• Informacje na temat:

  wywiad danuta wałęsa

Artykuły na temat: wywiad danuta wałęsa
 • "Wałęsa. Człowiek z nadziei": Najtrudniejszy film Wajdy

  ..."Dzisiaj w Polsce nowe pokolenia nie znają Wałęsy. Film jest przede wszystkim dla nich, po to, by zrozumiały wartość aktywnego udziału w życiu politycznym" - Andrzej Wajda mówił o filmie "Wałęsa. Człowiek z nadziei", który dokładnie pięć lat temu trafił na ekrany polskich kin.

 • Wałęsa był bohaterem swego czasu

  ...- Wałęsa był bohaterem swego czasu - mówił na konferencji prasowej w Wenecji po pokazie filmu "Wałęsa. Człowiek z nadziei" reżyser Andrzej Wajda.

 • "Wałęsa" w Bibliotece Kongresu w USA

  ..."Wałęsa. Człowiek z nadziei" Andrzeja Wajdy 8 października będzie pokazany w amerykańskiej Bibliotece Kongresu w Waszyngtonie - poinformował producent Michał Kwieciński po wtorkowym pokazie filmu w Warszawie. Polska premiera filmu odbędzie się w stolicy w sobotę.

 • Janusz Głowacki: Czy Wałęsa brał pieniądze od SB?

  ..."Lech Wałęsa powiedział kiedyś 'przyszłem' - i ktoś go poprawił, że się nie mówi 'przyszłem', tylko 'przyszedłem', a on odpowiedział podobno na to: 'Nieważne przyszedłem czy przyszłem, ważne że(...) brzmiało: "czy napisał pan, że Wałęsa to Bolek" - chciał to wiedzieć nawet parkingowy z warszawskiego Powiśla, gdzie Głowacki mieszka. W zasadzie, podczas pisania scenariusza, indagowano go o to bez...

 • "Wałęsa": Apel twórców

  ..."Jeżeli ktoś ściąga nielegalnie film, nie myśli o tym, że ktoś 30 lat temu drukował ulotki gdzieś pod ziemią, żeby ten ktoś mógł dzisiaj żyć w wolnym kraju. Fajnie by było, gdyby przy okazji premiery tego filmu ludzie zaczęli o tym myśleć" - mówi Agnieszka Grochowska, która w obrazie "Wałęsa. Człowiek z nadziei" zagrała Danutę Wałęsową.

 • Cała prawda o "Wałęsie"

  ...- zaznaczył Kwieciński. Akcja filmu obejmuje prawie dwie dekady. Zaczyna się w roku 1970, kończy w 1989, kiedy Lech Wałęsa wygłasza przemówienie w Kongresie Stanów Zjednoczonych, rozpoczynając je od słów: "My, naród". - Na początku filmu Wałęsa jest jeszcze zwykłym robotnikiem, który dopiero wchodzi w życie polityczne. Potem pokazujemy jego drogę życiową aż do momentu wizyty w amerykańskim Kongresie...

 • "Wałęsa. Człowiek z nadziei" w Moskwie

  Film "Wałęsa. Człowiek z nadziei" Andrzeja Wajdy wyświetlono we wtorek, 28 stycznia, w Moskwie. Projekcja odbyła się w legendarnym kinie Chudożestwiennyj na Arbacie. Był to pierwszy pokaz dzieła Wajdy w stolicy Rosji.

 • "Wałęsa. Człowiek z nadziei": Narodziny legendy

  Czy film "Wałęsa. Człowiek z nadziei" (2013) jest udanym domknięciem trylogii zainicjowanej przez "Człowieka z marmuru" (1976) i kontynuowanej przez "Człowieka z żelaza" (1981)? Uznajmy, że jest dziełem ciekawym i spójnym względem części go poprzedzających.

 • Jaki jest "Wałęsa. Człowiek z nadziei"?

  Czy film "Wałęsa. Człowiek z nadziei" (2013) jest udanym domknięciem trylogii zainicjowanej przez "Człowieka z marmuru" (1976) i kontynuowanej przez "Człowieka z żelaza" (1981)? Uznajmy, że jest dziełem ciekawym i spójnym względem części go poprzedzających - pisze z Wenecji wysłanniczka INTERIA.PL.

 • "Wałęsa" - już ponad 400 tys. widzów

  Kinowa biografia przywódcy Solidarności powstała na podstawie scenariusza Janusza Głowackiego. Lech Wałęsa został pokazany, jako człowiek, który zmienił historię, a także od strony prywatnej - jako(...), w której Wałęsa podpisuje dokument o współpracy ze służbą bezpieczeństwa, robiąc to z obawy o własną rodzinę, zastraszany przez esbeków. W rolę Lecha Wałęsy wcielił się Robert Więckiewicz, Danutę Wałęsę...