• Informacje na temat:

  wielcy nieobecni

Artykuły na temat: wielcy nieobecni
 • Krzysztof Litwin: Rozkojarzony, nieobecny, z innego świata

  Zasłynął jedną rolą, z "Przygód psa Cywila", ale akurat tego artysty nie sposób zaszufladkować. Krzysztof Litwin był artystą o wielu twarzach.

 • Wielkie pożegnanie Boba Hope'a

  W kościele pod wezwaniem świętego Karola w North Hollywood odbyła się msza żałobna za duszę Boba Hope'a. Hołd zmarłemu miesiąc temu wybitnemu aktorowi scenicznemu, radio wemu, telewizyjnemu i kinowemu, oddały tłumy przedstawicieli nie tylko świata rozrywki. Przed uroczystością słynne postacie dzieliły się wspomnieniami i refleksjami na temat wielkiego nieobecnego.

 • Bob Dylan nie odbierze nagrody Nobla w Sztokholmie

  Bob Dylan będzie nieobecny podczas ceremonii wręczenia Literackiej Nagrody Nobla - poinformowała Akademia Szwedzka.

 • "Wszystko na sprzedaż": "To jest po prostu film o Andrzeju Wajdzie"

  Film Andrzeja Wajdy "Wszystko na sprzedaż" był hołdem złożonym "wielkiemu nieobecnemu", czyli Zbigniewowi Cybulskiemu, który w styczniu 1967 roku tragicznie zginął, wskakując do pociągu. Premiera odbyła się 28 stycznia 1969 roku. Mija 50 lat od tego dnia.

 • "Artyści Przeciw Nienawiści": Michał Szpak i Natalia Szroeder nie wystąpią? Górniak krytykuje Dodę

  ...27 lutego w Atlas Arenie w Łodzi odbędzie się zapowiadany już przez nas koncert "Artyści Przeciw Nienawiści". Wciąż nie znany jest pełen skład gwiazd biorących udział w tym wydarzeniu, ale nieobecni mają być m.in. Michał Szpak, Natalia Szroeder i Natalia Kukulska. Swoje trzy grosze w tej sprawie ponownie dorzuciła Edyta Górniak, która skrytykowała Dodę.

 • Skandal! Gdzie jest polskie kino?

  To był dziwny, ale symptomatyczny dla polskiego kina rok. Rodzimą kinematografią 2008 wstrząsnęły trzy skandaliki, ale w Berlinie, Cannes czy Wenecji nadal jesteśmy boleśnie nieobecni.

 • Nowy album Das EFX

  Das EFX przez jakiś czas byli nieobecni na rapowej scenie, ale, jak to okreslił Skoob, "trwało to tylko minutę, byliśmy hitem na początku lat 90., więc będziemy hitem teraz". Grupa powraca i jest pewna sukcesu.

 • Karen Carpenter: Jej śmierć była szokiem

  4 lutego 1983 roku w wieku niespełna 33 lat zmarła Karen Carpenter, połowa rodzinnego duetu Carpenters. Za sprawą jej śmierci media zaczęły poruszać wcześniej niemal nieobecny temat anoreksji i problemów z jedzeniem.

 • "Slow West" : Cierpienia młodego kowboja

  Western, kiedyś jeden z najpopularniejszych gatunków filmowych, dziś zdaje się być powoli zapominanym. Poza pojedynczymi wyjątkami, jest on nieobecny w głównym obiegu. Ostatnie najgłośniejsze tytuły, między innymi "Bez przebaczenia" Clinta Eastwooda, powstały ponad dwie dekady temu i stanowiły głównie polemikę z gatunkiem. Jak więc dziś opowiedzieć western? Na to pytanie znalazł odpowiedź John Maclean w swym pełnometrażowym debiucie, udowadniając jednocześnie, że na wyolbrzymienia i...

 • Bareja wieczorową porą

  Na sierpień telewizja Kino Polska przygotowała prawdziwą ucztę dla smakoszy polskiego kina. Legendarni aktorzy, kultowe komedie, wielka historia.

Dyskusje na temat: wielcy nieobecni