• Informacje na temat:

  walka o prawa kobiet

Artykuły na temat: walka o prawa kobiet
 • Pokaz animacji: Polityka a prawa kobiet

  ..., warto zastanowić się nad sytuacją polityczno-społeczną, w której kobiety te funkcjonowały - sytuacją, w której było jasne, że prawa kobiet nie są dane społeczeństwu raz na zawsze, a walka o nie wymaga(...) "Animacja: polityka i prawa kobiet" powstały przy użyciu rozmaitych technik, łączeniu środków wyrazu filmu animowanego z kinem live-action czy nowymi mediami. Sytuują się one także na pograniczu...

 • Weekend w kinie: W rękach kobiet

  ...kobiety.

 • "Czarny Protest": Gwiazdy walczą o prawa kobiet

  W poniedziałek w całym kraju odbywa się "Czarny Protest". Tysiące kobiet wyszło na ulice, aby zaprotestować przeciwko zaostrzeniu przepisów aborcyjnych w Polsce. Do strajków i protestów włączył się również artyści.

 • To nie jest zawód dla starych kobiet

  ...wszystkich przypadkach walka przypomina starcie Dawida z Goliatem. Bohaterka "Pokotu" Agnieszki Holland, Janina Duszejko, staje w obronie słabszych i wykluczonych. Walczy przede wszystkim o prawa zwierząt(...), pomimo trwającego od lat konfliktu pomiędzy aktorkami. Co sprawiło, że zdecydowały się na tak desperacki krok? Powód był prosty: brak ról dla kobiet w dojrzałym wieku. Film zapoczątkował podgatunek...

 • Oscary wciąż nie dla kobiet

  ...​To prawda, w tym roku kobiety zdobyły najwięcej w historii nominacji do tej najsłynniejszej nagrody. Ale wciąż są powody do narzekania. "Miejmy nadzieję, że w końcu coś się zmieni" - mówi nominowana za rolę w "Małych kobietkach" Florence Pugh.

 • Bollywood w walce o prawa kobiet

  ...10 listopada na ekrany polskich kin trafi jeden z największych przebojów bollywoodzkiego kina - film "Veer-Zaara". Wydarzeniu towarzyszyć będzie równoległa premiera DVD. Film ten jest o tyle niezwykły na tle bollywoodzkich produkcji, że zabiera głos w sprawie walki o prawa kobiet oraz wypowiada się na temat konfliktu pakistańsko-indyjskiego.

 • "Be a Lady They Said": Cynthia Nixon recytuje manifest współczesnych kobiet

  ..."Bądź niewinna, nie bądź taką cnotką, nie rządź się, nie daj się zgwałcić" - przekonuje kobiety Cynthia Nixon, znana z roli w serialu "Seks w wielkim mieście", w najnowszym spocie promującym magazyn "Girls, Girls, Girls". Mocny przekaz zwraca uwagę na oczekiwania, jakie są stawiane współczesnym kobietom.

 • Agnieszka Dygant: Zbyt mało kobiet protestuje

  Kobiety powinny się jednoczyć i manifestować swoje prawa i potrzeby - twierdzi Agnieszka Dygant. Gwiazda filmu i serialu "Botoks" popiera czarne marsze i ubolewa, że uczestniczy w nich relatywnie mało kobiet.

 • "Fantastyczna kobieta" : Sama przeciwko wszystkim

  Rzadko spotyka się tak hipnotyzujące spojrzenie - tak hipnotyzującą postać. Daniela Vega, która wcieliła się w tytułową fantastyczną kobietę to ktoś, o kim długo nie będzie można zapomnieć. Podobno Sebastian Lelio spotkał się z nią pierwszy raz, ponieważ potrzebował konsultacji dotyczącej życia osób transpłciowych w Chile. Daniela Vega była jego wymarzoną Mariną. Dzięki niej "Fantastyczna kobieta...

 • "Dzień kobiet" w Gdyni

  ..."Dzień kobiet" w reżyserii Marii Sadowskiej został pokazany we wtorek, 8 maja, na 37. Gdynia Film Festival. Fabularny debiut znanej piosenkarki opowiada o łamaniu prawa pracy.

Zdjęcia na temat: walka o prawa kobiet
Wideo na temat: walka o prawa kobiet
 • Zofia Zborowska: W Polsce rządzą mężczyźni. Kobietom brakuje odwagi!

  Młynarska. Zdaniem aktorki Polkom brakuje jednak odwagi do walki o swoje prawa. - Współczesnym światem rządzą mężczyźni - mówi Zborowska, dodając, że kobiety zarabiają mniej na tym samym stanowisku, są gorzej traktowane jako członkinie społeczeństwa, nie mogą korzystać z refundowanych środków antykoncepcyjnych. – Oczywiście znam kupę mężczyzn, którzy są fantastyczni i wspierają kobiety. Przez

 • "Wideokracja"

  Wydarzenie to pokazało przyszłość telewizji. Jej głównym przekazem stała się zabawa. A najlepszą zabawę włoskiej widowni telewizyjnej zapewniają tłumy roznegliżowanych kobiet. Najważniejsze to być(...) w filmach takich jak "Nadprodukcja. Terror konsumpcji" i "GITMO - nowe prawa wojny".