• Informacje na temat:

  władysław pasikowski poklosie

Artykuły na temat: władysław pasikowski poklosie
 • ​Władysław Pasikowski: Nie tylko "Psy"

  Władysław Pasikowski jest jednym z najważniejszych polskich reżyserów, którzy rozpoczęli swoją karierę po 1989 roku. Jego debiut zelektryzował publiczność. Natomiast "Psy" przeszły do historii jako brutalne rozliczenie z poprzednim ustrojem. Chociaż reżyser tworzy do dziś, nie udało mu się już powtórzyć sukcesu pierwszych produkcji. 14 czerwca 2019 Pasikowski skończył 60 lat.

 • "Pokłosie" Pasikowskiego w USA

  ...30 lipca "Pokłosie" Władysława Pasikowskiego miało amerykańską prapremierę na festiwalu w San Francisco. Był to pierwszy pokaz filmu na kontynencie amerykańskim, obecnie trwają rozmowy o dystrybucji kinowej w Stanach Zjednoczonych.

 • Władysław Pasikowski wyreżyseruje kolejną część "Pitbulla"

  Władysław Pasikowski ("Pokłosie", "Jack Strong", "Psy") zastąpi Patryka Vegę na fotelu reżysera kolejnej części "Pitbulla" - poinformował producent obrazu Ent One Investment.

 • Krzysztof Zalewski: Zobacz teledysk "Kurier" do filmu Władysława Pasikowskiego

  Poniżej możecie zobaczyć teledysk do tytułowego utworu z filmu "Kurier" w reżyserii Władysława Pasikowskiego. Piosenkę wykonuje Krzysztof Zalewski.

 • "Pokłosie" Pasikowskiego powalczy o Złote Lwy

  ..."Pokłosie", najnowszy film Władysława Pasikowskiego ("Psy", "Kroll", "Operacja Samum"), został włączony w czwartek późnym wieczorem do Konkursu Głównego Gdynia Film Festival. O Złote Lwy rywalizuje więc już 14 tytułów. Premierowy pokaz obrazu zaplanowano na piątek, 11 maja.

 • Nagroda dla "Pokłosia"

  Na festiwalu w Jerozolimie film "Pokłosie" w reżyserii Władysława Pasikowskiego został nagrodzony nagrodą prezesa Yad Vashem, Avnera Shaleva.

 • "Pokłosie" otworzy "Cinergię"

  Pokaz najnowszego filmu Władysława Pasikowskiego "Pokłosie" z udziałem jego twórców, otworzy w piątek, 9 listopada, w łódzkim kinie Bałtyk 17. Forum Kina Europejskiego "Cinergia". Gośćmi Forum mają być znakomici reżyserzy Andriej Konczałowski oraz Ulrich Seidl.

 • Mocny powrót Pasikowskiego

  Jeden z najdłużej oczekiwanych polskich filmów ostatnich lat - "Pokłosie" Władysława Pasikowskiego - włączył się do gry o Złote Lwy Gdynia Film Festival. Mimo że spóźnionemu o kilka lat filmowi daleko do wybitności, pozostaje pierwszym polskim obrazem w tak otwarty sposób podejmującym rozliczeniowy dyskurs z polskim antysemityzmem.

 • "Pokłosie": Jest pierwszy zwiastun!

  Dystrybutor filmu "Pokłosie" - Monolith Films - ujawnił pierwszy teaserowy zwiastun najnowszej produkcji Władysława Pasikowskiego, która trafi na ekrany kin 9 listopada.

 • "Pokłosie": Odwaga i emocje

  Wspaniały, poruszający film - tak "Pokłosie" Władysława Pasikowskiego, które we wtorek, 6 listopada, wieczorem miało premierę w Warszawie, ocenił Andrzej Wajda. Minister kultury Bogdan Zdrojewski podkreślał, że podziwia twórcę "Pokłosia" za "odwagę podjęcia trudnego tematu".