• Informacje na temat:

  walter matthau

Artykuły na temat: walter matthau
 • Wielkie gwiazdy w teatrze Michała Żebrowskiego

  ...podstawie sztuki film z Walterem Matthau i George Burnsem nominowany był do Oscara w czterech kategoriach (nagrodę Amerykańskiej Akademii Filmowej dostał za rolę Ala George Burns), zdobył 4 Złote Globy...

 • Szybkie, wściekłe i zabawne

  15 maja na ekrany polskich kin trafiła brawurowa komedia "Gorący pościg", w której spotykały się latynoska seksbomba Sofia Vergara ("Casanova po przejściach") i laureatka Oscara Reese Witherspoon ("Spacer po linie").

 • W sobotę rano w Los Angeles, w wieku 79 lat, zmarł Walter Matthau, znany amerykański aktor komediowy, laureat Oskara, który stworzył na ekranie wiele niezapomnianych duetów z Jackiem Lemmonem. W Polsce znany był m.in. z roli w "Piratach" Romana Polańskiego.

 • Kilkaset osób ze świata filmu zgromadziło się w niedzielę, 21 sierpnia, wieczorem, w sali budynku Gildii Reżyserów na Sunset Boulevard, w Los Angeles. Tam właśnie odbyła się uroczystość poświęcona niedawno zmarłemu komikowi Walterowi Matthau. W dobrym tonie było zajadanie się koszernymi hot dogami, przygotowywanymi przez organizatorów. Wielu z gości nie mogło ukryć łez wzruszenia, oglądając

 • Walter Matthau walczy o życie

  Walter Matthau, jeden z najznakomitszych hollywoodzkich komików filmowych, który stworzył na ekranie wiele niezapomnianych duetów z Jackiem Lemmonem, walczy o życie. Aktor cierpi na niewydolność nerek i dwa razy w tygodniu musi poddawać się dializie. Jego stan zdrowia jest tak poważny, że nie chce widzieć krewnych i znajomych - donosi amerykański magazyn "Star".

 • "Dwaj zgryźliwi tetrycy": Będzie musical!

  Projekt przetworzenia filmowego hitu z 1993 roku z Jackiem Lemmonem i Walterem Matthau w rolach głównych "Dwaj zgryźliwi tetrycy" na musical dostał zielone światło.

 • Video, DVD: "Zgryźliwi tetrycy"

  W piątek, 8 kwietnia, na DVD (do wypożyczenia i sprzedaży) zadebiutowały komedie "Dwaj zgryźliwi tetrycy" i "Dwaj jeszcze bardziej zgryźliwi tetrycy" - wciąż śmieszące publiczność opowieści z Walterem Matthau i Jackiem Lemmonem w rolach głównych.

 • Denzel Washington i porywacze

  Denzel Washington wystąpi w kolejnym projekcie Tony'ego Scotta. Aktor zagra w obrazie "The Taking of Pelham 123".

 • Baseballista Linklater

  Studio Paramount zaangażowało Richarda Linklatera ( "Szkoła rocka" , "Before Sunset" ), by wyreżyserował nową wersję filmu "The Bad News Bears". Gwiazdą obrazu będzie Billy Bob Thornton ( "Alamo" , "To właśnie miłość" ).

 • Filmowa rodzina Arquette'ów

  Aktorstwo to rzecz powszechna w rodzinie Arquette'ów. Teraz zostaną za to nagrodzeni przez Amerykański Instytut Filmowy. W skład filmowej rodziny wchodzą: Clifford, Lewis, Richmond, David, Rosanna, Patricia i Alexis. Najbardziej znani z nich to była żona Nicolasa Cage'a - Patricia ( "Zagubiona autostrada" ), Rosanna ( "Jak ugryźć 10 milionów" ) oraz David ( "Krzyk 3" ).

Dyskusje na temat: walter matthau