• Informacje na temat:

  william goldman

Artykuły na temat: william goldman
 • Bruce Willis zadebiutuje na Broadwayu

  Bruce Willis szykuje się do aktorskiego debiutu na Broadwayu. Gwiazdora kina akcji zobaczymy w adaptacji powieści Stephena Kinga "Misery".

 • Morgan Freeman w adaptacji Stephena Kinga

  Amerykański aktor Morgan Freeman ( "Podejrzani" , "Skazani na Shawshank", "Wożąc Panią Daisy") zagra główną rolę w filmowej adaptacji najnowszej - i już bestsellerowej - powieści mistrza horroru Stephena Kinga, zatytułowanej "The Dreamcatcher". Reżyserem obrazu ma być Lawrence Kasdan, twórca takich obrazów jak: "Żar ciała" "Francuski pocałunek", "Wyatt Earp".

 • Kasdan adaptuje Kinga

  Znany amerykański twórca Lawrence Kasdan ("Wielki kanion", "Wyatt Earp", "Francuski pocałunek") zamierza przenieść na ekran bestsellerową powieść Stephena Kinga "The Dreamcatcher". Kasdan nie tylko film wyreżyseruje, będzie także jego producentem dla wytwórni Castle Rock Entertainment, należącej do koncernu Warner Bros.

 • The Rock: Z króla kapitan

  Dwayne "The Rock" Johnson ( "Mumia powraca" , "Król Skorpion" ) jest najpoważniejszym kandydatem do występu w roli Kapitana Marvela w filmie "Shazam!". Projekt, oparty na rysunkowej opowieści z firmy DC Comics, powstać ma w wytwórni New Line Cinema. Studio chce, by gotowy film trafił do kin na Gwiazdkę 2004 roku bądź latem 2005 roku.

 • Kosmita Anthony Hopkins

  Już niedługo będzie można oglądać Anthony'ego Hopkinsa ("Milczenie owiec", "Tytus Andronikus" , "Hannibal" ) w roli... przybysza z kosmosu. Aktor zagrał kosmitę w filmowej adaptacji krótkiego opowiadania "Low Men In Yellow Coats", autorstwa Stephena Kinga. Film "Hearts in Atlantis" ma mieć premierę w Stanach Zjednoczonych jesienią.

 • Oscar zostaje w rodzinie

  79. ceremonia rozdania Nagród Amerykańskiej Akademii Filmowej odbędzie się w hollywoodzkim Kodak Theatre 25 lutego 2007 r., a funkcję mistrza ceremonii obejmie w tym roku artystka komediowa, aktorka, prezenterka i pisarka, Ellen DeGeneres. W ramach oscarowych ciekawostek prezentujemy filmowe rodziny, w których statuetki zdobyła więcej niż jedna osoba.

 • Scenariusze wszech czasów

  Członkowie Amerykańskiej Gildii Scenarzystów (Writers Guild of America) po raz pierwszy w historii stworzyli listę najlepszych filmowcy scenariuszy. Pierwsze miejsce zajął romans wszech czasów "Casablanca" , wyprzedzając scenariusze "Ojca chrzestnego" (Mario Puzo i Francis Ford Coppola) i "Chinatown" (Robert Towne).

 • Jubileusz słynnego filmu Formana

  "Lot nad kukułczym gniazdem" Milosa Formana to film, którego nikomu nie trzeba przedstawiać. Jeden z najwybitniejszych obrazów w historii kina, uhonorowany 5 Oscararmi, 6 Złotymi Globami i 6 nagrodami Brytyjskiej Akademii Filmowej i Telewizyjnej (BAFTA) z okazji 35 rocznicy powstania doczekał się specjalnej edycji Blu-Ray w jakości high-definition oraz DVD.

Wideo na temat: william goldman
 • Ben Hur - Wydanie jubileuszowe 50.rocznica

  Zrealizowany z rozmachem "Ben-Hur" jest pierwszym filmem w historii, który zdobył aż 11 Oscarów®. Ten sukces dopiero kilkadziesiąt lat później udało się powtórzyć "Titanicowi" Jamesa Camerona oraz "Władcy Pierścieni: Powrotowi króla" Petera Jacksona. Akcja filmu rozgrywa się w pierwszej połowie I wieku n.e. Kiedy bogaty i wpływowy żydowski książę Juda Ben-Hur (Charlton Heston) popada w konflikt z dawnym przyjacielem z dzieciństwa - oddanemu Rzymowi Messali (Stephen Boyd), staje się dla niego...

 • Strażnicy marzeń

  Film opowiada historię grupy bohaterów z baśni dla dzieci m.in. Świętego Mikołaja i Królika Wielkanocnego, którzy łączą swoje siły, aby przezwyciężyć Króla Ciemności, Pitcha, nim sprowadzi na świat wieczną ciemność. A gdyby za opowieściami o Nordzie (zwany u nas Świętym Mikołajem - Alec Baldwin/Piotr Bąk), Wielkanocnym Zajączku (Hugh Jackman/Tomasz Borkowski), Zębowej Wróżce (Isla Fisher/Barbara Kałużna) i Piaskowym Dziadku kryło się coś więcej? I gdyby ci dobrotliwi dostawcy prezentów,...

 • Londyński bulwar

  Głównym bohaterem filmu jest Mitchell (Colin Farrell), mężczyzna, który po trzech latach wychodzi z londyńskiego więzienia i próbuje zerwać z kryminalną przeszłością. W tym celu zatrudnia się jako "złota rączka " w domu samotnej aktorki (Keira Knightley), a to staje się początkiem komplikacji. Mitchell po trzech latach wychodzi z londyńskiego więzienia i próbuje zerwać z przestępczą przeszłością. Na jego drodze pojawia się samotna i piękna aktorka Charlotte, żyjąca w blasku fleszy...