• Informacje na temat:

  władimir putin i tusk

Artykuły na temat: władimir putin i tusk
 • Co Putin chce ugrać "Katyniem"?

  Telewizja Rossija wyświetliła w piątek, 2 kwietnia, "Katyń" w kanale tematycznym Kultura w porze największej oglądalności. "Pokazanie filmu w telewizji rosyjskiej może być sygnałem odchodzenia przez rząd w Moskwie od rehabilitacji Józefa Stalina" - sugeruje we wtorkowym "Washington Post" Anne Applebaum, autorka nagrodzonej Pulitzerem książki o Gułagu.

 • Projekcja "Katynia" w Moskwie

  "Katyń" Andrzeja Wajdy zostanie pokazany 7 kwietnia w Centralnym Domu Dziennikarzy w Moskwie jako posłowie do retrospektywy polskiego filmu zatytułowanej "Kino moralnego niepokoju".

 • "Kino moralnego niepokoju" w Moskwie

  Pokazem obrazu "Bez znieczulenia" Andrzeja Wajdy rozpoczęła się we wtorek, 30 marca, w Centralnym Domu Dziennikarzy w Moskwie retrospektywa polskiego filmu zatytułowana "Kino moralnego niepokoju". W ciągu 9 dni miłośnicy kinematografii znad Wisły zobaczą 10 obrazów z lat 1975-81.

 • "Katyń" w rosyjskiej telewizji

  Na najbliższy piątek - 2 kwietnia - zaplanowano telewizyjny pokaz filmu "Katyń" Andrzeja Wajdy w państwowym rosyjskim kanale "Kultura" - poinformowała Telewizja Polska S.A.

 • Rosja: Dyskusja na temat "Katynia"

  Telewizja państwowa Rossija, która w piątek wieczorem zaprezentuje "Katyń" Andrzeja Wajdy, podała, że po projekcji filmu w jej studiu odbędzie się dyskusja z udziałem wybitnych przedstawicieli rosyjskiego świata filmu, kultury i polityki.

 • Otwarty pokaz "Katynia" w Moskwie

  "Katyń" Andrzeja Wajdy zostanie w kwietniu zaprezentowany na 3. Festiwalu Filmów Polskich Wisła w stolicy Rosji - poinformowali we wtorek organizatorzy tego festiwalu.

 • "Katyń" pokutą dla Rosji?

  Pokaz "Katynia" to dowód, że nasze społeczeństwo poczyniło poważny krok na drodze przywracania prawdy o tragedii II wojny światowej - ocenia w piątek rządowa "Rossijskaja Gazieta", anonsując wieczorną premierę dramatu Andrzeja Wajdy w telewizji Rossija.

 • TVP "dzieli się" Katyniem

  Telewizja Polska zawarła umowy ze stacjami: Polsat, TVN i TV Trwam w sprawie udostępnienia im sygnału transmisji z obu dni uroczystości obchodów 70. rocznicy zbrodni katyńskiej - poinformował w środę, 7 kwietnia, rzecznik TVP, Stanisław Wojtera.

 • Czesio do europarlamentu!

  Dla młodzieży polityka to świat absurdów. Przez dwa tygodnie nastolatki na jednym z portali internetowych zgłaszały kandydatów na europosłów, mogły też głosować na polityków z oficjalnych list partyjnych. Okazało się, że pierwsze miejsce na liście zajął... Czesio z "Włatców Móch".

 • Polityczna szopka w raju

  Jak co roku tradycyjnie na sylwestra TVP1 proponuje swoim widzom satyryczną "Szopkę noworoczną" Marcina Wolskiego przy współpracy Andrzeja Zaorskiego, w reżyserii Janusza Zaorskiego.