• Informacje na temat:

  wokalista dżem

Artykuły na temat: wokalista dżem
 • Rysiek Riedel: Sen o wolności. 25. rocznica śmierci wokalisty grupy Dżem

  Wraz z zespołem Dżem nagrał kilka ważnych dla polskiej muzyki bluesowej i rockowej płyt. Wystąpił na kilku tysiącach entuzjastycznie przyjętych koncertach. Życie poświęcił muzyce. Dość krótkie, gdyż zmarł przed czterdziestką. Przeżył co prawda swoich idoli - Jima Morrisona czy Janis Joplin, ale odchodził równie dramatycznie, jak oni. Na oczach swoich fanów. Niczego nie tuszował i nikogo nie...

 • Gitarowy Rekord Guinnessa 2020: Sebastian Riedel w przeboju Dżemu dla służby zdrowia

  Uczestnicy Gitarowego Rekordu Guinnessa 1 maja zagrają wspólnie przebój "Naiwne pytania" grupy Dżem, by w ten sposób podziękować pracownikom służby zdrowia, którzy walczą z pandemią koronawirusa. Utwór zaśpiewa Sebastian Riedel, syn Ryśka Riedla, legendarnego wokalisty Dżemu.

 • Paweł Berger (Dżem): W drodze do nieba. 15. rocznica śmierci

  ..."Pracy jest dużo, ale najwięcej jest jeżdżenia po tych naszych dziurach i to jest najbardziej wkurzające. Najbardziej nas wykańczająca to jest właśnie podróż" - powiedział Paweł Berger w wywiadzie udzielonym przed koncertem Dżemu w Rzeszowie. Kilka godzin po występie okazało się, że był to jego ostatni wywiad. 15 lat temu, 27 stycznia 2005 roku na autostradzie A4 w pobliżu Jaworzna doszło do...

 • Wokalista Dżemu solo: "Ogień i woda"

  ..."Ogień i woda" to tytuł płyty Maćka Balcara, wokalisty grupy Dżem, nagranej z zespołem Nie-Bo.

 • Dżem kończy 40 lat. Ponad 70 koncertów

  ...13 stycznia koncertem podczas 27. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Rzeszowie rozpocznie się jubileusz 40-lecia grupy Dżem.

 • ...13 maja ukaże się nowy album zespołu Dżem, zatytułowana "Być albo mieć". Jak powiedział Jacek Dewódzki, wokalista grupy, płyta ma być wesoła i będzie do pewnego stopnia zaskoczeniem dla fanów.

 • Hej Fest 2019: Bednarek i Dżem rozgrzali publiczność na Gubałówce

  Podczas kolejnej odsłony Hej Fest 2019 na Gubałówce w Zakopanem zaprezentowali się Bednarek i legenda polskiego blues rocka - Dżem.

 • Dżem: Urodzinowe łzy

  W sobotę (3 października), w katowickim Spodku 30. urodziny świętowała rodzima bluesrockowa legenda - Dżem. Nie zabrakło łez wzruszenia.

 • Dżem: Wspominając Bergera

  Warsztatami muzycznymi rozpoczął się w Kaliszu III Festiwal Muzyczny im. Pawła Bergera "Gramy nad Prosną". Na finał trzydniowego festiwalu (3-5 września) zagra Dżem - zespół którego klawiszowcem był tragicznie zmarły muzyk.

 • Rysiek Riedel we wspomnieniach. 25 lat od śmierci wokalisty grupy Dżem

  ...30 lipca minie 25 lat od śmierci Ryszarda Riedla, niezapomnianego wokalisty grupy Dżem. Jego postać przypomina książka "Rysiek Riedel we wspomnieniach", którą napisał Marcin Sitko, a słowo wstępne przygotował Sebastian Riedel, lider grupy Cree i syn nieżyjącego muzyka.

Zdjęcia na temat: wokalista dżem