• Informacje na temat:

  wasilewski wojciech

Artykuły na temat: wasilewski wojciech
 • "The Voice of Poland": Wystartowały bitwy! Mariusz Szaban śpiewa dalej. Wojciech Ezzat odpadł

  Pierwsze bitwy w dziewiątej edycji "The Voice of Poland" za nami. Do kolejnego etapu przeszli m.in. Mariusz Szaban, Natalia Zastępa, Karol Wasilewski i Maciej Mazur. Z programem pożegnał się niespodziewanie Wojciech Ezzat. W ostatniej chwili trenerzy przed opadnięciem uratowali Sebastiana Wojtczaka.

 • Justyna Wasilewska, Jerzy Stuhr i Piotr Adamczyk z Nagrodami im. Aleksandra Zelwerowicza

  ...naszych scenach - dodał. Laury przyznało jury w składzie: prof. Jacek Kopciński (przewodniczący), Jacek Cieślak, Wojciech Majcherek, Jacek Wakar i Kalina Zalewska.   Nagroda im. K. Swinarskiego dla...

 • Justyna Wasilewska: Bez włosów, brwi i rzęs

  Wojciech Bąkowski i Zuzanna Bartoszek - oboje androgeniczni, szczupli, bez włosów, łamiący konwenanse. Jedna z najbardziej oryginalnych par polskiej sceny artystycznej - on performer, ona poetka - została sportretowana w filmie fabularnym "Serce miłości" w reżyserii Łukasza Rondudy. W rolach głównych wystąpili Justyna Wasilewska i Jacek Poniedziałek. Szczególnie dla Wasilewskiej rola...

 • Orły 2017: Które filmy mają szanse na nagrody?

  ..."Zjednoczone Stany Miłości" Tomasza Wasilewskiego, "Wołyń" Wojciecha Smarzowskiego oraz debiut Jana P. Matuszewskiego "Ostatnia Rodzina" - między innymi te produkcje mają szanse na laury w 2017 roku. Ogłoszono listę filmów, które zostały zakwalifikowane do udziału w tegorocznej edycji nagród Polskiej Akademii Filmowej Orły 2017.

 • "W sypialni" z Katarzyną Herman

  Debiut fabularny Tomasza Wasilewskiego "W sypialni" z główną rolą Katarzyny Herman, to jeden z 13 obrazów, które walczyć będą o Złote Lwy na 37. Gdynia Film Festival. Impreza rozpocznie się już 7 maja.

 • Znamy jury 14. MFF T-Mobile Nowe Horyzonty

  Nagrody - Grand Prix i 20 tysięcy euro - w Międzynarodowym Konkursie Nowe Horyzonty przyzna w tym roku jury w składzie: Tomasz Wasilewski, Syllas Tzoumerkas, Leonardo Brzezicki, Christian Jeune oraz Martin Schweighofer.

 • Uroczysta premiera "Sztuki kochania"

  We wtorek, 24 stycznia, odbyła się w Warszawie uroczysta premiera filmu "Sztuka kochania. Historia Michaliny Wisłockiej" Marii Sadowskiej z udziałem z Magdaleny Boczarskiej, Piotra Adamczyka, Justyny Wasilewskiej, Danuty Stenki, Borysa Szyca, Wojciecha Mecwaldowskiego oraz Arkadiusza Jakubika. Produkcja na ekrany polskich kin wejdzie w najbliższy piątek.

 • Znamy nomoniwanych do Nagrody im. Cybulskiego

  ...wyrazistych artystów Wojciechu Bąkowskim i Zuzannie Bartoszek - w jej postać wcieliła się Wasilewska. Wcześniej zagrała w "Kebabie i horoskopie" Grzegorza Jaroszuka (2014) i jego krótkometrażowych(...) Bezpieczeństwa w Świętochłowicach-Zgodzie. W poprzednich latach mogliśmy go oglądać w "Wołyniu" Wojciecha Smarzowskiego (2016) i w "Po prostu przyjaźń" Filipa Zylbera; obecnie w kinach jest "Plan B" Kingi...

 • 14 marca poznamy laureata Nagrody im. Zbyszka Cybulskiego

  ...". Film autorstwa krytyka i kuratora sztuki współczesnej Łukasza Rondudy to opowieść o parze wyrazistych artystów: Wojciechu Bąkowskim i Zuzannie Bartoszek. Wcześniej aktorka zagrała w "Kebabie(...) w obozie pracy prowadzonym przez Służbę Bezpieczeństwa w Świętochłowicach-Zgodzie. W poprzednich latach mogliśmy go oglądać w "Wołyniu" Wojciecha Smarzowskiego (2016) i w "Po prostu przyjaźń" Filipa...

 • Festiwal Filmowy w Gdyni: Młodość i polityka

  ...16 filmów, w tym "Ostatnia Rodzina" Jana P. Matuszyńskiego, "Kamper" Łukasza Grzegorzka i "Wołyń" Wojciecha Smarzowskiego, powalczy o Złote Lwy w konkursie głównym podczas Festiwalu Filmowego w Gdyni. Impreza odbędzie się od 19 do 24 września.