• Informacje na temat:

  wojna polsko ruska film

Artykuły na temat: wojna polsko ruska film
 • "Wojna polsko-ruska": Gdy rozum śpi

  W środę, 22 maja, mija dokładnie dziesięć lat od premiery "Wojny polsko-ruskiej" Xawerego Żuławskiego - ekranizacji kultowej powieści Doroty Masłowskiej z Borysem Szycem w roli głównej.

 • "Wojna polsko-ruska" ze Słoniem

  Film "Wojna polsko-ruska" w reżyserii Xawerego Żuławskiego zdobył główną nagrodę Słoń na 3. Festiwalu Filmów Polskich Wisła w Moskwie.

 • "Wojna polsko-ruska" w Krakowie

  Premiera filmu Xawerego Żuławskiego "Wojna polsko-ruska", będąca ekranizacją słynnej powieści Doroty Masłowskiej, odbędzie się podczas kwietniowego festiwalu Off Plus Camera (17-26 kwietnia).

 • "Wojna polsko-ruska" w maju

  ..."Wojna polsko-ruska" - ekranizacja kultowej powieści Doroty Masłowskiej z Borysem Szycem w roli głównej, trafi do kin 22 maja - poinformował dystrybutor obrazu, ITI Cinema. Wcześniej film pokazany zostanie na kwietniowym festiwalu Off Plus Camera .

 • Polsko-rosyjski film rozpocznie Sputnik

  Słowa powitalne prezydentów Polski i Rosji, Bronisława Komorowskiego i Dmitrija Miedwiediewa, zostaną odczytane podczas czwartkowego otwarcia w Warszawie 4. Festiwalu Filmów Rosyjskich "Sputnik nad Polską". Dla publiczności festiwalowe filmy będą prezentowane od piątku.

 • Pierwszy polski film dresiarski?

  Film stanowiący ekranizację książki Doroty Masłowskiej "Wojna polsko-ruska pod flagą biało-czerwoną" będzie gotowy dopiero w styczniu - powiedział reżyser Xawery Żuławski. Czy będzie to "pierwszy polski film dresiarski"?

 • "Rewers", "Dom zły" czy "Wojna..."?

  ..."Rewers", "Dom zły" i "Wojna polsko-ruska" otrzymały nominacje do Polskiej Nagrody Filmowej Orzeł 2010 w kategorii najlepszy polski film. Listę nominacji do Orłów 2010 w poszczególnych kategoriach ogłoszono w poniedziałek, 1 lutego, w Warszawie.

 • "Dywizjon 303. Historia prawdziwa": Nie pomyl filmu

  W piątek, 31 sierpnia, na ekrany polskich kin wchodzi superprodukcja "Dywizjon 303. Historia prawdziwa", opowiadająca o legendarnym oddziale polskich lotników. To drugi w krótkim czasie film na ten sam temat, ponieważ wciąż grana jest polsko-brytyjska "303. Bitwa o Anglię", która premierę miała 17 sierpnia.

 • ​Ekipa filmu "Dywizjon 303" w Londynie

  Aktorzy i producenci filmu "Dywizjon 303", który pokaże historię polskich pilotów walczących w Bitwie o Anglię, odwiedzili w czwartek, 7 sierpnia, Londyn, gdzie spotkali się z księciem Kentu Michaelem i pokazali krótki zwiastun filmu.

 • Festiwal "Młodzi i Film" 2018: Kto w jury?

  Znamy już składy jurorskie kolejnej edycji Koszalińskiego Festiwalu Debiutów Filmowych "Młodzi i Film". Filmowa impreza rozpocznie się 18 czerwca w Koszalinie.

Wideo na temat: wojna polsko ruska film
 • "Wojna polsko-ruska"

  Filmowa "Wojna polsko-ruska" to pełna adrenaliny, bezkompromisowa opowieść o młodych ludziach głodnych emocji i przeżyć i o nieokiełznanej sile ich wyobraźni! To filmowy rollercoaster o łapczywej miłości, która totalnie potrafi odmienić zwyczajne życie. Film jest opowieścią o sile uczuć, które sprawiają, że chcemy w życiu spróbować wszystkiego oraz zderzyć oczekiwania z własną wyobraźnią. Film

Dyskusje na temat: wojna polsko ruska film
 • Re: "Naznaczony": Miał być hit, a został... niesmak. Wszystko przez Piotra Adamczyka?

  Niestety, nie rozumiem fenomenu Adamczyka, podobnie jak wielu innych aktorów, którzy są na topie jak np Szyc. Uważam, że nie potrafią grać. Fakt, że w filmie wykreować można każdego, bo film kręci się kawałkami i dane sceny powtarza się do znudzenia. Szyc tylko w jednej roli zagrał dobrze, bo zagrał siebie i to był film "Wojna polsko-ruska".

 • Re: Następca Szarika?

  -20 min., teksty w których przeważa wulgaryzm np. "Wojna polsko-ruska"- film całkiem nie zrozumiały i wg mnie na darmo wydane pieniądze. A niby suuuuuuuper komedia. Dno nic więcej. Z polskim kinem źle(...)Czy polskie kino, polskie filmy zarówno pełnometrażowe jak i seriale już całkiem upadły tak by nie mogły się podnieść???? To co teraz się dzieje z polskim kinem - a zwłaszcza z serialami - to wg