich marzeń - przyznaje Piotr Adamczyk. Aktor opowiada, przy ciastku i kawie, o swych największych pasjach - kuchni, pracy oraz samym życiu.

 • Zmarł wybitny scenarzysta Jerzy Stefan Stawiński

  W sobotę rano w swoim mieszkaniu w Warszawie na Mokotowie zmarł prozaik, współtwórca polskiej szkoły filmowej, wybitny scenarzysta Jerzy Stefan Stawiński - poinformował w sobotę PAP wnuk zmarłego Paweł Stawiński.