• Informacje na temat:

  wojciech pokora

Artykuły na temat: wojciech pokora
 • Zmarł Wojciech Pokora

  Zmarł Wojciech Pokora, wybitny aktor filmowy i teatralny. Miał 83 lata. Największą popularność i sympatię widzów przyniosła mu rola gosposi domowej Marysi w komedii "Poszukiwany, poszukiwana" Stanisława Barei. Informację o śmierci aktora przekazała Krystyna Janda.

 • Pogrzeb Wojciecha Pokory 10 lutego

  Pogrzeb aktora Wojciecha Pokory odbędzie się 10 lutego. Kultowy aktor zmarł 4 lutego w wieku 83 lat.

 • Jubileusz Wojciecha Pokory

  ...2 października Wojciech Pokora skończy 80 lat. Z tej okazji stacja TVP Seriale zorganizowała aktorowi jubileusz w siedzibie TVP, na którym oprócz samego jubilata, pojawiły się też jego ekranowe partnerki z popularnych seriali - Anna Seniuk z "Czterdziestolatka" oraz Hanna Bieniuszewicz z serialu "Alternatywy 4".

 • Olga Lipińska: Wojciech Pokora miał wielki talent komediowy

  Wojciech Pokora miał ogromne poczucie humoru, to był wielki talent komediowy - powiedziała PAP reżyserka Olga Lipińska o zmarł w niedzielę, 4 lutego, nad ranem aktorze.

 • Pogrzeb Wojciecha Pokory. "Odszedł twórca ujmujący skromnością"

  Wojciech Pokora został pochowany w sobotę, 10 lutego, na Cmentarzu Bohaterów Bitwy Warszawskiej 1920 r. w Radzyminie. "Odszedł twórca powszechnie lubiany i podziwiany, ujmujący skromnością i dystansem wobec siebie" - napisał w liście prezydent Andrzej Duda.

 • ​Wojciech Pokora na scenie rozkwitał temperamentem

  ...- Wojciech Pokora był cichym, zamkniętym obserwatorem tego, co się dookoła dzieje, a na scenie rozkwitał temperamentem; w swojej kruchej sylwetce i wysokim głosie uzyskiwał efekt niebywały - powiedział PAP prezes ZASP Olgierd Łukaszewicz, wspominając zmarłego w niedzielę, 4 lutego, aktora.

 • Wojciech Pokora: Klątwa gosposi

  Pamiętamy go jako "Poszukiwany, poszukiwana", chociaż tej roli wyjątkowo nie lubi. Ceni sobie za to kreację hrabiego Żorża Ponimirskiego w serialu "Kariera Nikodema Dyzmy". Z Wojciechem Pokorą rozmawiał Krzysztof Pyzia. Wywiad-rzeka "Z Pokorą przez życie" ukaże się 22 września.

 • Wojciech Pokora nie żyje. Jego wnuczka Agata Nizińska pokazała wzruszające zdjęcie

  Na Instagramie Agata Nizińska pokazała swoje zdjęcie ze zmarłym w niedzielę aktorem Wojciechem Pokorą. Odtwórca roli gosposi domowej Marysi w komedii "Poszukiwany, poszukiwana" Stanisława Barei był dziadkiem 32-letniej wokalistki i aktorki.

 • Wojciech Pokora kończy 75 lat

  Perfekcjonizm, skromność i ... piękne nogi - to główne zalety Wojciecha Pokory. Jeden z najpopularniejszych polskich aktorów, odtwórca niezapomnianych ról w komediach Stanisława Barei, będzie w piątek świętował 75 lat...

 • Wojciech Pokora: Aktor z przypadku

  Wojciech Pokora to wspaniały aktor filmowy i teatralny. Choć największą popularność i sympatię widzów przyniosła mu rola gosposi domowej Marysi w komedii "Poszukiwany, poszukiwana" Stanisława Barei, on sam przyznaje, że ten film to przekleństwo. "Muszę przyznać, że wcale nie chciałem tego grać" - mówi aktor, który kończy dzisiaj 78 lat.

Zdjęcia na temat: wojciech pokora
Wideo na temat: wojciech pokora
Dyskusje na temat: wojciech pokora