• Informacje na temat:

  willie dixon

Artykuły na temat: willie dixon
 • Gary Moore: Siła bluesa

  "Power Of The Blues" to tytuł nowej, 23. solowej płyty irlandzkiego gitarzysty i wokalisty Gary'ego Moore'a. Ukaże się ona 7 czerwca nakładem wytwórni Sanctuary. Stylistycznie album będzie utrzymany w bluesrockowej tradycji, której artysta jest wierny od lat.

 • Aerosmith: Nowy album w szczegółach

  Japoński oddział wytwórni Sony Music opublikował kolejne szczegóły dotyczące nowego, bluesowego albumu amerykańskiej legendy rocka, grupy Aerosmith, zatytułowanego "Honkin' On Bobo". Płyta ukaże się pod koniec marca.

 • Zmarła wielka dama bluesa

  W wieku 80 lat zmarła Koko Taylor, przez wielu nazywana "królową bluesa".

 • Styx: Teoria wielkiego wybuchu

  "Big Bang Theory" to tytuł nowego studyjnego albumu grupy Styx. Amerykańscy rockmani na płycie sięgnęli po klasyczne utwory innych wykonawców. Pomysł nagrania całego albumu wziął się od przeróbki "I Am The Walrus" Beatlesów, która ukazała się na singlu pod koniec 2004 roku. Muzycy doszli do wniosku, że warto by było pokazać więcej piosenek swoich idoli w nowych wersjach.

 • Chris Thomas King w Polsce!

  W drugiej połowie listopada na dwa koncerty do Polski przyjedzie Chris Thomas King, słynny amerykański bluesman, który tym razem zaprezentuje fanom czarnych brzmień projekt o nazwie "Dirty South Hip-Hop Blues". Muzyk wystąpi 17 listopada w poznańskim klubie "Blue Note" i dzień później w chorzowskim Teatrze Rozrywki.

Wideo na temat: willie dixon
 • Mroczne cienie

  Reżyser Tim Burton przenosi kultowy serial "Dark Shadows" na duży ekran i przedstawia gotycką komedię pod tym samym tytułem polski ("Mroczne cienie") z gwiazdorską obsadą: Johnnym Deppem, Michelle Pfeiffer i Heleną Bonham Carter. W 1752 r. Joshua i Naomi Collins razem z synem o imieniu Barnabas wyruszyli w rejs z Liverpoolu w Anglii do Ameryki, aby tam zacząć nowe życie. Ale nawet przemierzenie oceanu nie wystarczyło, żeby uwolnić się od tajemniczej klątwy, która prześladowała ich rodzinę. Po...