• Informacje na temat:

  urodziny lalki

Artykuły na temat: urodziny lalki
 • Beata Tyszkiewicz obchodzi 80. urodziny

  Polska aktorka filmowa i telewizyjna Beata Tyszkiewicz obchodzi we wtorek, 14 sierpnia, 80. urodziny. Nazywana "polską Sophią Loren" aktorka wystąpiła m.in. w takich filmach jak: "Rękopis znaleziony w Saragossie", "Lalka" Wojciecha J. Hasa, a także "Seksmisja" Juliusza Machulskiego.

 • Lalka Barbie na dużym ekranie

  ...głównej będzie Laurence Mark, mający na swoim koncie takie filmy, jak "Jerry Maguire" z Tomem Cruisem oraz "Julia i Julia" z Meryl Streep. Barbie, obchodząca w tym roku swoje 50. urodziny, nigdy nie była bohaterką filmu fabularnego, choć nie wynikało to z braku zainteresowania jej fenomenem ze strony hollywoodzkich producentów. Firma Mattel przez lata chroniła wizerunek lalki, która przyniosła jej...

 • Miś Uszatek świętuje 60. urodziny

  Uwielbiany przez kilka pokoleń najmłodszych Miś Uszatek obchodzi w tym roku 60. urodziny. Postać sympatycznego misia z klapniętym uszkiem narodziła się w 1957 r. w pisemku dla dzieci "Miś", ale kultowa stała się dzięki serialowi łódzkiego Se-ma-fora.

 • Lalka Jimiego Hendrixa

  ...znak pokoju. Innymi słowy, będzie wyglądał tak, jak podczas niezapomnianego koncertu na festiwalu w Woodstock. Podstawa lalki będzie niczym innym, jak wycinkiem sceny, z drewnianymi deskami obitymi...

 • 80. rocznica urodzin Hasa

  Pokazy filmów oraz wystawa scenariuszy, rękopisów, plakatów i fotosów towarzyszą rozpoczynającym się 31 marca łódzkim obchodom 80. rocznicy urodzin Wojciecha Jerzego Hasa - informuje "Rzeczpospolita".

 • 65. urodziny Piotra Fronczewskiego

  Piotr Fronczewski, ceniony aktor filmowy i teatralny, satyryk, odtwórca ról w filmach "Hallo Szpicbródka", "Konsul", "Ziemia obiecana" i "Akademia Pana Kleksa", pamiętny Franek Kimono, będzie świętować w środę 65. urodziny.

 • Danuta Szaflarska świętuje 101. urodziny

  ..."Nie wiem, co się dzieje. Bo im jestem starsza, tym więcej mam adoratorów. Siwa jestem jak gołąbek. Wieku nie ukryję. Może to chodzi o moje wnętrze, część młodości, która się nie przedawniła" - wyznała w jednym z wywiadów Danuta Szaflarska. W sobotę, 6 lutego, aktorka obchodzi już 101. urodziny!

 • Okrągłe urodziny Małgorzaty Braunek

  Jedna z najpopularniejszych polskich aktorek, Małgorzata Braunek, kończy we wtorek, 30 stycznia, 60 lat.

 • 75 urodziny Barbary Wrzesińskiej

  Zawód aktorki wybrała z egoistycznych pobudek, choć nie dla oklasków i komplementów. Popularność zdobyła jako Panna Basieńka w Kabarecie Olgi Lipińskiej, która powierzając jej rolę powiedziała: "Masz grać siebie, tylko trochę przerysować". Barbara Wrzesińska kończy we wtorek, 15 stycznia, 75 lat.

 • Prezydent Duda złożył życzenia Janowi Englertowi z okazji 75. urodzin

  "Pański dorobek teatralny i filmowy, udział w spektaklach Teatru Telewizji, a także w niezliczonych słuchowiskach radiowych budzi podziw" - podkreślił prezydent Andrzej Duda w liście do Jana Englerta z okazji 75. urodzin artysty.

Dyskusje na temat: urodziny lalki