• Informacje na temat:

  wes craven reżyser

Artykuły na temat: wes craven reżyser
 • Wes Craven o oszustach

  Wes Craven ("Koszmar z ulicy Wiązów", seria "Krzyk" ) przygotowuje się do realizacji nowego projektu "Wild Card". Mistrz filmowego strachu będzie nie tylko reżyserem filmu, pracuje także nad ostateczną wersją scenariusza.

 • Wes Craven nie żyje

  W wieku 76 lat zmarł Wes Craven, amerykański reżyser i scenarzysta, twórca horrorów, m.in. "Koszmaru z ulicy Wiązów" - podał portal BBC News. Filmowiec cierpiał na nowotwór mózgu, odszedł w niedzielę, 20 sierpnia, w swoim domu w Los Angeles.

 • Wes Craven pomaga

  Jak już informowaliśmy, powstaje film w którym spotkają się dwaj kultowi bohaterowie horrorów - Freddy Krueger i Jason Vorhees. Nad filmem "Freddy vs Jason" ma pracować Stephen Norrington ("Blade - wieczny łowca"). Ostatnio poinformowano, iż w pracach nad filmem najprawdopodobniej pomoże Wes Craven, twórca "Koszmaru z ulicy Wiązów", pierwszego filmu w którym pojawił się Freddy Krueger.

 • Romantyczny Wes Craven

  Wes Creven (seria "Krzyk" , "Wampir w Brooklynie" ), specjalista od horrorów, zamierza zrealizować pierwszą w swej karierze... komedię romantyczną. Reżyser oraz jego wspólniczka Marianne Maddalena zakupili prawa do "romantycznego" scenariusza "Whole New You", autorstwa Jeremy'ego Drysdale'a.

 • Wes Craven znów będzie straszył

  Wes Craven ( "Krzyk" ), weteran i mistrz horroru podpisał właśnie umowę ze studiem Rogue Pictures, na mocy której napisze scenariusz i wyreżyseruje kolejny w swej karierze film grozy.

 • Wes Craven montuje bez litości

  Wes Craven ( "Krzyk" , "Krzyk 2" , "Krzyk 3" ) najwyraźniej zmienił koncepcję swojego najnowszego filmu, czyli horroru zatytułowanego "Cursed". Kilka miesięcy temu realizację projektu zawieszono, a gdy ją podjęto, twórca zaczął realizację niektórych scen od nowa, zatrudniając nowych aktorów i wycinając ujęcia nakręcone wcześniej.

 • Craven zainteresowany transseksualizmem

  Jeden z najsłynniejszych twórców kina grozy, Wes Craven, przygotowuje się do realizacji filmu o transseksualiście - mężczyźnie, który pragnie zmienić płeć. Według amerykańskiego magazynu The Hollywood Reporter, reżyser serii horrorów "Krzyk" zakupił prawa do powieści Chrisa Bohjaliana "Trans-Sister Radio ".

 • Craven i Freddy Kruger

  Choć Wes Craven (seria "Krzyk" ) zrealizował tylko trzy z ośmiu filmów o Freddym Krugerze, to do historii najsłynniejszego bohatera horrorów ma bardzo emocjonalny i osobisty stosunek. Postać, do stworzenia której zainspirowała twórcę widziana w dzieciństwie osoba Murzyna w zielono - czerwonym sweterku, stała się wyrazistą ikoną popkultury.

 • Wes Craven znowu przeraża

  Wes Craven i Kevin Williamson, duet dzięki któremu powstała seria horrorów "Krzyk" , ponownie spotkają się na planie filmowym. Twórcy zapowiadają, że ich nowy projekt, thriller "Cursed", co najmniej powtórzy sukces kultowej trylogii.

 • Wes Craven producentem

  Wes Craven ( "Krzyk" , "Krzyk 2" ), weteran filmowego horroru i autor pokazywanego od niedawna na polskich ekranach filmu "Red Eye" , będzie producentem thrillera "Home", który wyreżyseruje Adam Alleca. To opowieść o mężczyźnie, który po wyjściu z więzienia pozostaje pod kontrolną obserwacją.