• Informacje na temat:

  wydarzenia roku 2009

Artykuły na temat: wydarzenia roku 2009
 • Kraków: To było wydarzenie roku?

  Piątkowy (18 września) spektakl Aphex Twin w ramach krakowskiego festiwalu Sacrum Profanum już na zawsze pozostanie w pamięci tych, którzy byli świadkami tego artystycznego wydarzenia.

 • 2011: Muzyczne wydarzenia roku

  Adele sprzedaje miliony płyt, lekarz Michaela Jacksona idzie do więzienia, Nergal najciemniejszą gwiazdą polskiej popkultury, wreszcie tragiczny koniec Amy Winehouse. Tak właśnie wyglądał mijający rok w muzycznym show-biznesie, który podsumowujemy w dziesięciu najistotniejszych, naszym zdaniem, wydarzeniach.

 • "Wydarzenia": Najwięcej wpadek

  Aż 312 wątków podjęli w listopadzie 2009 roku dziennikarze "Panoramy". Dzięki temu program TVP2 był najlepszy pod tym względem w całej telewizji. Na drugiej pozycji uplasowały się "Wiadomości" - 299 reportaży.

 • Nowe Horyzonty: Wydarzenia filmowe

  ...zapomnianym przez Boga i ludzi. W programie festiwalu znalazły się cztery pokazy specjalne "Piny" Wima Wendersa. Autor "Lisbon Story" nakręcił film poświęcony swojej przyjaciółce, zmarłej w 2009 roku(...)" ("A Torinói ló") w reżyserii Béli Tarra - jednego z ulubieńców nowohoryzontowej widowni. Film został zainspirowany historią niemieckiego filozofa Fryderyka Nietzschego, który w 1889 roku w akcie współczucia...

 • Czym żył show-biznes w 2009 roku?

  Zdrady, pobicia, tajemnicze zgony, aresztowania - przypominamy najgłośniejsze wydarzenia 2009 roku, w które zamieszane były największe gwiazdy show biznesu.

 • Rok 2009 w filmie polskim

  Nagroda im. Alfreda Bauera dla Andrzeja Wajdy na Berlinale, premiery filmów o wielkich Polakach - ks. Popiełuszce, gen. Fieldorfie "Nilu", gen. Sikorskim, Irenie Sendlerowej - to najważniejsze wydarzenia w filmie polskim w 2009 roku. Poruszenie w środowisku filmowym wywołało aresztowanie Romana Polańskiego we wrześniu w Szwajcarii, na podstawie amerykańskiego nakazu aresztowania wystawionego...

 • Feel: To będzie duże wydarzenie

  ...albumem zespołu wydanym w roku 2009. Zespół Feel ma na swoim koncie liczne nagrody m.in. Telekamery, Superjedynki i Fryderyk. Jesienią 2011 roku ukaże się trzeci album zespołu. Zespół Feel to jeden(...) powstał w 2005 roku, a jego największa świetność rozpoczęła się w 2007 roku, kiedy ogłoszono, iż zespół znalazł się w czołowej dziesiątce polskich wykonawców walczących na Sopot Festival. Feel okazał się...

 • Madonna kobietą roku magazynu "Billboard"

  Legendarna wokalistka została uznana kobietą roku przez prestiżowy magazyn "Billboard". Wręczenie nagrody odbędzie się w grudniu w Nowym Jorku na 11. edycji wydarzenia "Kobiety Billboardu w Muzyce".

 • Filmowe skandale roku

  Aresztowanie Romana Polańskiego, zakaz emisji filmu "Witajcie w życiu" Henryka Dederki, odmowa przyjęcia Specjalnej Nagrody im. Zbyszka Cybulskiego przez Andrzeja Seweryna... To tylko niektóre ze skandali, które wstrząsnęły kinowym światkiem w 2009 roku.

 • Vader podsumowuje 2009

  Nowa płyta "Necropolis", odmieniony skład, prawie 150 zagranych koncertów - olsztyński Vader podsumowuje rok 2009.