• Informacje na temat:

  willa prezydencka

Artykuły na temat: willa prezydencka
 • Wybory prezydenckie USA 2016: Kogo popierają gwiazdy muzyki?

  1 marca Stany Zjednoczone przeżywały "Superwtorek", czyli dzień, kiedy to w największej liczbie stanów odbywają się prawybory, podczas których wybierani są partyjni delegaci. Oni mają zdecydować, który z kandydatów powalczy o fotel prezydenta. Największymi zwycięzcami tego dnia byli Hillary Clinton z Partii Demokratycznej oraz Donald Trump powiązany z republikanami. Wybory budzą również spore zainteresowanie wśród gwiazd muzyki. Kogo popierają artyści? O tym poniżej.

 • Hollywood idzie do urn

  Grono hollywoodzkich gwiazd zachęca do udziału w głosowaniu w wyborach prezydenckich.

 • Wkurzył przyszłego prezydenta?

  Prezydencka kampania wyborcza w USA wchodzi w coraz gorętszą fazę. Tradycyjnie mocno angażują się muzycy.

 • Gwiazdy tracą głowę dla Obamy

  Amerykańskie gwiazdy muzyki stają się powoli rasowymi politykami. Postacie show-biznesu, jak nigdy dotąd, angażują się w kampanię prezydencką.

 • W niedzielę, 21 września, po raz 55. wręczono nagrody Emmy - najbardziej prestiżowe wyróżnienia amerykańskiej telewizji. Zwycięzcą w kategorii "najlepszy serial dramatyczny" okazał się "Prezydencki poker", który wyprzedził faworyzowaną "Rodzinę Soprano" . Największym triumfatorem wieczoru okazał się jednak wzruszający film "Od drzwi do drzwi" , nagrodzony aż sześcioma statuetkami.

 • Michael Moore w natarciu

  Michael Moore nie ustaje w wysiłkach, by pokrzyżować wyborcze plany George'a Busha. Tym razem kontrowersyjny twórca zapowiedział na jesień wydanie dwóch swych kolejnych książek. "Naszym celem jest opublikowanie obu książek jeszcze przed listopadowymi wyborami prezydenckimi" - zapowiada Victoria Meyer z wydawnictwa Simon & Schuster.

 • Telewizyjne i radiowe nominacje Gildii Scenarzystów

  Wolper Productions wraz z TNT; TNT THE SONG OF THE LARK, scenariusz: Joseph Maurer, na podstawie powieści Willa Cathera; ALT Films wraz z Dorothea G. Petrie Productions, Exxon-Mobil Masterpiece...

 • Nominacje do Emmy przyznane

  W czwartek, 17 lipca, po raz 55. ogłoszono nominacje do nagród Emmy - najbardziej prestiżowych wyróżnień w amerykańskiej telewizji. Bezapelacyjnym zwycięzcą okazał się serial "Sześć stóp pod ziemią" (sieć HBO), o nieco zwariowanej rodzinie przedsiębiorów pogrzebowych, któremu przyznano aż 16 nominacji. 15 przypadło serialowi "Prezydencki poker", zaś szansę na 13 nagród ma inna produkcja HBO, dobrze znany i u nas serial "Rodzina Soprano" .

 • Emmy 2000 rozdane

  52. edycja nagród telewizyjnych Emmy zakończyła się w niedzielę wieczorem, 10 września, w Los Angeles. Podczas uroczystego wieczoru rozdano nagrody w kilkunastu kategoriach. Serial "The West Wing" (w Polsce znany pod tytułem "Prezydencki poker") okazał się największym tegorocznych triumfatorem. Film, którego akcja rozgrywa się w Białym Domu i opowiada o kulisach prezydentury, otrzymał aż dziewięć nagród Emmy jako najlepszy serial dramatyczny.

 • Open'er: Muzyka i wybory

  W ostatni dzień Open'er Festival 2010 liczyła się nie tylko muzyka, ale i polityka. W niedzielę (4 lipca) odbyła się bowiem II tura wyborów prezydenckich i sprzeczne doniesienia o wynikach sondażowych niejednego wytrąciły z rytmu. Ale ostatecznie zwyciężyła muzyka - The Dead Weather, Nas i Damian Marley, The Hives, Archive i wreszcie Fatboy Slim.