• Informacje na temat:

  współczesne kino

Artykuły na temat: współczesne kino
 • Rosja: Współczesne kino polskie

  Pokazem filmu "Stara Baśń. Kiedy słońce było bogiem" w reżyserii Jerzego Hoffmana rozpoczął się w Moskwie, w piątek wieczorem, 2 kwietnia, największy od upadku Związku Radzieckiego przegląd polskiego kina współczesnego. Publiczność w moskiewskim Domu Kina w ciągu 10 dni obejrzy ponad 20 filmów, w tym również produkcje dokumentalne.

 • "6 dni Strusia" - współczesne polskie kino

  Zanim Jarosław Żamojda przystąpi do realizacji nowej wersji "Krzyżaków", nakręci film "6 dni Strusia", rozgrywający się we współczesnej Polsce. W zamyśle reżysera ma to być żartobliwa opowieść o robieniu kariery w dużym mieście. Głównym bohaterem będzie zespół koszykówki, a szczególnie jego lider - Tomek Strusiński.

 • KINO 2020: Pierwszy festiwal filmowy w czasie kwarantanny

  ...​W weekend, 16-17 maja, na antenie TVN Fabuła odbędzie się Festiwal KINO 2020. W ramach konkursu zostaną pokazane najciekawsze projekty ocenione przez jury złożone z najwybitniejszych polskich twórców filmowych - Agnieszkę Holland, Joannę Kos-Krauze, Agnieszkę Smoczyńską, Piotra Domalewskiego oraz Tomasza Wasilewskiego. Projekty można zgłaszać do 5 maja.

 • Kino erotycznego skandalu

  Weźmy najsłynniejszą erotyczną scenę lat. 90. - w "Nagim instynkcie" Sharon Stone pokazuje Michaelowi Douglasowi, że nie ma bielizny - i porównajmy ją z fragmentem "Intymności" (2000) Patrice'a Chereau, w której Kerry Fox bierze do ust penisa ekranowego partnera, a zrozumiemy, jak zmienił się sposób eksploatacji przez współczesne kino granic obyczajowej poprawności.

 • 59. Krakowski Festiwal Filmowy: Kino plenerowe, pokazy dla dzieci, warsztaty, wystawy

  Plenerowe kino pod Wawelem i we wnętrzu Barbakanu, pokazy dla dzieci, warsztaty czy japońskie animacje - na widzów 59. Krakowskiego Festiwalu Filmowego czeka wiele wydarzeń, na które wstęp jest bezpłatny. Impreza rozpoczyna się w niedzielę, 26 maja.

 • Kino w pięciu smakach

  W dniach 30 marca - 1 kwietnia w warszawskim kinie Muranów odbędzie się I Przegląd Filmów Wietnamskich "Kino w pięciu smakach".

 • Czy kino może nawrócić?

  ...więc jednym z filmowych bohaterów, a jego życie okazało się tyleż filmowe, co trudne do opowiedzenia na ekranie. Współczesne kino zdaje się mieć podobne problemy z filmową biografią Jana Pawła II(...) filmowej). Kino już u samego zarania postanowiło więc zająć się tematyką religijną. Ówczesna konwencja kinematograficzna oraz jarmarczne pochodzenie filmu uniemożliwiało jednak wyjście poza obrazkową...

 • Kino batalistyczne w natarciu

  Rok 2004 kinomani zaczną od mocnego akcentu batalistycznego - "Powrót Króla" , trzecia część trylogii "Władca Pierścieni" to właściwie opis jednej wielkiej bitwy, ostatecznego starcia sił Dobra i Zła. Przesąd, zgodnie z którym jaki pierwszy dzień roku, taki cały rok, tym razem chyba się sprawdzi - można przeczytać w "Gazecie Wyborczej".

 • Kino historyczne bez patosu

  Oddziału Instytutu Pamięci Narodowej w Warszawie. - Mam niekiedy wrażenie, że współczesne kino historyczne w coraz mniejszym stopniu jest kinem, a w coraz większym - grą komputerową. Przed laty kręcąc(...)- Na ekrany wchodzi właśnie thriller "Kret" Rafaela Lewandowskiego, ważny film na temat współczesnej historii Polski - o działaczu "Solidarności", który po latach zostaje oskarżony o współpracę z SB...

 • Kino Kryzysu na Off Plus Camera

  Kino Kryzysu to kolejna nowa sekcja, obok Kino Spod Ciemnej Gwiazdy i Black American Cinema, która znalazła się w ramach tegorocznej Off Plus Camera. Sekcja ta prezentuje wybrane filmy dokumentalne i fabularne, które na różne sposoby analizują fenomen globalnego kryzysu. Współczesne kino stawia pytania o stan świata, który wszyscy zamieszkujemy. Czy mogą one mieć wpływ na jego aktywną przemianę?

Wideo na temat: współczesne kino
Dyskusje na temat: współczesne kino