• Informacje na temat:

  włoski magazyn

Artykuły na temat: włoski magazyn
 • Włoska historia Juliette Binoche

  Jak podał magazyn "Variety", scenariusz filmu został oparty na prawdziwej historii. Autorami skryptu są Gary Foster i Ethan Silverman. Podczas drugiej wojny światowej, w nazistowskich Włoszech, pewna kobieta wraz ze swym synem podróżowała po kraju szukając rabina, który będzie mógł odprawić ceremonię bar micwy. W religii żydowskiej bar micwa to ważna uroczystość - chłopcy w swe 13. urodziny...

 • Federico Fellini miałby 100 lat! "Gdy robię film, jestem jak Krzysztof Kolumb"

  ..."Słodkie życie", "Osiem i pół", "La strada", "Amarcord" - tymi filmami Federico Fellini wpisał się w historię światowego kina. Gdyby żył, 20 stycznia 2020 roku włoski mistrz obchodziłby 100. urodziny!

 • "365 dni": Znamy obsadę filmu

  Film "365 dni" na ekranach kin już 7 lutego 2020 roku. W Laurę Biel wcieli się debiutująca na wielkim ekranie Anna Maria Sieklucka, a Massima Torricellego zagra włoski gwiazdor Michele Morrone.

 • "Pinokio" Benigniego - zdjęcia w maju

  Trwają przygotowania do realizacji filmowej adaptacji książki "Pinokio". Informowaliśmy już, że reżyserem filmu i odtwórcą głównej roli będzie słynny włoski aktor, komik i reżyser Roberto Benigni. Magazyn Variet poinformował ostatnio, że ustalono już termin rozpoczęcia zdjęć - pierwszy klaps zabrzmi na planie w połowie maja 2001 roku.

 • Jerzy Skolimowski w obsadzie włoskiego filmu

  Na 75. Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w Wenecji pokazany zostanie poza konkursem włoski film "Una storia senza nome" (Historia bez imienia) w reżyserii Roberto Andò z Jerzym Skolimowskim w jednej z głównych ról. Film i udział polskiego reżysera budzą zainteresowanie prasy.

 • Paolo Sorrentino nakręci film dla Netfliksa

  Nagrodzony Oscarem za "Wielkie piękno" włoski reżyser Paolo Sorrentino zrealizuje dla Netfliksa film zatytułowany "The Hand of God". Jego akcja rozgrywać się będzie w Neapolu, czyli rodzinnym mieście artysty. Twórca wróci do tego miasta po dwudziestu latach od premiery swojego debiutanckiego filmu "O jednego więcej".

 • Roberto Benigni: Wrażliwy klaun

  Chwila, w której Roberto Benigni otrzymał Oscara za film "Życie jest piękne" pozostanie jednym z najbardziej pamiętnych momentów w historii nagród Akademii. Włoski aktor i reżyser, ucieleśnienie "kolosalnej radości" życia, obchodzi dziś 60. urodziny.

 • Nefarium o apostołach

  ...amerykański magazyn "Decibel". Materiał zarejestrowano w studiu "Omega-Gates", zimą 2009 roku. Miksami i masteringiem w szwedzkim studiu "Sonic Train" zajął się Andy LaRoque, będący także gitarzystą Kinga Diamonda. Na perkusji zagrał Garghuf (Enthroned, eks-Gorgoroth). W roli gości usłyszymy również Archaona, gitarzystę norweskiej grupy 1349, oraz Wildness Perversion z włoskiego Mortuary Drape...

 • Monica Bellucci gospodynią w Cannes

  ...początkowo zajmowała się modelingiem - jej zdjęcia pojawiały się w najpoczytniejszych magazynach, pozowała dla najsłynniejszych fotografów. Kariera modelki jest jednak krótka, dlatego podobnie jak(...) reżyser wypatrzył ją w jednym z magazynów i tylko na podstawie zdjęć dał jej niewielką rólkę w swoim "Drakuli" (1992). Jej pierwszą ważną kreacją, która została dostrzeżona przez znawców kina...

 • Wesele Toma Cruise'a imprezą roku!

  Magazyn "In Touch", który specjalizuje się w przeprowadzeniu różnego rodzaju plebiscytów, tym razem postanowił podsumować tegoroczne imprezy weselne. Na pierwszym miejscu znalazł się Tom Cruise (44 l., "Wojna światów" ) i Katie Holmes (27 l., "Batman-Początek" ), którzy wyróżnieni zostali za swoją włoską uroczystość.