• Informacje na temat:

  wybitni świata

Artykuły na temat: wybitni świata
 • Wybitny aktor chciał, żeby Izabela Trojanowska partnerowała mu... nago!

  Izabela Trojanowska, czyli niezapomniana Kasia Kunicka z "Kariery Nikodema Dyzmy" i Joanna Borewicz z "07 zgłoś się", była w młodości bardzo wstydliwa i za żadne skarby świata nie chciała paradować przed kamerą bez ubrania. Nie wszystkim mężczyznom, z którymi grała, podobało się, że jest... nierozbieralna.

 • Premiera dokumentu "Polacy w oczach świata"

  Premiera dokumentalnego filmu "Polacy w oczach świata", w którym na temat wybitnych przedstawicieli naszego narodu - cenionych za granicą polityków, uczonych, artystów, sportowców - wypowiadają się m.in. Dalajlama XIV i Barack Obama, odbyła się w czwartek, 2 października, w stolicy.

 • Nie żyje Alina Janowska! Wybitna aktorka miała 94 lata! Na co zmarła?

  Wybitna aktorka w ostatnich latach zmagała się z chorobą Alzheimera. Mąż Wojciech Zabłocki (87 l.) jakiś czas temu wyznał, że nie ma z nią żadnego kontaktu, a Janowska nie wstaje już z łóżka i nikogo nie poznaje... Teraz pojawiła się smutna wiadomość, że aktorka zmarła. To wielka strata dla całego aktorskiego świata. Janowska była bowiem wybitną postacią polskiego kina... Ogromną popularność...

 • Joanna Jabłczyńska otrzyma nagrodę za wybitne osiągnięcia w dubbingu

  Bydgoskie Animocje jako jedyny festiwal w Polsce przyznają nagrodę za wybitne osiągnięcia w dziedzinie dubbingu filmowego. Jako pierwszy nagrodę odebrał słynny Król Julian , czyli Jarosław Boberek. W tym roku otrzyma ją autorka blisko 100 ról dubbingowych - Joanna Jabłczyńska.

 • Nie żyje Wiesław Michnikowski. Wybitny aktor zmarł w wieku 95 lat

  ...się dość śmieszne". "Jest to wybitnie liryczny mężczyzna" - twierdził Wojciech Młynarski.  Sam Wiesław Michnikowski mówił: "Moim naturalnym środowiskiem i ulubionym miejscem pracy był zawsze teatr". O śmierci aktora poinformowała również na swym profilu na Facebooku Agata Młynarska. "Odszedł Wiesław Michnikowski. Do lepszego świata, w którym czekają na niego Starsi Panowie. Wśród nich i Tata...

 • "Polacy w oczach świata": Steven Spielberg o Polsce

  Naród polski ukazany poprzez sukcesy jego przedstawicieli - tak dokument "Polacy w oczach świata" określa autorka Hanna Luiza Ceglińska-Leśnodorska. W filmie, który jesienią trafi do kin, o wybitnych Polakach mówią m.in. Barack Obama, Dalajlama XIV i Steven Spielberg.

 • Kazimierz Przerwa-Tetmajer: nieznane oblicze wybitnego poety. Cierpiał na wstydliwą chorobę

  Namiętność do kobiet była największym źródłem jego twórczych inspiracji, jednak to właśnie ona zgubiła Kazimierza Przerwę-Tetmajera.  Przyniosła poecie chorobę, która sprawiła, że już 25 lat przed śmiercią "umarł dla świata". W 1884 roku Kazimierz rozpoczął studia na Uniwersytecie Jagiellońskim.  Już wówczas był bardzo kochliwy, ale równie szybko, jak nawiązywał romanse, nudził się kochankami...

 • Pogrzeb Krzysztofa Krauzego

  Rodzina, przyjaciele, przedstawiciele świata filmu oraz instytucji kultury pożegnali wybitnego reżysera Krzysztofa Krauzego, który został w środę, 7 stycznia, pochowany na cmentarzu w Kazimierzu Dolnym (Lubelskie).

 • "Świat według Kiepskich": Najdłuższy sitcom świata!

  Trwał 31 minut. Autorami scenariusza były 4 osoby, a reżyserem Okił Khamidow. 18 lat temu, w marcu, Polsat wyemitował pierwszy odcinek "Świata według Kiepskich".

 • Kto zajrzy na ul. Ćwiartki?

  Dworzec kolejowy w kamienicy? U Kiepskich nawet to jest możliwe. Jak Ferdynand da sobie radę z zagrożeniem? Powstają odcinki nowej serii "Świata według Kiepskich", w której pojawią się m.in. Jan Wieczorkowski, Michał Koterski i Henryk Gołębiewski.

Zdjęcia na temat: wybitni świata
Wideo na temat: wybitni świata
 • Everest - poza krańcem świata

  "Everest - poza krańcem świata" to niepowtarzalny dokument o pierwszym w historii wejściu na Mount Everest, łączący archiwalne materiały z legendarnej wyprawy, jej fabularyzowaną rekonstrukcję oraz rewelacyjne ujęcia samego szczytu w technologii 3D. To opowieść o jednej z najbardziej heroicznych wypraw w dziejach i historycznym zwycięstwie Sir Edmunda Hillary'ego i szerpy Tenzinga Norgaya nad najwyższą górą na Ziemi.

 • Przyjaciel do końca świata

  Czołowy komik Hollywood Steve Carell i Keira Knightley w komedii o końcu świata. Gdy ludzie dowiadują się, że w kierunku Ziemi zmierza asteroida, która zniszczy całą planetę, wpadają w panikę. Dodge (Carell) ma podwójnego pecha: nie dość, że świat stoi w obliczu zagłady, to na dodatek właśnie teraz opuszcza go żona. Kiedy wydaje się, że nic nie ma już sensu, mieszkająca obok Penny (Knightley) przynosi mu list, który trafił do niej przez pomyłkę. Napisała go licealna sympatia Dodge’a, która...

 • Żółwik Sammy w 50 lat dookoła świata

  Tylko jeden na tysiąc żółwi morskich osiąga dojrzałość. Dla Sammy'ego te szanse są jeszcze mniejsze. Urodził się tak malutki, że z trudem wyszedł z gniazda. Żółwie dorastają przez 30 do 50 lat, a następnie powracają na plażę, na której przyszły na świat, aby mieć własne potomstwo. Ta pełna ciepła i humoru opowieść rozpoczyna się w 1959 roku, w dniu narodzin Sammy'ego. Przez pierwsze 10 lat swojego życia dryfuje on w wodach oceanu wraz ze swoim przyjacielem Rayem. Potem przez przypadek trafia...

Dyskusje na temat: wybitni świata
 • Re: ​To już koniec "Świata według Kiepskich"?!

  o 19 na TeVaken leci lepszy cyrk, tam sami wybitni aktorzy

 • Re: ​To już koniec "Świata według Kiepskich"?!

  PILNE ! Z OSTATNIEJ CHWILI ! - JAK UDAŁO SIĘ USTALIĆ SPECJALNEMU WYSŁANNIKOWI TVN24 - TO ZEMSTA KACZYŃSKIEGO ! ZAPROSZENI DO STUDIA WYBITNI EKSPERCI POTWIERDZAJĄ OPINIĘ I NIE KRYJĄ OBURZENIA .

 • Re: Kultowe seriale: Jan Nowicki nie boi się śmierci!

  ludzie nie boją się śmierci, tylko własnego nieistnienia. Że ich nie będzie. Tacy są wspaniali, wybitni, że straszny im żal zejść z tego świata. Dlatego cwańsi i bardziej cyniczni obiecali im "życie wieczne": umrzesz, cyk 2-3 sekundy, i już z powrotem wiecznie żywy, w raju. Z Kaczyńskim, i paroma jeszcze. Niektórzy tak dbają o swe życie wieczne, że aż są w stanie przekazać cały majątek kościołowi