• Informacje na temat:

  wystawa poświęcona

Artykuły na temat: wystawa poświęcona
 • W Rzymie wystawa poświęcona Marcello Mastroianniemu

  Wystawa, której bohaterem jest najsłynniejszy włoski aktor Marcello Mastroianni otwarta jest od piątku, 26 października, w Rzymie. Do 17 lutego w salach muzeum Ara Pacis nad Tybrem można obejrzeć dziesiątki jego zdjęć, osobistych pamiątek i recenzje filmów, w których zagrał.

 • Wystawa poświęcona ekranizacji "Zemsty"

  Elementy dekoracji, kostiumy bohaterów, fotografie oraz projekty z planu filmowego najnowszej ekranizacji "Zemsty", w reżyserii Andrzeja Wajdy, można oglądać na wystawie otwartej w poniedziałek, 17 czerwca, w łódzkim Muzeum Kinematografii. Ekspozycja poświęcona jest nie tylko ekranizacji "Zemsty" Aleksandra Fredry przygotowanej przez Wajdę, ale również tej z 1956 roku, w reżyserii Antoniego...

 • ​W Łodzi wystawa poświęcona Ingmarowi Bergmanowi

  Wystawę prezentującą warsztat twórczy wybitnego, szwedzkiego reżysera Ingmara Bergmana, jego podejście do scenariusza, inscenizacji, pracy z aktorem będzie można od niedzieli oglądać w Muzeum Kinematografii w Łodzi.

 • Wystawa poświęcona Strummerowi

  Pamiątki po Joe Strummerze, zmarłym w 2002 roku członkiem legendarnych The Clash, pokazywane są w Londynie na wystawie poświeconej wielkiemu artyście.

 • Otwarto wystawę poświęconą Whitney Houston

  Rzadkie fotografie, kostiumy sceniczne oraz osobista Biblia Whitney Houston, to jedne z wielu pamiątek po artystce, które można zobaczyć w Muzeum Grammy w Los Angeles. Wystawa poświęcona jest nieżyjącej gwieździe i jej muzycznemu dziedzictwu.

 • Wystawa poświęcona K. Kieślowskiemu w Gdyni

  Wystawa "Krzysztof Kieślowski. Ślady i pamięć" będzie prezentowana podczas XXXI Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni. Wystawa zrealizowana przez Muzeum Kinematografii w Łodzi w zamierzeniu jej autorów ma być historią życia, twórczości artystycznej i "życia po życiu" jednego z największych twórców kina polskiego.

 • Wystawa poświęcona Kieślowskiemu w Serbii

  Wystawa "Krzysztof Kieślowski. Ślady i pamięć" będzie jedną z atrakcji Festiwalu Filmu i Muzyki w Kustendorfie. Otworzy ją Emir Kusturica, serbski reżyser o światowej sławie.

 • Wystawa poświęcona Agnieszce Holland w Kanadzie

  Filmowego Zebra, Tor, Best Film oraz instytucji filmowych z zagranicy w tym z Frankfurtu, Londynu, Berlina czy Pragi. Wystawa w London pokazywana będzie do 20 lutego, a w Mississauga w marcu. Partnerem...

 • Wystawa poświęcona Run DMC

  W najbliższą sobotę, 18 października, w nowojorskiej galerii sztuki The Eyejammie Fine Arts Gallery, zostanie otwarta wystawa zatytułowana "It's Like That: 20 Years of Run-DMC-JMJ". Jest ona hołdem dla twórczości grupy Run DMC, jednego z pionierskich wykonawców hiphopowych oraz jej członka Jam Master Jay'a, zastrzelonego rok temu.

 • Wystawa poświęcona Agnieszce Holland od piątku w Bratysławie

  .... Wystawa pokazywana już była w Pradze, w Reykjaviku, Budapeszcie, Gdyni i Łodzi. Agnieszka Holland urodziła się w 1948 r. w Warszawie. Ukończyła studia w szkole filmowej FAMU w Pradze (czyli Wydział...

Dyskusje na temat: wystawa poświęcona