• Informacje na temat:

  wojciech mecwaldowski 2012

Artykuły na temat: wojciech mecwaldowski 2012
 • Blond Kot i Mecwaldowski, Adamczyk z wąsem

  ...jakby po dwie role, które się dopełniają. Jestem zadowolony, bo to nie jest taka płytka psychologia" - zapowiada reżyser. W obsadzie znaleźli się również: Wojciech Mecwaldowski, Marta Żmuda Trzebiatowska i Adam Woronowicz. "Stawka większa niż śmierć" ma przypominać kombinację "Szeregowca Ryana" i "Jamesa Bonda". Premiera kinowa polskiej superprodukcji planowana jest na pierwszą połowę 2012 r.

 • Urodziny Wojciecha Mecwaldowskiego

  Wojciech Mecwaldowski kończy w czwartek, 5 kwietnia, 32 lata. Jego kariera nabiera rozpędu - niebawem do kin wejdzie kilka filmów z udziałem tego artysty.

 • Rusza 4. seria "Lekarzy"

  ...1 października startują zdjęcia do czwartej już serii "Lekarzy". Powstanie 13 nowych odcinków. Do głównej obsady serialu w roli nowego ordynatora chirurgii dołącza Wojciech Mecwaldowski. Reżyserem pierwszych 8 odcinków nowej serii będzie Marcin Wrona. TVN emituje właśnie trzecią serię produkcji. Widzowie pokochali "Lekarzy", w poniedziałki o 21.30 w porze emisji, TVN ogląda średnio 2,5 miliona...

 • Wybrano najlepszy debiut filmowy

  Film "Być jak Kazimierz Deyna" Anny Wieczur-Bluszcz został najlepszym pełnometrażowym debiutem 31. Koszalińskiego Festiwalu Debiutów Filmowych "Młodzi i Film". Nagrodą była statuetka "Wielkiego Jantara 2012" i 20 tys. zł. oraz pióro z dedykacją i dyplom prezydenta RP.

 • Olbrychski walczy pod Wiedniem

  W Rumunii rozpoczęły się zdjęcia do superprodukcji "Bitwa pod Wiedniem". W obsadzie filmu, realizowanego w koprodukcji włosko-polsko-tureckiej, znajdą się Alicja Bachleda-Curuś, Daniel Olbrychski, Andrzej Seweryn i Borys Szyc. Premiera - w 2012 roku.

 • Polskie gwiazdy w "Bitwie pod Wiedniem"

  Budżet w wysokości 50 mln zł. Ponad 100 znakomitych aktorów, a wśród nich gwiazdy polskiego kina, 10 tys. statystów, 3 tys. koni i 13 tygodni zdjęć w kilku krajach Europy, także w Polsce. Oto podstawowe informacje świadczące o rozmachu międzynarodowej superprodukcji historycznej "Bitwa pod Wiedniem". W głównych rolach - m.in. Daniel Olbrychski i Alicja Bachleda-Curuś.

 • To koniec serialu "Lekarze"!

  Bobrowski, Jacek Koman, Agnieszka Więdłocha, Katarzyna Bujakiewicz, Wojciech Mecwaldowski, a w piątej serii także Borys Szyc. Przez pierwsze trzy sezony gwiazdą produkcji był Paweł Małaszyński, który(...) aktorka... "Lekarze" pojawili się na antenie we wrześniu 2012 roku. Serial okazał się sukcesem (pierwszą serię oglądało 3 mln widzów) i szybko zdecydowano o nakręceniu drugiego sezonu. Wiosną tego roku...

 • "Dziewczyna z szafy" triumfowała w Rzymie

  "Dziewczyna z szafy" w reżyserii Bodo Koxa wygrała XIII Festiwal Kina Niezależnego w Rzymie w kategorii najlepszy film zagraniczny. To kolejny sukces polskiego kina na tym festiwalu.

 • Kloss wraca na ekrany!

  .... Ma przypominać kombinację "Szeregowca Ryana" i "Jamesa Bonda". Premiera kinowa polskiej superprodukcji planowana jest na pierwszą połowę 2012 roku Scenariusz przygotował Władysław Pasikowski, autor takich filmów jak "Kroll", "Psy" i "Psy 2. Ostatnia krew". W obsadzie, obok Mikulskiego i Karewicza, pojawią się m.in.: Daniel Olbrychski, Wojciech Mecwaldowski, Marta Żmuda Trzebiatowska i Adam...

 • Najgorsze polskie filmy roku: Nominacje!

  Zbliża się finał trzeciej edycji Nagród Węże, które przyznawane są najgorszym wytworom polskiej kinematografii. Akademia Węży ogłosiła tegoroczne nominacje. "Tajemnica Westerplatte" zdominowała pierwszy etap rywalizacji.

Zdjęcia na temat: wojciech mecwaldowski 2012