• Informacje na temat:

  wojciech marczewski

Artykuły na temat: wojciech marczewski
 • Wojciech Marczewski będzie miał swoją gwiazdę

  Reżyser, scenarzysta i pedagog Wojciech Marczewski zostanie uhonorowany gwiazdą w Łódzkiej Alei Gwiazd na ul. Piotrkowskiej. Jej odsłonięcie nastąpi w sobotnie południe i będzie częścią Festiwalu Transatlantyk. W jego trakcie będzie można obejrzeć wszystkie pełnometrażowe filmy reżysera.

 • Wojciech Marczewski odsłonił swoją gwiazdę na ul. Piotrkowskiej

  Reżyser, scenarzysta i pedagog Wojciech Marczewski odsłonił w sobotę, 13 lipca, swoją gwiazdę w Łódzkiej Alei Gwiazd na ul. Piotrkowskiej. To wyróżnienie oznacza to, że nasze filmy są jeszcze komuś potrzebne i one jeszcze "żyją" - mówił urodzony w Łodzi reżyser "Ucieczki z kina Wolność".

 • Marczewski wywołał "Dreszcze"

  ...- Nie życzę państwu miłego odbioru, ponieważ nie po to zrobiliśmy ten film, żeby komukolwiek było miło - powiedział Wojciech Marczewski podczas cyfrowej premiery filmu "Dreszcze".

 • Wojciech Marczewski: "Polityka przestała być moim światem"

  Pomimo późnej nocy, w środę 12 września, widzowie obejrzeli, już bez kłopotów, film Wojciecha Marczewskiego "Weiser". Obraz zrobił ogromne wrażenie na publiczności, która nagrodziła filmową adaptację powieści Pawła Huelle długą owacją, trwającą 2 minuty i 24 sekundy.

 • Machulski i Marczewski w Radzie PISF

  Minister kultury Bogdan Zdrojewski powołał w piątek Radę Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej na lata 2011-2014 - poinformował rzecznik ministra Maciej Babczyński. W skład rady weszli m.in. reżyserzy Wojciech Marczewski i Juliusz Machulski.

 • Szkoła filmowa Wajdy i Marczewskiego

  Reżyserzy Andrzej Wajda i Wojciech Marczewski chcą założyć szkołę filmową. Poinformowali o tym w niedzielę, 20 maja, na spotkaniu z gośćmi 46. Międzynarodowych Targów Książki w Warszawie. "Polsce jest potrzebna grupa nowych reżyserów. Wielu zdolnych młodych ludzi żyje na prowincji. Nasza rzeczywistość filmowa w małym stopniu odzwierciedla życie środowisk poza zasięgiem dużych centrów kulturalnych...

 • Gliński i Marczewski nagrodzeni przez minista kultury

  Robert Gliński i Wojciech Marczewski znaleźli się w gronie 17 osób, którym przyznano doroczne Nagrody Ministra Kultury. Uroczyste wręczenie wyróżnień odbędzie się 15 września na Zamku Królewskim w Warszawie.

 • Oscar dla syna W. Marczewskiego?

  Polak Filip Marczewski znalazł się w gronie nominowanych w tegorocznej edycji tzw. studenckich Oscarów. Kto z piątki nominowanych dostanie statuetkę, okaże się 10 czerwca. Oprócz filmu Marczewskiego "Melodramat", nominowano też studenckie obrazy z Danii, RPA, Niemiec i Hiszpanii. W sumie o nominacje ubiegało się 29 produkcji z 22 krajów - podała agencja dpa.

 • Marczewska z Kondratem wywołają "Dreszcze"

  ...lutego w warszawskim kinie Kultura, gdzie o godz. odbędzie się uroczysta premiera "Dreszczy" (1981) Wojciecha Marczewskiego w nowej, cyfrowej wersji.

 • Gdynia 2019: "Środowisko filmowe zostało zignorowane"

  Nie milkną kontrowersje wokół składu Konkursu Głównego 44. Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni. Środowisko filmowe krytykuje pominięcie w selekcji trzech produkcji wytypowanych przez Zespół Selekcyjny i zerwanie przez Komitet Organizacyjny niepisanej umowy. O sprawie wypowiedział się reżyser Wojciech Marczewski, przewodniczący rady programowej FPFF w Gdyni.

Dyskusje na temat: wojciech marczewski