• Informacje na temat:

  wyczucia rytmu

Artykuły na temat: wyczucia rytmu
 • Recenzja Ania Rusowicz "RetroNarodzenie": Święta w rytmie bigbit

  "Wiem jak napisać piosenkę i to najlepiej psychodeliczną, ale pastorałkę? Uznałam, że skoro takie piosenki świąteczne pisali Kissi czy Sex Pistols i nie było w tym żadnego obciachu, to ja również pójdą tą drogą" - stwierdziła Ania Rusowicz i "bez obciachu" wydała świąteczną bigbitowo-rockowo-psychodeliczną płytę z autorskimi pastorałkami. Do wspólnego kolędowania zaprosiła najlepsze głosy, które przenoszą nas w lata 60. i 70. polskiej muzyki i w efekcie stworzyła pastorałkowe arcydzieło.

 • Patricia Kazadi: Właśnie tego było mi trzeba

  Ma znakomite wyczucie rytmu. Widzowie wdzieli to wcześniej w "Tańcu z Gwiazdami" i w "You Can Dance". Nie czuje się faworytką nowego show TVP2 "Dance, Dance, Dance". Patricia Kazadi opowiada o swoich lękach i najbliższych planach.

 • Jessie Ware "What's Your Pleasure?": Płyta, której świat potrzebował

  Brytyjska artystka w tytule swojego najnowszego albumu umieściła słowo "przyjemność", które chyba najtrafniej opisuje to, co powinni poczuć słuchacze, gdy włączą w swoim odtwarzaczu lub serwisie streamingowym album "What's Your Pleasure?". W końcu "przyjemność" to stan związany z zaspokojeniem zmysłów, a muzyka, którą przygotowała dla nas Jessie Ware, koi i pieści je z niezwykłym wyczuciem.

 • Nikodem Rozbicki o "Tańcu z gwiazdami"

  ...- Nie chciałbym odpaść w pierwszym odcinku - deklaruje Nikodem Rozbicki, który trenuje przed udziałem w programie "Dancing with the Stars: Taniec z gwiazdami". Twierdzi, że dobrze sobie radzi z wyczuciem rytmu i pracą nóg, nadal jednak ma problemy z ramą. Aktorowi spodobał się taniec jako forma pracy z ciałem, nie jest jednak pewien, czy treningi związane z show przerodzą się w taneczną pasję.

 • Recenzja Jamiroquai "Automaton": Jay Kay na autopilocie

  Jamiroquai jest marką od 25 lat. Nieprzerwanie. Nie ma się co z tym kłócić - tak po prostu jest. Obok US3, Stereo MC's czy Thievery Corporation, Jamiroquai to zespół na wskroś acidjazzowy, z genialnym wyczuciem funku i disco. Jay Kay wyskoczył w swoim kapeluszu na scenę , sprytnie łącząc uwielbiane w latach 90. brzmienia i tak mu zostało do dziś. Ta sama scena, te same brzmienia, ta sama - nieco już starsza... - publiczność, te same tricki. Damy się nabrać?

 • Recenzja Plateau "W związku z tobą": Jeśli kochać, to niebanalnie

  Marek Grechuta ponoć zmienił życie wielu osób. Miał świetne muzyczne wyczucie, idealnie dobierał słowa do muzyki i bezbłędnie korzystał z muzycznej palety barw do opisania najtrudniejszych uczuć i emocji. Grechuta zrobił też coś niesamowitego z zespołem Plateau. Chłopcy grali niegrzecznie, trochę punkowo, trochę rockowo, dopóki nie wzięli się za Grechutę. Ze zderzenia z geniuszem polskiej piosenki, Michał Szulim z kolegami otrząsnął się dopiero po pięciu latach - ale czy do końca?

 • "Tamte dni, tamte noce" : Upał

  ...razy intensywniej.   Nie brakuje też cielesności i pożądania - w końcu z tego rodzaju scen zasłynęła powieść Andre Acimana, której adaptacją jest film. Na szczęście reżyser ma na tyle wyczucia, by...

 • "Pokot" : W ziarnku piasku

  ...przypadkach trudniejszą drogę. To kontrastowe zderzenie stylów i gatunków, które wstrząsa, wybija z rytmu i prowokuje.

 • Recenzja Lilly Hates Roses "Mokotów": Bardzo słoneczna muzyka

  Lilly i Clark (Kasia i Kamil) mają doskonałe wyczucie rynku. Wdarli się wszędzie, gdzie się dało - na listy przebojów, do mediów, do klubów z uroczym, leciutkim i melodyjnym "Youth". Podobnych perełek na albumie "Mokotów" znalazło się kilka. A sam tytułowy "Mokotów" to idealny materiał na wakacyjną piosenkę samochodową. Wygląda na to, że Lily Hates Roses mają patent na przebój.

 • "Oh, Boy" : Brak kawy i papierosy

  Trzeba było niezwykłego wyczucia i talentu, by ze scenariusza łamiącego tradycyjne (choć dla debiutanta zawsze bezpieczniejsze) zasady narracji, czarno-białych obrazów wyjętych rodem z kinowej klasyki i płynących do rytmu melancholijnego jazzu, stworzyć coś tak fenomenalnego jak "Oh, Boy!". Niko Fisher (świetny Tom Schilling) to trzydziestolatek, który dwa lata temu porzucił studia prawnicze. Syn...