• Informacje na temat:

  wyraziste kolory

Artykuły na temat: wyraziste kolory
 • Tarja Turunen widzi kolory w ciemności

  Była wokalistka symfo-metalowego Nightwish wyda swoją nową płytę 23 sierpnia nakładem niemieckiej earMusic. "Nie tak dawno odnalazłam swój styl i brzmienie, które chciałabym ugruntować trzecim studyjnym albumem. Zachowałam na nim elementy znane z poprzednich płyt, również w sensie stylistycznej różnorodności utworów. Podobają mi się wyraziste zmiany dynamiki pomiędzy kompozycjami, tak więc...

 • Sonia Bohosiewicz: Najpiękniejszy kolor kostiumu

  Sonia Bohosiewicz gra obecnie postać ciepłej, a jednocześnie energetycznej i z dużym poczuciem humoru siostry oddziałowej w serialu "Diagnoza". Akcja serialu dzieje się na Śląsku. Według niej istnieje coś takiego jak śląska tożsamość - kobiety stamtąd są wyraziste i zdecydowane. Ona sama również, choć jak przyznaje niektórzy mogliby życzyć sobie, by była potulniejsza.

 • ​Bovska: Życie na krawędzi koloru

  Po jej debiucie przysłowie "wyskoczyć jak Filip z konopii" należałoby zmienić na "jak Bovska z kaktusa". Singel promujący jej pierwszy album trafił do czołówki telewizyjnego serialu ("Druga szansa" w TVN - przyp. red.), jej piosenki znalazły się też w filmie "Planeta singli" i zaledwie rok po rozbłyśnięciu na firmamencie, Bovska prezentuje nowy album. Ma być wybuch kolorów, obserwowanie świata z dystansem i szczerość. Ale Bovska nie zawsze tryska energią i radością. - Mnie często dopadają...

 • Forest Whitaker: Łagodny olbrzym

  Forest Whitaker często podejmuje się silnych, wyrazistych ról, z których wiele prezentuje najwyższe wartości. Przykładem niech będzie jego porywająca kreacja w filmie "Kamerdyner".

 • Pakosińska: Wracam do żywych

  Kariera Katarzyny Pakosińskiej nabiera tempa, a zmiany widać również... w szafie artystki. Mniej sukienek, więcej kolorów, a nawet czarne, skórzane spodnie. "Stałam się odważniejsza i bardziej wyrazista" - mówi popularna "Pakosa".

 • Recenzja Sylwia Grzeszczak "Tamta dziewczyna": Więcej światła!

  Sylwia Grzeszczak roztacza przed nami bajkową wizję. I nie chodzi tu o świat piękny, w którym urocza księżniczka odnajduje swojego idealnego księcia. "Tamta dziewczyna" to raczej bajka gorzka, ale o wyrazistych kolorach, intensywnych smakach i dramatycznych zwrotach akcji. Taka bajka, która wymaga odwagi i rzucenia się głową w dół w nieznane.

 • Robert Gawliński już tak nie wygląda. Zaskakująca metamorfoza lidera grupy Wilki

  14 marca w Kielcach grupa Wilki zakończy "Niebieską trasę", w ramach której zespół Roberta Gawlińskiego zabiera fanów w podróż w czasie do roku 1992, grając w całości debiutancką płytę "Wilki". Tymczasem wokalista zaprezentował swój nowy wizerunek, ścinając swoje długie włosy i zmieniając ich kolor.

 • "Między morzem a oceanem": Hiszpania, której nie znamy

  Nie w żywych kolorach i ironicznie jak u Almodóvara, nie w stylistyce horroru jak u Bayony czy Amenábara. Isaki Lacuesta pokazuje nam zupełnie inny portret Hiszpanii. Słońce nadal tu praży, ale trudno to miejsce nazwać rajem.

 • Modowa awangarda w filmowym świecie Almodóvara

  ...fabularnymi i estetycznymi kontrastami. Unikalny styl narracji, charakterystyczna atmosfera i podkreślające dramaturgię wyraziste kostiumy od najbardziej uznanych projektantów sprawiają, że hiszpańskiego(...) podziwiać możemy w ultrakobiecych stylizacjach, śmiało eksponujących jej seksapil. Zmysłowe sukienki z głębokimi dekoltami i obcisłe sweterki skutecznie podkreślały kobiecą figurę aktorki, a wyraziste...

 • Holly Hunter: Może jestem zbyt leniwa?

  Holly Hunter słynie z ról kobiet twardych, ale jednocześnie targanych wewnętrznymi sprzecznościami. Bez trudu wciela się w wyraziste, a niejednokrotnie także dziwne osobowości. Gwiazda takich produkcji, jak "Fortepian" i "Bracie, gdzie jesteś?", skończyła 20 marca 55 lat. Uwierzycie?

Zdjęcia na temat: wyraziste kolory
Dyskusje na temat: wyraziste kolory
 • Re: 07 zgłasza się od 35 lat

  Wspanialy, niezapomniany serial. Uwielbiam go ogladac, bo doskonale oddaje klimat tamtych lat. To naprawde niesamowite jakie wyraziste wspomnienia przywoluje... kolory (orwo-kolor :)), zapachy (ceratowe obrusy w barach mlecznych)..... Ach, lezka sie w oku kreci...