• Informacje na temat:

  wnuki jana nowickiego

Artykuły na temat: wnuki jana nowickiego
 • Jan Nowicki: Nie chcę się spieszyć

  Skończył 80 lat. Choć w dorobku ma setki ról, zamiast oglądać się za siebie, woli patrzeć w przyszłość. W grudniu zobaczymy go w kinach w filmie „Pan T.”, gdzie wciela się w kombatanta.

 • Jan Himilsbach: Po prostu był sobą

  W niedzielę, 11 listopada, mija 30. rocznica śmierci Jana Himilsbacha - jednej z najbardziej charakterystycznych i barwnych postaci polskiego filmu i literatury, znanego z niepowtarzalnych kreacji w "Rejsie" i "Wniebowziętych".

 • Jan Himilsbach: Urodzony 31 listopada

  W środę, 30 listopada, mija 80. rocznica urodzin Jana Himilsbacha, odtwórcy roli Sidorowskiego w kultowej komedii "Rejs". Był najwspanialszym naturszczykiem w historii polskiego kina.

 • Zrekonstruowane "Sanatorium pod Klepsydrą" na festiwalu w Nowym Jorku

  Zrekonstruowany na nowo film Wojciecha J. Hasa "Sanatorium Pod Klepsydrą" zostanie pokazany w sekcji Revivals 58. New York Film Festival - poinformował w poniedziałek, 24 sierpnia, na Twitterze Polski Instytut Sztuki Filmowej (PISF).

 • Maja Komorowska: Porządkuję swoje życie

  Warlikowskim i oczywiście Krystianem Lupą - spotkanie niezapomniane! Miałam też wspaniałych partnerów: Zbyszka Zapasiewicza, Piotra Fronczewskiego, Daniela Olbrychskiego, Jana Nowickiego, Andrzeja Łapickiego(...) robić, choć mam świadomość, że wszystkiego uporządkować nie zdążę. Z wnukami relacje są bardzo uporządkowane. Mam wspaniałe wnuki. Kasia skończyła iberystykę. Zosia slawistykę. Jerzy studiuje filozofię...

 • Poszukujący ojciec, szczęśliwy mąż

  Kiedyś Łukasz Nowicki (38 l.) grał główne role w ambitnych sztukach teatralnych. Ale wciąż był tylko synem wielkiego aktora Jana Nowickiego i Barbary Sobotty - medalistki igrzysk olimpijskich i mistrzostw Europy w sprincie. Teraz prowadzi teleturniej "Postaw na milion", jest już znany i rozpoznawany. Zrozumiał, że sława przychodzi i odchodzi, a zostaje to, co najważniejsze: kochająca rodzina...

 • Grabowski: Hulaj dusza, piekła nie ma

  - Mam prawo do tego, żeby być sobą. I żeby robić to, na co mam ochotę, o ile to nie wykracza poza normy moralne i etyczne - mówi Andrzej Grabowski. Jest artystą wszechstronnym - gra w teatrze, filmach i serialach, występuje jako kabareciarz, nagrał płytę. Wybitny polski aktor 15 marca obchodzi 60. urodziny.