• Informacje na temat:

  warszawa teatr

Artykuły na temat: warszawa teatr
 • Warszawskie teatry publiczne alarmują ws. Teatru Polskiego we Wrocławiu

  Wieloletnia praca Teatru Polskiego we Wrocławiu jest zagrożona - alarmują warszawskie teatry publiczne w liście otwartym do ministra kultury i marszałka woj. dolnośląskiego. Artyści apelują, by ws. wyboru nowego szefa placówki nie pomijać stanowiska zespołu teatru.

 • Boska Komedia: Święto teatru

  Drugi Międzynarodowy Festiwal Teatralny Boska Komedia rozpoczął się 7 grudnia w Krakowie. Po uroczystym otwarciu, nadszedł czas na spektakle konkursowe.

 • Morawski szefem Teatru Polskiego; milczący protest artystów

  Cezary Morawski objął w czwartek stanowisko dyrektora Teatru Polskiego. Część zespołu teatru zorganizowała przed teatrem milczący protest. Przedstawiciele protestujących złożyli zawiadomienie do prokuratury ws. konkursu, w którym Morawski został wybrany na dyrektora instytucji.

 • Gildia Polskich Reżyserek i Reżyserów Teatralnych apeluje o dialog ws. Teatru Starego

  Ponad 80 artystów podpisało się pod oświadczeniem Gildii Polskich Reżyserek i Reżyserów Teatralnych ws. programu nowego dyrektora Starego Teatru w Krakowie. Program ten jest zagrożeniem dla przyszłości teatru artystycznego w Polsce - alarmują, apelując do władz o dialog.

 • Teatr Powszechny apeluje o zaprzestanie medialnych manipulacji ws. "Klątwy"

  Apel o "zaprzestanie medialnych manipulacji i mowy nienawiści" wystosował stołeczny Teatr Powszechny, w którym wystawiany jest spektakl "Klątwa". Stanowczo protestujemy przeciwko wykorzystywaniu spektaklu w rozgrywkach politycznych - napisano w przesłanym PAP oświadczeniu.

 • Teatr Powszechny o spektaklu "Klątwa": To odzwierciedlenie wizji artystycznej

  ..."Spektakl 'Klątwa' jest integralną całością, a wszelkie sceny są jedynie odzwierciedleniem wizji artystycznej" - podkreślono w komunikacie Teatru Powszechnego. Rzecznik Konferencji Episkopatu Polski ks.Rytel-Andrianik ocenił wcześniej, że spektakl ma znamiona bluźnierstwa.

 • Andrzej Chyra laureatem nagrody miesięcznika "Teatr"

  Aktor i reżyser Andrzej Chyra został laureatem nagrody im. Konrada Swinarskiego, przyznawanej przez miesięcznik "Teatr". Nagrody im. Aleksandra Zelwerowicza przyznano aktorom Halinie Rasiakównej i Juliuszowi Chrząstowskiemu.

 • Tomasz Karolak: Znalazłem dla Teatru IMKA nową scenę

  Znalazłem scenę w Warszawy, na której od wielu lat nic się nie dzieje, mam plan na jej reaktywację i odkurzenie - dosłownie i w przenośni - powiedział aktor, reżyser i założyciel Teatru IMKA Tomasz Karolak.

 • Teatr na Open'erze: Spektakle Jarzyny i Wojcieszka

  Podczas tegorocznej edycji festiwalu Open'er będzie można zobaczyć dwa kultowe przedstawienia TR Warszawa: poruszające "4.48 Psychosis" w reżyserii Grzegorza Jarzyny z wybitną kreacją Magdaleny Cieleckiej oraz grane po raz ostatni "Cokolwiek się zdarzy, kocham cię" Przemysława Wojcieszka z muzyką zespołu Pustki wykonywaną na żywo.

 • XVI Warszawa Singera już pod koniec sierpnia

  To jedno z najważniejszych i najbardziej dynamicznych wydarzeń kulturalnych Stolicy. Jazz, pop, kabaretowe rewie, teatr, literatura, sztuki wizualne, historia i tradycja Żydów, Polski i Warszawy. Tegoroczna edycja Warszawy Singera odbędzie się w dniach 24 sierpnia – 1 września.

Zdjęcia na temat: warszawa teatr
Wideo na temat: warszawa teatr
 • Beata Kawka porzuciła Warszawę. Przeniosła się na prowincję

  Beata Kawka porzuciła gwarną Warszawę dla malowniczego Leszna - aktorka współtworzy tam Teatr Miejski. - W przyszłym roku będę miała pół wieku, to jest więc ten czas, kiedy moją wiedzę muszą oddać innym ludziom - mówi aktorka. - To, co już miałam zagrać, to zagrałam. Teraz jest taki moment, kiedy produkowanie różnych rzeczy mnie najbardziej cieszy. W Lesznie czas płynie wolno, jest spokój. Tu

 • Marta Manowska niespełnioną aktorką?

  Marta Manowska nigdy nie ukrywała, że jej największym zawodowym marzeniem jest gra w spektaklach, jednak popularnej prezenterce nie udało się dostać do szkoły teatralnej. W spełnieniu młodzieńczych marzeń pomógł jej program "Rolnik szuka żony". Dzięki rozpoznawalności dziś można ją oglądać na deskach Teatru Capitol w Warszawie.

 • Zapowiedź spektaklu tancerzy z "TzG"

  Premiera "I Move You" już niedługo w Teatrze Dramatycznym w Warszawie. Produkuje Weronika Marczuk.

Dyskusje na temat: warszawa teatr