• Informacje na temat:

  wybitna polska

Artykuły na temat: wybitna polska
 • Pogrzeb Emila Karewicza. Ostatnie pożegnanie wybitnego aktora

  ..., ministra kultury i dziedzictwa narodowego Piotra Glińskiego odczytał wiceszef MKiDN Jarosław Sellin. "Wraz ze śmiercią Emiliana Karewicza kultura polska utraciła jeden z najbardziej wyrazistych...

 • Krzysztof Penderecki nie żyje. Kiedy pogrzeb wybitnego kompozytora?

  Wybitny kompozytor, dyrygent i pedagog Krzysztof Penderecki spocznie w Panteonie Narodowym w kościele śś. Piotra i Pawła w Krakowie - powiedział PAP przewodniczący Rady Fundacji Panteon Narodowy prof. Franciszek Ziejka.

 • Pogrzeb Romualda Lipki w Lublinie. "Żegnamy wybitnego artystę"

  Za nami msza pogrzebowa Romualda Lipki w Archikatedrze Lubelskiej. Klawiszowiec i współtwórca wielu przebojów Budki Suflera został pochowany na cmentarzu przy ul. Lipowej.

 • "Geniusze": Film o życiu wybitnego polskiego matematyka na Berlinale

  Opublikowano pierwszy, międzynarodowy trailer filmu "Geniusze" (Adventures of a Mathematician) - o życiu Stanisława Ulama - polskiego matematyka, współtwórcy bomby wodorowej. Obraz zostanie pokazany podczas Międzynarodowego Festiwalu Filmowego, który 20 lutego rozpoczyna się w Berlinie.

 • Martin Scorsese: Wybitny reżyser i przyjaciel Polski ma urodziny

  ...do dystrybucji, a sam reżyser został oskarżony o bluźnierstwo... Scorsese przyznał się w jednym z wywiadów do tego, że duży wpływ na jego twórczość miała polska kinematografia. "Nie umiem...

 • Jan Kobuszewski: Ostatnie pożegnanie wybitnego aktora

  Jan Kobuszewski spoczął w poniedziałek na Starych Powązkach w Warszawie. - Był aktorem, do którego należało się zwracać "jego wysokość" nie tylko ze względu na wzrost - mówił wieloletni dyrektor stołecznego Teatru Kwadrat Edmund Karwański podczas uroczystości pogrzebowych.

 • 10 lat temu zmarł wybitny aktor Zbigniew Zapasiewicz

  Był kwintesencją aktorstwa i teatru - wspominał Jerzy Jarocki. W filmach Zanussiego wykreował bohatera symbolizującego uwikłania polskiego inteligenta - pisano o jednym z najwybitniejszych powojennych aktorów polskich. 14 lipca mija 10. rocznica śmierci Zbigniewa Zapasiewicza.

 • Był "wybitnie inteligentny"

  - To był człowiek wybitnie inteligentny i utalentowany - powiedziała o Krzysztofie Teodorze Toeplitzu reżyser Agnieszka Holland. Toeplitz - pisarz, publicysta, krytyk filmowy i autor filmowych scenariuszy - zmarł we wtorek w Warszawie.

 • ​Antoni Krauze: Wybitny filmowiec, wspaniały człowiek

  ..."Myślę, że to jest oczywiste. Wystąpiliśmy dzisiaj rano do pana premiera o pogrzeb państwowy. Rozmawiałem z żoną i córką Antoniego Krauze. Poprosiłem o zgodę na taki charakter uroczystości" - powiedział Gliński. "Myślę, że będzie tak, jak być powinno. Musimy być razem w takiej sytuacji. Ten wielki twórca i wielki polski artysta oczywiście będzie miał pogrzeb państwowy, bo Polska jest mu to winna...

 • Zofia Rysiówna: Wybitnie inteligentna, ale charakter ciężki

  Była gwiazdą, ale nie zachowywała się jak gwiazda. Ubierała się skromnie, nie malowała. I zawsze mówiła, co myśli, nawet gdy mogło ją to wiele kosztować.

Zdjęcia na temat: wybitna polska
Wideo na temat: wybitna polska
 • Magda Gessler otworzy restaurację w Chicago lub Toronto

  Magda Gessler twierdzi, że polska tradycja kulinarna jest wybitna, łączy w sobie bowiem zwyczaje i przepisy wielu narodowości. Gwiazda TVN zamierza otworzyć restaurację za granicą, prawdopodobnie w Toronto lub w Chicago.

 • Danuta Szaflarska 1915-2017

  Nie żyje Danuta Szaflarska, wybitna polska aktorka filmowa i teatralna, znana między innymi z filmów "Zakazane piosenki", "Skarb" i "Pora umierać". Aktorka zmarła w niedzielę, 19 lutego, w Warszawie. Miała 102 lata.

 • Maja Sablewska: Uwielbiam Krystynę Jandę

  Uwielbiam kobiety z pasją – mówi Maja Sablewska. Za taką kobietę znana stylistka uważa Krystynę Jandę. Przyznaje, że wybitna polska aktorka jest dla niej ogromną inspiracją. Sablewska ma nadzieję, że w niedalekiej przyszłości będzie mogła poznać swoją idolkę osobiście.

Dyskusje na temat: wybitna polska