• Informacje na temat:

  współczesne ikony

Artykuły na temat: współczesne ikony
 • Recenzja Madonna "Madame X": Muzyka, która nie łączy pokoleń

  Ikony muzyki też zapominają, jak się nagrywa dobre piosenki. A najczęściej jest tak, kiedy ktoś chce na siłę być fajnym i trendy.

 • Ikoniczne stroje Elizabeth Taylor na aukcji

  Od drogocennej biżuterii po designerskie kreacje - zawartość imponującej garderoby Elizabeth Taylor pod koniec tego roku wyląduje na aukcji. Fani zmarłej przed laty ikony Hollywood będą mogli nabyć jej ikoniczne stroje, które trwale zapisały się w historii mody.

 • "​Zalewski śpiewa Niemena" już dostępny

  Najnowszy album Krzysztofa Zalewskiego "Zalewski śpiewa Niemena" trafił na sklepowe półki w piątek 26 stycznia. Na płycie znalazły się piosenki ikony polskiego rocka Czesława Niemena.

 • Benedict Andrews o Jean Seberg i Kristen Stewart: W słusznej sprawie

  ...30 sierpnia minęło 40 lat od śmierci Jean Seberg, amerykańskiej aktorki, ikony francuskiej Nowej Fali, która zapisała się w świadomości widzów jako Patricia Franchini z "Do utraty tchu" Jeana-Luca Godarda. Tego dnia podczas 76. Międzynarodowego Festiwalu w Wenecji odbyła się premiera filmu "Seberg" Benedicta Andrewsa. W postać tytułowej bohaterki wcieliła się amerykańska gwiazda Kristen Stewart.

 • Olivier Assayas: Kręcenie filmów to kwintesencja życia na krawędzi

  ...obrazy zdają się być jednocześnie bardzo współczesne co ponadczasowe. Ku zdumieniu kolegów z branży, kilka lat temu dał szansę zabłysnąć w nieoczywistym repertuarze amerykańskiej gwiazdce sagi dla(...) swojej sławy, statusu ikony mody i kontraktów z różnymi słynnymi markami po to, by zyskać wolność na innych polach, przede wszystkim w kinie. Podejrzewam, a podejrzenie to graniczy z pewnością, że...

 • O utracie niewinności

  ..."Post tenebras lux" autorstwa ikony nowohoryzontowego kina Carlosa Reygadasa już od piątku, 8 lutego, w polskich kinach. Produkcję uznano za odkrycie ostatniego festiwalu w Cannes, na którym najwybitniejszy współczesny reżyser meksykański otrzymał nagrodę za reżyserię.

 • Angelina Jolie jak Ingrid Bergman

  Clint Eastwood ma nową muzę. Według gwiazdora, Angelina Jolie jest jak ikony starego hollywoodzkiego kina - Katharine Hepburn czy Ingrid Bergman.

 • Zwyczajni niezwyczajni

  Punkowa kapela, której członkowie mają zespół Downa, najsłynniejszy na świecie klub ze striptizem, poszukiwanie ukrytych znaczeń kultowego filmu - dzięki poruszaniu tak intrygujących tematów współczesne kino dokumentalne coraz skuteczniej rywalizuje z fabularnym. Bardzo dobrze odzwierciedlają to filmy pokazywane na tegorocznym festiwalu T-Mobile Nowe Horyzonty.

 • "Dawca pamięci": Nic nie jest takim, jakie się wydaje

  ..."Dawca pamięci" to ekranizacja światowego bestsellera Lois Lowry, jednej z najczęściej nagradzanych amerykańskich powieści młodzieżowych ostatnich dekad. W wizjonerskiej opowieści o świecie, w którym ludzie zapomnieli, czym są miłość, pamięć i... kolory wystąpiły ikony Hollywood - Jeff Bridges i Meryl Streep.

 • Kino Kryzysu na Off Plus Camera

  Kino Kryzysu to kolejna nowa sekcja, obok Kino Spod Ciemnej Gwiazdy i Black American Cinema, która znalazła się w ramach tegorocznej Off Plus Camera. Sekcja ta prezentuje wybrane filmy dokumentalne i fabularne, które na różne sposoby analizują fenomen globalnego kryzysu. Współczesne kino stawia pytania o stan świata, który wszyscy zamieszkujemy. Czy mogą one mieć wpływ na jego aktywną przemianę?

Wideo na temat: współczesne ikony