• Informacje na temat:

  wybitni polscy

Artykuły na temat: wybitni polscy
 • "Geniusze": Film o życiu wybitnego polskiego matematyka na Berlinale

  Stanisław Ulam brał udział w pracach nad bombą atomową w ramach "Projektu Manhattan" i przyczynił się do skonstruowania bomby wodorowej.  W filmie "Geniusze" zagrali m.in. polscy aktorzy: Philippe Tłokiński (jako Stanisław Ulam), Fabiana Kocięcki, Mateusz Więcławek, a także gwiazdy europejskiego kina - m.in. Esther Garrel i Joel Basman. Polskich akcentów podczas festiwalu w Berlinie będzie...

 • Pogrzeb Emila Karewicza. Ostatnie pożegnanie wybitnego aktora

  - Był zwycięzcą; spełnionym artystą w zawodzie i szczęśliwym człowiekiem w życiu prywatnym - mówił b. prezes ZASP Krzysztof Kumor podczas pogrzebu aktora Emila Karewicza. Odtwórca m.in. ról Jagiełły w "Krzyżakach" i Hermanna Brunnera w "Stawce większej niż życie" spoczął we wtorek na stołecznych Powązkach Wojskowych.

 • Krzysztof Penderecki nie żyje. Wybitny kompozytor miał 86 lat

  Krzysztof Penderecki zmarł dziś rano (29 marca) w swoim domu w Krakowie – poinformowało Radio Kraków. Wybitny kompozytor, dyrygent i pedagog muzyczny miał 86 lat.

 • Krzysztof Penderecki nie żyje. Kiedy pogrzeb wybitnego kompozytora?

  Wybitny kompozytor, dyrygent i pedagog Krzysztof Penderecki spocznie w Panteonie Narodowym w kościele śś. Piotra i Pawła w Krakowie - powiedział PAP przewodniczący Rady Fundacji Panteon Narodowy prof. Franciszek Ziejka.

 • Pogrzeb Romualda Lipki w Lublinie. "Żegnamy wybitnego artystę"

  Za nami msza pogrzebowa Romualda Lipki w Archikatedrze Lubelskiej. Klawiszowiec i współtwórca wielu przebojów Budki Suflera został pochowany na cmentarzu przy ul. Lipowej.

 • Wybitny, niedoceniony

  "Kluba i inni" to tytuł książki o wieloletnim rektorze łódzkiej "filmówki" - zmarłym w 2005 r. reżyserze Henryku Klubie. Kluba jawi się w niej jako twórca wybitny, aczkolwiek - jak sugerują autorzy - niedostatecznie doceniony przez polskie środowisko filmowe.

 • Jan Kobuszewski: Ostatnie pożegnanie wybitnego aktora

  ...żona Hanna Zembrzuska z córką Marianną). Jak podkreślił w homilii bp Piotr Jarecki, Jan Kobuszewski był nie tylko "jednym z najwybitniejszych współczesnych polskich aktorów", ale również człowiekiem...

 • Był wybitnym polskim reżyserem

  W niedzielę, 3 października, minie 10. rocznica śmierci Wojciecha Jerzego Hasa, jednego z najwybitniejszych polskich reżyserów, twórcy takich filmów, jak: "Pętla", "Pożegnania", "Rękopis znaleziony w Saragossie" czy "Sanatorium pod Klepsydrą".

 • 10 lat temu zmarł wybitny aktor Zbigniew Zapasiewicz

  Był kwintesencją aktorstwa i teatru - wspominał Jerzy Jarocki. W filmach Zanussiego wykreował bohatera symbolizującego uwikłania polskiego inteligenta - pisano o jednym z najwybitniejszych powojennych aktorów polskich. 14 lipca mija 10. rocznica śmierci Zbigniewa Zapasiewicza.

 • Martin Scorsese: Wybitny reżyser i przyjaciel Polski ma urodziny

  Ma na swoim koncie takie filmy jak "Taksówkarz", "Chłopcy z ferajny", "Wściekły byk" czy "Kasyno". Jest laureatem Oscara za najlepszą reżyserię za film "Infiltracja", a także organizatorem pokazów "Mistrzowie Polskiego Kina". Marin Scorsese 17 listopada kończy 77 lat.

Zdjęcia na temat: wybitni polscy
Wideo na temat: wybitni polscy
 • "Bodo": Widowiskowa opowieść o wybitnym artyście

  "Bodo" to widowiskowa opowieść o życiu jednego z największych polskich gwiazdorów epoki międzywojnia. W rolach głównych widzowie zobaczą m.in. Antoniego Królikowskiego, Tomasza Schuchardta, Patricię Kazadi, Edytę Herbuś i Adama Fidusiewicza.

 • "Zimna gra" to wyjątkowy projekt filmowy firmy producenckiej Watchout Studio, do którego zdjecia powstają m.in. w Pałacu Kultury i Nauki. Koprodukcja TVN "Zimna gra" to pierwszy w historii film realizowany przez polskich producentów z myślą o dystrybucji międzynarodowej. Za scenariusz i reżyserię odpowiada Łukasz Kośmicki, któremu udało się zaangażować do projektu wybitnych twórców z Polski i zagranicy. Za scenografię odpowiada Allan Starski, za zdjęcia Paweł Edelman, a w jednej z głównych...

Dyskusje na temat: wybitni polscy